Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama, aki...

Van itt olyan kismama, aki tudja, hogy a kisbabája egy héttel később fogant, tehát az utolsó ciklusnaptól számítva három hétre?

Figyelt kérdés

Hogyan számoltátok a heteket? Én elméletileg ma vagyok 5 hetes, gyakorlatilag 4. Igazából kettõ. :)


Nem akarom, hogy rám hozzák a frászt, ha azt latják; nem 'elég' fejlett a korához képest.


2013. okt. 28. 22:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hőmérőztem, így biztosan tudtam mikor fogant a lányom, a dokit mégsem érdekelte, csak a menstruációm alapján számolt.

Hiába mondogattam végig, hogy később fogant, nem foglalkozott vele.

Végül nekem lett igazam, mert a 41. héten született a lányom, de ha a valódi fogantatást vesszük, akkor pont időre született.

Én csak amiatt féltem, nehogy indítani akarják a terminustúllépés miatt, holott még épp időben lettem volna.

2013. okt. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

8.án jött meg és tuti hogy 30.án fogant. szoval 22nap mulva. onnan tudom hogy vsak akkor voltunk együtt.

mindig le volt maradva 1-1.5 héttel a mérete. nekem ultrahang alapján nézték a korát. mond meg hogy hosszuak a ciklusaid. a korát az elsö ultrahangtol számoltam. fogantatás +2hét tehát most 4hetes vagy.

ha elmész a dokihoz ö ugyis megméri szerintem és kérd meg hogy mondja meg hány hetes is vagy mert gyanitod hogy nem 28napos ciklusban fogant.

amugy nekem most ugy beindult nöni hogy menzesz szerint is megfelel de ez végig változni fog. viszont a 12hétig számold ugy ahogy mondtam. szoval 12hetesen 13leszel menzesz szerint. ha az orvos mást nem mond. gratula

20hkm

2013. okt. 29. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ja még annyi hogy azért szamold igy mert nekem 7heyes pár naposan volt szivhang méret alapján akkor volt 6hét 2napos igy nem ijjedsz meg mért nincs még szivhang.
2013. okt. 29. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia!Igen,nálam mindkét lánykámnál így volt,hosszabb ciklusok mellett fogantak,az első lányomnál márc.3-án volt meg utoljára,és 23-án fogant,de nem foglalkoztak vele,menszihez számolták a terminust,papíron először dec.10-re voltam kiírva,majd módosították dec.16-ra...végül 23-án indították,mert már nem érezte bent jól magát..császárral született 4330 grammosan.A második lányomnál már "okosabb" voltam,amikor mentem az első UH-ra,nemes egyszerűséggel azt mondtam,nem tudom,mikor volt meg utoljára..Így UH becsült korom volt,kiírtak ez alapján március 19-re.Egész terhesség alatt ez volt a kiírt idő,nem tologatták sehova.A lányom márc.15-én született szintén császárral,4050 grammal.És ha bevállalom a 3.-dik babámat,annál sem fogom megmondani,mikor volt meg utoljára.Az első terhességem végig izgultam,mert mindig tologatták az időmet,az Afp eredményem rossz lett,mert nem időben vették le,genetikára jártam emiatt,10 nappal hamarabb már befektettek,mondván,hogy lassan itt az idő,én meg tudtam,hogy karácsony előtt úgy sem születik meg..Nekem lett igazam.És igen,emiatt énrám is mindig a frászt hozták :-)Boldog babavárást Neked!!!
2013. okt. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Én is hiába mondtam a dokinak, hogy pontosan tudom az ovulációs napját, és az a ciklusom 22. napján volt, nem foglalkozott vele. Két hőt múlva kell mennem ultrahangra, azt mondta, akkor leszek 7 hetes, de akkor csak 6 hetes leszek! 6 hetesen szokott már lenni szívhangja a babáknak?

2013. okt. 29. 08:23
 6/11 A kérdező kommentje:

* ovuláció napját

*Két hét

2013. okt. 29. 08:24
 7/11 anonim ***** válasza:

Pontosan így jártam.

Kislányom 21. ciklusnapon fogant meg. Ettől még az orvosok mindenhová a menstruáció szerinti méretet írták, eszerint is írtak ki szülni.

Én minden vizsgálatra 1 héttel később mentem, mert tudom, hogy 1 héttel kisebb. És ez minden ultrahangon be is bizonyosodik.

1 hét nem fog fejletlenségnek számítani, én mindenhol elmondom, hogy 21. napon fogant. Már bánom hogy az elején nem füllentettem 1 héttel későbbre a menstruációt, de már mindegy.

Probléma sosem volt miután elmagyaráztam.

Az orvosom mindig úgy írja a papírra, hogy:

Grav s. 7-8 hét

Grav S. 12-13 hét


Az 1 hetes eltérés egyébként akkor is belefér ha középidőben fogant.

Ne aggódj, néha majd magyarázkodhatsz :D

Én a saját számolásom szerint számolok.

Orvosilag 21+4 vagyok, de igazából 20+4.

Afp-re orvosilag 17 hetesen mentem, de igazából 16 hetesen.

Egyébként a legpontosabb és legfontosabb becslés majd a félidős gentikai UH lesz, utána az alapján számolj. Nekem ott is bebizonyosodott, hogy nekem van igazam :D


Mindig mondom: én tudom a legjobban mikor csináltuk :D

2013. okt. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják 6+3-on kell lennie szívhangnak, de a 7. héttől biztos.

én a helyedben csúsztatnék pár napot, nehogy feleslegesen a frászt hozzák rád :)

2013. okt. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én csak azt nem értem, hogy miért kell ezt nekünk ezt külön hangsúlyozni az orvosok felé, pláne ketten is írtátok, hogy jobb füllenteni... Mért nem képesek felfogni? Vezettem a hőmet, külön az ő kis idejétmúlt naptárába, erre meg sem nézte, pontosan látszik rajta minden, még ovu teszteltem is... Szóval nem értem őket. Pedig mennyire nagy segítség nekik, ha a kismama jól tájékozott a várandósságával kapcsolatban.


Hétfőre mondta, hogy menjek ultrahangra (2 hét múlva), elmegyek, de megmondom az ultrahangosnak, hogy úgy nézze, hogy csak 6 hetes pont akkor. Legfeljebb visszamegyünk pár nap múlva.

2013. okt. 29. 15:57
 10/11 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm a válaszokat! Mindegyik nagyon hasznos volt.
2013. okt. 29. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!