Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elég agresszív az imádott...

Elég agresszív az imádott cicám. Lesben vár és komoly sérüléseket tud okozni. Terhességem során lehet e baja a picinek?

Figyelt kérdés
Nagyon kedves is tud lenni, ezért van a dilemmám.. Annyi pro és kontra dolgot olvastam már..
2013. nov. 1. 19:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Terhesség alatt nem, ha vigyázol az alomtakarítással.

Viszont akármennyire állatbarát vagyok, egy agresszív macskát semmi esetre sem tartanék meg kisbaba mellé, mert életveszélyes!!!

2013. nov. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
61%
En nem vok macskabarat alapbol,de tiszteletben tartom hogy vannak akik egyutt tudnak elni az alatokkal. Viszont en a helyedben mar most tennem ki a szuret nem varnam meg mig terhesen vagy ne adj isten az ujszulott babamnak serulest okoz
2013. nov. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
14%

Ez most komoly?? :D

Az agresszivitása miatt baja nem lesz a picinek. Nem karmolja meg, nyugi.

2013. nov. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi, a kérdés az, ha megkarmol a kezemen, nem fog meglátszódni az ő bőrén a hasamban? Annyit hallok ilyet, mondom, pro és kontrát..
2013. nov. 1. 20:13
 5/17 anonim ***** válasza:
70%
Lehet!!!!! Ugyanis a macskától (ha megkarmol és fertőzött) elkaphatsz egy bizonyos toxoplasma nevű parazitát, ami veszélyes a magzatra! Nálunk is van macska, mikor megtudta a védőnő, azonnal elküldött toxoplasma vizsgálatra.
2013. nov. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
35%
Macska a legveszélyesebb a terhességre olvass utána!!!!!!!
2013. nov. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
28%
Nekem van kinti, és benti cicám is. Egyáltalában nem veszélyes a terhességre. Minden hónapban ellenőrzi az orvosom a toxoplazma jelenlétét véremben, mert a védettségem még nem alakult ki ellene. Az almot a férjem takarítja mióta várandós vagyok. A legnagyobb hülyeség, hogy a macska veszélyes. Megfelelően oltott, és gondozott cica mellett nem lesz probléma. Én személy szerint nem hiszem, hogy, ha a cica megkarmol, az meglátszik a babán. Engem is karmolt már meg játék közben, de ezek felületi sérülések voltak.
2013. nov. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
52%
van egy 5 éves gyönyörű macskám, és semmi pénzért nem voltam hajlandó megválni tőle a terhességem alatt. nem volt még toxo fertőzésem és ellenanyagom se ezért minden hónapban mentem szűrésre. én takarítottam az almot és birkóztam a macskával minden nap aki játék közben nem egy szerény jószág, harap rúg karmol. semmi bajom nem lett tőle. mióta a pici megvan, 3 hete, a közelébe nem megy mert a sírástól fél így a fiamtól is fél. amúgy meg nem csak a macskától lehet elkapni a toxot, ez nagy tévedés. a mosatlan rosszul megmosott zöldség, gyümölcs vagy éppen a kertészkedés is ilyen. kedves kérdező, szerintem ne félj ennyire a macskától, csak próbáld kicsit kordában tartani az "agresszívitását" :)
2013. nov. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
58%
A toxoplazmózis csak egy dolog. Szomszédunknak most nyáron született meg a kisbabájuk. Az volt a szerencséjük, hogy az ablakunkból rálátunk az ő teraszukra, ahol a pici aludt. A macska ott feküdt az 1 hónapos gyerek mellkasán. Átmentem szólni nekik. A kisbaba már el volt lilulva, mert nem kapott levegőt a macska súlyától. Én a te helyedben azonnal megszabadulnék tőle, pláne ha agresszív is. Gondolom a gyereked sokkal fontosabb, mint egy macska.
2013. nov. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
27%
Undorító egy állat a pici baba mellett bent a házban/lakásban....gusztustalan!!!!!Abba mi tisztaság van??????Az tuti hogy ahol állat van bent ott biztos nincs baba illat!!!!!!
2013. nov. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!