Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor fogtad fel ténylegesen,...

Mikor fogtad fel ténylegesen, hogy babát vársz?

Figyelt kérdés

Itt inkább az olyan kismamák/anyukák történetére lennék kíváncsi, akik nagyon várták már, hogy várandósak lehessenek.


Nekem még nagyon friss az élmény, ma tudom 1 hete, hogy babát várok. Évek óta ez a vágyam, és most elsőnek sikerült. A párom kicsit lassabban határozta el magát, ezért tolódott el ennyire. Közben elkövettem azt a "hibát", hogy egy utópisztikus dolognak fogtam fel a jövendőbeli terhességemet. Magyarul képtelen vagyok elhinni, hogy én is kismama vagyok. Hiszen mindig csak MÁS várt babát, MÁS lett anyuka. Én meg csak ábrándoztam róla...


Ugye ez az érzés elmúlik, és majd idővel én is bele tudom élni magam 100%-osan a kismama szerepe?


2013. okt. 31. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
38 hetes vagyok és még mindig nem fogtam fel, hogy babánk lesz. Jó persze készülünk rá, meg kész a szobája, tervezett baba volt stb. stb. De semmi rózsaszín ködöt nem érzek. Semmi olyan extra nem volt a terhességben mint azt gondoltam. Egyszerűen történtek a dolgok egymás után, tettük amit tenni kellett és most várjuk, hogy kibújjon. Gondolom majd ha ténylegesen kint lesz akkor lesz majd valami extra érzés, de egyenlőre csak "úsztunk az árral".
2013. okt. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nehezen jött össze a baba, így mikor végre sikerült egy pozitív tesztet produkálnom el sem akartam hinni, utána szinte naponta megcsináltam egyet-egyet, hogy tényleg?, én?, terhes?, még mindig? :) Aztán sajnos nem alakult problémamentesen a dolog, így sokáig nem is nagyon akartam beleélni magam a várandósság gondolatába, nehogy csalódnom kelljen. De szerencsére nem lett baj. :) Amúgy minden uh-n, ahol hallottam a baba szívverését TUDTAM, hogy anya leszek. :)

Viszont nagyon vicces volt, hogy az utolsó hetekben már minden nap meg akartam szülni, a baba viszont nem volt hajlandó kibújni, így mikor már kellőképpen túlhordtam a gyereket, és berendeltek császárra teljesen be voltam tojva, hogy Úr Isten, máris??? Ennyi volt a terhesség? :D Akkor olyan hirtelen jött a dolog, pedig már túl voltam a 40. héten... :)

2013. okt. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi ugyan nem próbálkoztunk sokáig (sőt), de azért már régóta "terítéken" volt, hogy majd szeretnénk babát.


Hogy mikor fogtam fel? Nos itt van egy szobával arrébb egy 4 hónapos és még mindig nem. :D:D


Azt hittem a szülés majd ilyen katartikus élmény lesz, hogy "hű, anya lettem"... de nem... még mindig rácsodálkozok néha, hogy "komolyan, belőlem bújt ki ez a kismanó?"...


Nagyon sok egészséget és boldogságot a babához! :)

2013. okt. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az eszemmel tudom, látom/hallom az ultrahangon, elkezdett dudorodni a hasam, de még mindig nincs "terhes vagyok" érzésem/tudatom.


14+4 hkm

2013. okt. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
kérdező,mintha magamat olvasnám:-)nagyon vágytam rá,évekig készültem fejben,elsőre sikerült,csináltam vagy 10 tesztet,már 8hónapos az én kis csodám és a mai napig felfoghatatlan,hogy ő valóban az én kislányom:-)
2013. okt. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!