Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmondjam a gyerek apjának?

Elmondjam a gyerek apjának?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, hogy babát várok, de az apukával már nem vagyok együtt. Még nem biztos a baba, tüneteim vannak, és egy pozi tesztem. A barátaim szerint felesleges elmondani neki míg orvos meg nem erősíti, ne idegesítsem. De ő a 6. hétig úgysem lát semmit így meg egyedül idegeskedem. Szerintem ez közös felelősség, és velem kéne aggódnia. ti mit tennétek a helyemben? én 23 vagyok, ő 27, és a babát biztos megtartom....
2013. okt. 29. 15:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ez két emberre tartozik, a barátoknak, ismerősöknek ehhez semmi köze. A pozitív teszt elég jó alap, és én is úgy gondolom, ahogy te, hogy ez közös felelősség, illik tudnia róla. Én elmondanám neki, és megadnám a lehetőséget, hogy eljöjjön az első vizsgálatra, hogy biztosat tudjuk, együtt.
2013. okt. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Én már most elmondanám neki.
2013. okt. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
ha csinálsz még tesztet és azok is pozitívak,akkor biztosan baba lesz,azt te döntöd el,mikor akarod elmondani neki.A 12. hétig még a vetélés kockázata is nagy.
2013. okt. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
öööö, addig értem, hogy közös felelősség, de nem kell veled aggódnia. Elhagyott, nem erőltetheted rá, ha nem akarja a babát. Ha megtartod, és ő nem akarja, akkor sem várhatod el tőle, hogy fogja a két kezedet és ott aggódjon melletted. Egyébként még annyi minden lehet ilyen korai terhességnél. Én akkor mondanám el, ha már az orvos látott, és biztos a baba egészsége. De hát mások vagyunk. Ha meg nem lesz a babából semmi, akkor feleslegesen rángattad elő a volt pasidat, és még jobban megrémül tőled. Elhiszem, hogy együtt jobb lenne, de hát ha egyedül vállalod, akkor egyedül maradsz ezekkel a problémákkal is. Egyébként boldog, egészséges áldott állapotot kívánok Neked:)
2013. okt. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Arra nem tértem ki hogy hogyan vagy miért lett vége ketőnk között úgyhogy nem kell az "elhagyott" duma,ez ennél sokkal bonyolultabb.
2013. okt. 29. 15:24
 6/20 anonim ***** válasza:
23%
tök mindegy, most egyedül vagy és ez a lényeg! Nincs ott melletted, és ne hidd, hogy egy gyerekkel a karodon melletted fog állni szívből!
2013. okt. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem a férfinak is annyi joga van tudni a kezdetekről, mint a nőnek, akár együtt vannak, akár nem. Tudnia kell arról, hogy lehet, hogy lesz/van gyereke, és ha bármilyen okból el is menne (amire itt sokan hivatkoztatok), arról is joga van tudni. Az életének része, akár tetszik neki, akár kényelmes neki, akár nem. Csak azért, mert a nő testében van, még nem kell kizárni. Idő kell, mire megemészti, ami történt. Én elmondanám neki, most.
2013. okt. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%

Természetesen, ha nem öldökléssel lett vége, hanem az útjaitok elváltak, a körülmények úgy hozták, akkor mond el neki mihamarabb. A kicsi egy egész életen át össze fog benneteket kötni, legyen bármi a kapcsolatotok sorsa.

Viszont meg kell adni az esélyt az édesapának is, hogy a lehető leghamarabb gondoskodhasson, törődhessen a kicsivel.

Ez a baba érdeke.


inden jót nektek az élethez, hátha egyszer még együtt lesz a család!

2013. okt. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
De már most azon gondolkodsz, hogy elmondod neki, pedig Te írod, hogy nem is biztos még a baba!!! Mit vársz? Majd ettől visszaugrik melléd? Inkább várj addig amíg tuti biztos lesz.
2013. okt. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem pont annyi joga van tudni róla, mint az anyának. Nem az érdekelne, hogy ott álljon mellettem, hanem az, hogy az élete része legyen az első perctől. És akkor is joga van tudni róla, ha elmegy félúton, bármi miatt is. Mert az övé is, nem csak a nőé, akinek a testében növöget. Ha eddig nem jöttek össze, ezután sem fognak, de a gyerek közös, és ezen változtatni nem lehet. Elmondanám.
2013. okt. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!