Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti vérzésen...

Terhesség alatti vérzésen átesett kismamák?

Figyelt kérdés
Ma vagyok 6 hét 3 napos várandós. Lombikbaba, előzményeimben két méhenkívüli (petevezetékeim nincsenek már emiatt)vetélés missed ab.al vannak. Utrogestant 3x3 és Duphastont 3x1-ben kapok és szedek magne b6ot 3x1, c.vitamint, femibiont. eddig minden rendben volt, ma délelőtt minden előjel nélkül elöntött a vér. Élénkpiros, nem darabos és nem görcsökkel. Gondolhatjátok. azonnal felhívtam a dokit,aki elindult a Kaáliba és én is autóval. Már teljesen kikészültem, és felkészültem arra,hogy elveszítettük a babát. viszont az ultrahang szerint a baba jól van, ezerrel vert a kis szíve, meghallgattuk, csodálatos volt. a petezsák körül nem látszik bevérzés, és a vérzés sem a méhből jön, a méhszáj zárt. Most fekvés ezerrel,de oly jól jönne most pozitív példa,hogy van akinek volt hasonló vérzése és mégis megmaradt a babája. az azért jó,hogy zárt a méhszáj, és van szívhang? és nincsenek görcsök? lehet,hogy valami ér megpattant, mert a vérzés olyan "folyós élénkpiros " volt,mint amikor valakinek hirtelen elered az orra vére, majd eláll. Vélemények? Tapasztalatok?
2013. okt. 27. 14:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
húú, nagyon szorítok. ugye már nem vérzel??
2013. okt. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk is nagyon nehezen jött össze a baba. Az egyik petevezetékem nekem is oda van inszemes méhen kívüli miatt. Majd természetes úton a műtét után 3 hónapra teherbe estem. :) A 12. héten nekem is vérzésem volt. Szó szerint ömlött belölem, görcs nélkül. Majd kiesett 2 db valami és elállt a vérzés. Azt hittem, hogy kész elment a baba, de mikor a kórházba beértünk látta a doki, hogy a babának semmi baja. Valószínű, hogy a méhlepény rálógott a méhszájra és ez okozta. Legalábbis a doki erre tippelt. Majd a terhességem 4. hónapjában megnyílt a belső méhszájam is, de a kisfiam így is kitartott és pont a 40. héten megszületett. December 22.-én lesz 2 éves. Makk egészséges és borzasztó eleven kis manó! Tehát kitartás!!! Pihenj sokat!!!
2013. okt. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
A mostani terhességem alatt 3X voltam bent élénkpiros vérzéssel a kórházban. A babámnak az égegyadta világon semmi baja, napokon belül megszületik . :):) Mikor az orvosom kérdeztem, hogy mégis mitől vérzek ennyit, mondja már meg legyen szíves, csak ennyit mondott: "Mert csak!" (Szóval van olyan eset, hogy ők sem tudnak mit mondani). A lényeg, hogy a babáddal minden oké. Pihenj sokat és vigyázz magatokra!
2013. okt. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, fekszek , pihenek, csak - szó szerint wc-re kelek fel.- most nincs élénkpiros, csak halvány barnás. elég ijesztő volt a délelőtti élénkpiros vér:( most beszélek az én picimhez,hogy legyen erős, és maradjon velünk. szerdán megint uh. de ha addig bármi erősödne, akkor előbb kell mennem, azonnal. Még1x köszönöm,hogy írtatok!!! Eszter
2013. okt. 27. 15:29
 5/22 anonim ***** válasza:

Szia.

Én ugyan így jártam 7 hetesen. 3. Beülti sikerült. Napi 8 utrogestant használtam. És még mellé egy csomó gyógyszert. Nálam is vert a babák szíve, zárt méhszáj nem tudták honnan jön. Írtak fel 3x2 rutascorbint és 3-4 nap fekvés. Szerencsére semmi gond nem lett belőle. De utána hetente egyszer legalább barnáztam fél napot. A babákkal mindig rendben volt minden. És ma már betöltöttük a 20. hetet. :)

Szóval ne idegeskedj. Pihenj sokat!

2013. okt. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Szia, en is verzek, hol igen hol nem. Eddig ugy volt, hogy 5napig verzek 5 napig nem. En is rohantam dokihiz, de nem tudja, hogy mitol verezhetek. Sot olyan is volt, hogy alvadt verdarabok jottek ki, na azonnal ugyelet de ott sem tudjak, hogy mitol van. Eddig szerencsere minden rendben :D 13+4 hkm
2013. okt. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
pár napos mensim volt a terhesség elején. A 8. héten derült ki hogy baba van a dologban. Nálam is volt mindenféle vérzés, a harmadik trimre minden eltűnt. Soha nem tudták megmondani hogy a vér honnan jött. Nem volt haematóma, a méhszáj mindig zárt volt. Szülés után 2 évvel derült ki hogy méhszájsebem van. Szerintem a terhesség alatt is az okozhatta a vérzéseket.
2013. okt. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Szia! 8 hetes és egy napos voltam, amikor éjjel arra ébredtem, hogy elöntött a vér, rohanás be a kórházba, kaptam Duphastont 3x2-t és egy hetet kellett bent lennem, aztán 2 hetet itthon feküdni. Szinte már le is mondtam a babáról, de volt nálunk is szívhang, zárt volt a méhszáj és nem görcsöltem. Az első vérzés után csak barnázgattam én is. Nekem a kórházi UH nem látta, de után a magándokim (ekkor váltottam), mondta, hogy volt egy leválás, de utána visszatapadt. Most itt rugdos a pockakomban a 35 hetes baba. Nagyon szorítok Neked, pihenj sokat, és beszélgess a babával. Szerintem nekem is segített!
2013. okt. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
sziasztok! Mindannyiótoknak köszönöm,hogy írt, és kívánok mindenkinek szép egszséges kisbabát. friss vérzés tegnap du.kettő óta nincs, Utrogestan után van halvány barna, és időnként sötét színű "valami". Nem igazán folyás, olyan,mint amikor bevarrasodik valaminek a helye, és az leválik. Mindenesetre megnyugodni a következő ultrahang után fogok csak azt gondolom. ha bármi van,ma megnéznek,ha nem akkor holnap délután kell mennem. Bízunk a mi babánkban,persze a félelem apró fullánkja szívemben...:(
2013. okt. 28. 04:59
 10/22 anonim ***** válasza:

Szia. nekem is lombikbabam van. az elso is az volt, de sajna a 8héten kaparás kellett, mert nem fejlodott, ez tavaly dec.-ben volt. most masodszorra is lombik volt,már a beultetés utáni 11 napon olyan voltam mint egy bálna tulstimultált lettem, korházban kezeltek egy hetet. mikor kijottem rá két napjára elkezdtem vérezni, nekem hematomam volt,és nagy ciszta, pluszz még a folyadék a hasuregen. sokszor vereztem, és barnáztam felváltva a 9 hétig. aztán semmi. a 14 héten visszajott pár napra a vérzés. nagyon féltem én is,minden rossz elojott. én is kaptam már a punkcio napjátol utrogestant, és estrofemet, folsavat szedtem. én nagyon sokat fekudtem, két hetet szinte végig. azota nem volt vérzés, remélem már nem is lesz. sokszor el voltam keseredve, de sajna ezt majd a természet oldja meg. sajnálom hogy ezt kell irnom, de mást nem lehet tenni. ha a baba meg akar maradni, akkor meg fog. te csak pihenj ,mást nem tehetsz. nagyon szoritok, és probalj meg nem idegeskedni annyit, az sem tesz jot. persze konnyu irni. kárpotlásul ezekért a rosszakért nekem semmilyen rosszullétem nem volt idáig, se hányinger, hányás sem. semmi :D most pedig itt mocorog a pocakomban a kisfiam :D

nagyon szoritok, aztán várjuk a fejleményeket!


20 hetes kismama

2013. okt. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!