Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más kismamának is van ilyen...

Más kismamának is van ilyen gondja a terhessége alatt?

Figyelt kérdés
38 hetes kismama vagyok és észre vettem hogy kb 1 hete nagyon viszked a talpam és a tenyerem semmilyen ki ütés nincs rajtam csak vörös a talpam és a tenyerem amikor viszked voltam dokinál írt fel fürdő krémet és szuszpenziót külsőleg de nem használ! Valaki volt már esetleg ilyen helyzetben? Mi lehet ez?
2013. nov. 3. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem akarlak ijesztgetni, tàvol áll tőlem, de ha.ilyesmit érzel egy kérdést megér a dolog.


"A terhességi epepangás tünetei


Leggyakrabban a következők jelentkeznek:

viszketés: leginkább a kezeden, lábadon (tenyér, talp), esetleg máshol is (háton, mellkason, arcon), és sokszor ez az egyetlen tünet, amit észlelni lehet, DE önmagában nem jelenti azt, hogy neked is terhességi epepangásod van!

sötét színű vizelet

világosabb színű széklet

fáradtság, kimerültség

étvágytalanság


Kevésbé gyakori tünetek közé tartoznak:

sárgaság, észlelhető a bőrön, szemfehérjén is

hasi fájdalom, de nem lent, hanem fent és jobb oldalon

hányinger

Veszélyes a babára?


Igen, az lehet. A te számodra a kellemetlen tünetek csak átmenetiek, bármilyen tűrhetetlenek is, a szülés után általában napokon belül megszűnik a viszketés és az esetleges többi kísérő tünet is. A baba számára azonban komoly veszélyt, akár életveszélyt is jelenthet a cholestasis.


A cholestasis növelheti a kockázatát, hogy a magzat mája stresszállapotba kerül. A fejlődő baba a te májadra támaszkodik az epesav vérből való eltávolításában. Ezért az emelkedett epesav szinted stresszeli a babád máját."

2013. nov. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Voltam dokinál vettek vért eredmény majd holnap! Meg ultrahangozott a babának semmi baja nincs egy kicsit meg nyugodtam! köszönöm még egyszer
2013. nov. 4. 13:45
 3/3 Erzsi87 válasza:
Nekem is ugyanez van. A labor eredmény kimutatta,hogy magasabb a májfunkcióm egy kicsivel,de nem kaptam rá semmit sem. A nőgyógyász annyit mondott,hogy igyak kalciumot. Azt nem mondanám,hogy nyugodt vagyok,mert tudom,hogy a babára nincs jó hatással.
2013. nov. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!