Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses cukor eredményem:...

Terheléses cukor eredményem: Éhgyomri: 4,6 1 órás: 10,5 2 órás: 7,8. Terhességi cukor lenne?

Figyelt kérdés

A nőgyógyászom szerint magasak az értékek, ezért diabetológushoz küldött. Szerintem a 2 órás is "csak" határérték, nem hinném, hogy ez túl rossz eredmény. Vagy igen?


Holnap megyek dr. Baranyi Éva diabetológushoz, mire számítsak?


2013. okt. 30. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

3 nap kórház, egy napig minden étkezés előtt-után vért vesznek, diéta végig.

És igen, magas a cukrod.

2013. okt. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy befektetnek, minden kórházban más a protokoll.

Az egy órásnak nem tudom, mennyinek kell lennie, mert ezt csak mostanában vezették be, de a két órás pont határérték. Az egy órás szerintem magas, nekem 10,2 volt és csak 10-ig ment vissza.

Valószínűleg 160 ch-s diétát fognak előírni, többször lesz vérvételed, de semmi fájdalmas vagy rossz nincs a diétában ill. a kezelésben.

A diabetológus sokat fog segíteni, étrendi tanácsokat ad, odafigyel rátok. Inkább pár kör a diabetológián, mint később gondot okozzon a kezeletlen cukor.

2013. okt. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem fektetnek be, inkabb dietara fognak egyelore, szerintem.
2013. okt. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Először is nyugi! Én 36 hetes vagyok, nekem az egy órás 8,2 lett a 2 órás 8,0. Erre a nődokim azt mondta, hogy nem jó, de alig van határérték felett (a Tied épp határérték). A súlyodtól függően 180 grammos vagy 160 grammos ch diétát fognak neked előírni, ami azt jelenti, hogy naponta 5x kell enned, és számolnod kell, hogy mikor mennyit ch-t eszel. Befeküdnöd sztem nem kell, már mondta volna a nőgyógyászod, ha kellene. Viszont egy vércukormérőt be kell szerezned, azzal rendszeresen kell mérned, és hetente egyszer 1 "profilnapot" kell tartanod (akkor kaják előtt és után is kell mérni). Ha beáll a cukrod (azaz 1 órával kaja után nem lesz 7 felett), akkor nagyon pici az esélye a kórháznak vagy bármilyen szövődménynek. Nekem sem több vérvétel nem volt emiatt, se egyéb kellemetlenség, de ugye nekem van cukormérőm, és az elős 4 hétben minden kajálást és minden értéket írtam, utána csak heti 1 profilnapot tartottam.
2013. okt. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos ez szerintem is magas. Nekem is 2 éjszaka kórház, vérvétel (cukorprofil) 3 óránként egy napig, 160 g-os szénhidrát diéta lett az eredmény. Azt nem mondanám, hogy semmi rossz nincs a diétában, mert igenis szörnyű, hogy nem ehetsz akkor és azt, amit akarsz. Sose gondoltam, hogy ennyire tudnak hiányozni bizonyos ételek, holott nem is a kedvenceim. Azóta néha ellenőrzöm itthon a cukrom, az 1 órás nem mehet 7 fölé, szerencsére nem is értem el sose, mióta tartom a diétát. De már alig várom, hogy vége legyen! Egyetlen előnye, hogy legalább nem hízok.
2013. okt. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!