Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális ha a kismama 4 hétig...

Normális ha a kismama 4 hétig hízik fél-fél kilót, aztán 2 hétig semmi? Mennyire kell folytonos legyen a hízás?

Figyelt kérdés
2013. okt. 28. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Persze, miért ne lenne normális?

Sok minden normális.

Egyénfüggő, hogy ki hogy hízik a terhessége alatt. Leginkább alkati és szervezeti kérdés.

Én a terhességem 20. hetéig pl. semmit nem híztam, inkább fogytam és utána sem sokat híztam. Az egész terhességem alatt 4 és fél kg-ot híztam, a fiam meg 4 kg-al született. De én 15 kg túlsúllyal indultam a terhességem alatt és szinte az egész terhességem rosszullétekkel telt. Az eleje meg pláne. Szóval nálam volt miből súlyt szedjen magára a fiam és volt miből fejlődjön.

Amúgy az elején még mitől kéne hízni? A baba sem hízik, alig pár dkg-ot nyom az elején. Amúgy az általános hízás, maga amit a baba súlya, magzatvíz, méhlepény és egyéb dolgok kitesznek, az 8-10 kg kb. Akkor hová kéne az elején már több kg-ot hízni?

2013. okt. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem kell rögtön az elejétől hízni, hiszen egy pár hetes magzatnak szinte még súlya sincsen. 4 hetesen alig pár grammról beszélünk vagy még annyiról sem. És ahogyan az első is írta a víz a lepény és a gyerek súlya tesz ki összesen kb 8-10 kg-t a terhesség végére, tehát egyáltalán nem kell fél fél kg-kat magunkra szedni.

Baromi nehéz persze, mert a hormonok azt diktálják, hogy tápláld a magzatod, de akkor sem szabad túlzásokba esni. Hivatalosan terhesség alatt csupán 200 kalóriával kell többet enni, mint normál esetben, ez pedig kb 1 zsömle pluszt jelent ha így tetszik.

Tényleg nem bántani akarlak, csak tanácsot adni. Még nagyon az elején vagy, próbálj meg kicsit odafigyelni, mert szülés után még sírás lesz belőle ha túl sokat szedsz magadra (arról nem is beszélve, hogy a gyereknek se válik nagyon hasznára).

2013. okt. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Úgy értettem h az nomális-e ha a hízás nem folyamatos. 20. héttől kezdtem hízni hetente fél kilót, most vagyok 26 hetes és két hete egy dekát sem híztam. Hirtelen leállt a fokozatos hízás, megszűnt. Ezért kérdeztem, mert aggódom.
2013. okt. 28. 11:17
 4/10 A kérdező kommentje:
Félreérthetően tettem fel a kérdést, sajnálom! Úgy értettem h a hízás megkezdése óta, a 20. héttől 4 hétig hiztam fél-fél kilót...
2013. okt. 28. 11:19
 5/10 anonim ***** válasza:

Ilyenkor a pici 100/150 gramm körül hízik hetente, tehát te kb. 350/400 grammot szedsz fel magadra.

Én 27. hét elején vagyok, én sem hízom folyamatosan és egyenletesen, gondolj bele, ha mi nem hízunk csak a pici azt a bizonyos 100/150 gramm körüli heti növekedést ki sem mutatja a mérleg.

2013. okt. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem kell folytonosnak lennie, ez attól is függ, hogy te mennyit eszel meg ilyesmi. A lényeg hogy a 9 hónap alatt kb 8-14kg hízás a normális. Én 8 kilót híztam és ebből 3,5 volt a babuci :) Ne aggódj!! :)
2013. okt. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, normális. Attól még hogy te nem hizol a baba fejlődik rendesen, ne aggódj. Nekem nagyon furcsa volt a tehességem utolsó 4 hónapja. Januártól áprilisig 6 kg-ot hiztam, májustól augusztusig nem hiztam egy dekát sem és az utolsó 3 hétben jött még 2 kg plussz.
2013. okt. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

teljesen normális. Én most a 38. hétben vagyok, összesen 5 kg-t híztam, de ezt is úgy, hogy a 20. hétben kettőt, meg most az utolsó 3 hétben egyet-egyet.

A baba becsült súlya 3.100 g, szóval nem lesz kicsi baba :)

2013. okt. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, akkor nincs okom aggódni :)
2013. okt. 28. 13:17
 10/10 anonim válasza:

Szia!

Ne aggódj,szerintem ez teljesen normális!Inkább arra értik szerintem az egyenletes hízást,hogy egy hónap alatt keveset (fél-egy kilót) hízz,ne pedig hirtelen 4,5-öt.Nekem pl. az első terhességemnél a 20. héttől havonta 4 kilókat híztam,én gondoltam,hogy valami nem oké,de minden vizsgálat negatív volt,azóta kiderült,hogy inzulin rezisztenciám van...Most a 2. terhességnél jobban kell figyelnem,nehogy cukorbetegség legyen belőle!

Szép napot!

2013. okt. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!