Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha terhes vagyok, és a párom...

Ha terhes vagyok, és a párom elhagy, akkor a kicsi kinek a vezetéknevét kapja? Ha az apa nemis akar tudni a gyerekröl.

Figyelt kérdés
2013. nov. 2. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:
a tiédet :)
2013. nov. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
Azért mert nem akar tudni a piciről attól még miután megszületett lehet apasági pert indítani, mivel a picinek joga van hozza hogy mind két szülő szerepeljen az anyakönyvi kivonatában.elöször a te nevedre anyakönyvezik az biztos, de hogy utánna nem e írják apuka nevére azt nem tudom.....
2013. nov. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs apasági nyilatkozat, akkor a te nevedre kerül, de úgy tudom fantázia név is lehet, amit te adsz meg.
2013. nov. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ha nem voltatok házasok,akkor nem kaphatja az ő nevét,ha nincs apasági.de azért még meggondolja magát reméljük!de utána indíts apaságit,ha lesz is akkora suttyó,hogy a gyerekre esetleg nem lesz kíváncsi,neked a pelenka meg a gyógyszerek meg a kaja sokba fog kerülni,perkáljon,amit majd bíróság megítél!
2013. nov. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem, 2., nem irjak az apa nevere, ha o nem akarja. Bejegyzik, mint apa, kotelessegei es jogai lesznek, de a nevet nem koteles adni.


Momdjuk nem art meggondolni, hogy igy akarod e egyaltalan, hogy koze legyen a gyerekhez, kerdezo. Ha bepereled, akkor nem csak bejegyzik apakent, hanem akar pert is indithat, hogy a gyereket nala helyezzek el, de minimum lathatasi joga lesz es MINDENBEN a hozzajarulasat kell kerni....

2013. nov. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezzel a saját gyerekén áll bosszút az apuka....hiszen hiába írunk 2013at ha megszóljak ezért majd később, hogy az anyukája nevét viseli. Ez biztos így van?
2013. nov. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Biztos, igen. Mellesleg kinek mi koze hozza? Amúgy meg ha apuka eleve nem akarja vállalni se, eselyes, hogy nem érdekli, hogy ki szóljatok meg a gyereket. Nem?
2013. nov. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem is erre gondoltam, hogy apukát meghatja e a dolog. Inkább a gyerek ,,jogaira" gondolok. Nem irigylem a kérdezőt :( nem értem, hogy lehetnek ilyen férfiak.....
2013. nov. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
hát, engem (20 éve, az igaz) azért írtak apám nevére, mert kevesebb, mint 1 hónappal a válásuk után születtem. Annak a mocsoknak évekig volt láthatási joga, ahol végig édesanyámat szidta. Jobban jártam volna, ha igazatok van, és egyedülállónak az anyja nevére kerül a gyerek. Az apám szerette elfelejteni, hogy nem csak jogai, kötelezettségei is vannak egy szülőnek. Na, uff.
2014. júl. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!