Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kislány helyett kisfiú,...

Kislány helyett kisfiú, hogyan dolgozza fel?

Figyelt kérdés

Feleségemmel babát várunk és a múlt héten megtudta (15. hét) hogy baba kisfiú lesz. Nagyon kislányra készült, végig úgy érezte, hogy lánynak adhat majd életet. Most furcsa depresszió van rajta, és kicsit úgy érzi, hogy kitolt vele a sors. Leginkább azért, mert nem tudja, hogyan fog vele kijönni, mit csinál majd vele közösen? Neki a fiúk túl agresszívek, durvák és nem aranyosak.

Nem érzi, hogy tudna úgy szeretni egy fiút mint egy kislányt.


Fog ez változni?

Hogyan tudok segíteni, hogy feldolgozza ezt a helyzetet?



2013. okt. 30. 13:54
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
59%

:O

jajj istenem...inkább azért aggódjon hogy egészséges legyen

Egyébként közlöm hogy fiúk sokkal anyásabbak mint a lányok!!Nálunk legalább is így van.Lányom apa függő, fiam anyafüggő..

2013. okt. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
33%

En elhiszem h arrol nem tejet h mondjuk masnak nem jon ossze a baba, de ha elolvasna par anyuka kegyetlen tortenetet h eveken keresztul mennyit szenved es kinlodik egy gyermekert h csak anyava valhasson. Es azt szarja le a legjobban h milyen nemu lesz az a gyerek. Mutass a draga felesegednek par ilyen tortenetet es mindjart orulni fog annak is h egyaltalan problemamentes terhessege es egeszseges kisbabaja szulethet. Mindjart nem fog problemazni a semmin.

A fiu gyerekek nem agresszivak ez csak neveles kerdese. En vegig fiu gyerekekkel voltam korbeveve a csaladban el se tudtam volna kepzelni h lanyom legyen. Es mit ad isten kislanyom szuletett, de marhara nem erdekelt olyannyira a neme h most bedurcizzak , orultem h egeszseges gyerekem lett.

2013. okt. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
75%
Örüljetek, hogy ő már van nektek és egészséges,más nem számít.
2013. okt. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
71%

Majd belenyugszik.

Amúgy a fiúsak sokkal simulékonyabbak, anyásabbak. Rengeteg mindent lehet egy kisfiúval is csinálni.

Nekem van egy lányom, na mikor az apja hazajön, ő az isten, én le vagyok ejtve. Mikor valami baja van, akkor jön hozzám is, de nagyon apás. :)

Másodjára fiút szerettünk volna, nagyon annak vártuk. A 18. héten kiderült, hogy ő is kislány. :) Nem voltam szomorú, csak át kellett állnom rá, hogy ismét kislányunk lesz.

Tudod mi számít egyedül? Az, hogy egészséges legyen!!! :)

2013. okt. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
95%

Amint megszületik a baba, elfelejti, vagy esetleg egyből szégyellni fogja, hogy így gondolkozott, mert azonnal beleszeret majd :)

Az, hogy a fiúk agresszívabbak-e, mint a lányok, pusztán nevelés kérdése, ez pedig a ti kezetekben van.

Gondoljon arra, hogy csupán az a lényeg, hogy egészséges legyen. Ha alkalmas az anyaságra, akkor nem létezik olyan, hogy ne szeretné a gyerekét, legyen az fiú, vagy lány.

És rengeteg dolgot csinálhatnak majd együtt. Labdázni, biciklizni, rajzolni, úszni (és még a végtelenségig sorolhatnám) mindannyian szeretünk, és ezeket egy lánygyermekkel is ugyanúgy csinálnia "kellene" :)

2013. okt. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
100%
*fiúk
2013. okt. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Én is lányra készültem, nem azért mert egyszer nem szerettem volna fiút, de úgy gondoltam, hogy biztosan lány lesz én inkább lányos anyukának éreztem magam, meg én sem tudtam elképzelni, hogy mit kezdenék egy fiúval. Amikor meg tudtam, hogy fiunk lesz nagyon meglepődtem. Furcsa érzésem volt mert lányt vártam volna...később bűntudatom is volt, hogy miért nem tudok úgy örülni neki mintha lány lenne...örültem én, de valahogy más volt...nem tudom sajnos megmondani hogy hogyan de megváltoztatak az érzéseim, most már el sem tudnám képzelni, hogy Ő lány legyen, sőt kimondottan örülök, hogy fiam lesz :)

Ahogy egyre többet beszéltünk róla, a nevén szólítottam, vásárolgattam neki a dolgait megváltozott minden, na meg látni minden alkalommal az ultrahangon és érezni, hogy mocorog...örültem/örülök, hogy létezik és hogy minden rendben vele. Alig várom, hogy lássam. Szerintem a feleségednek is csak idő kell, másképp fogja látni a dolgokat. Jó babavárást kívánok Nektek!


38+3 hkm

2013. okt. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
93%

Első baba?

Én is átéltem ugyanezt. Nagyon féltem, hogy hogyan fogom szeretni.

Jelentem, a helyzet abszolút változott, ki sem tudom fejezni, hogy mennyire imádom a kisfiamat, mindennél jobban :)!

Ez csak max. addig tart, amíg meg nem születik. Mikor ott lesz, remélhetőleg olyan boldog lesz vele, mint még soha :)!

Mikor ez eszembe jut, így utólag szégyenlem magam, hogy akkor ezt gondoltam, de én is így éreztem, mert fogalmam nem volt, hogy most mi lesz (ha tudtam volna, hogy ekkora boldogság... :) ).

Legalábbis az én tapasztalatom szerint.

2013. okt. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
81%

Előbb utóbb meg fogja szokni a tudatot, megbarátkozik vele, sőt... a legjobb dolognak fogja tartani, hogy fiús anyuka lehet.

Nekem azt mondták, hogy azért jó fiús anyukának lenni, mert az igazi nagy "szerelem" az anya és a fia között, és a nő egy csomó mindent visszakap, amit egyébként a férfiak "elvettek" tőle (tudom, kicsit lila köd, de azért jó olvasni)

Egyébként meg próbáld megnyugtatni, hogy a fiút pont ugyanúgy lehet babusgatni, mint egy lányt, pont olyan aranyos és nagyszerű, vagány kiskölyköt tudtok nevelni belőle.


14hkm (én egyébként nem tudom még, hogy fiú vagy lány, és nem is nagyon érdekel, az a fontos, hogy egészséges legyen. sokáig küzdöttünk érte és mindenképpen az én gyerekem lesz)

2013. okt. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
23%
Hát a feleséged egy hisztis liba. Nem teljesen mindegy,hogy mi lesz? Ha esetleg lány lett volna de beteg az jobb lett volna? Néhánynak annyira hülye a felfogása. Felháborító!!!!!
2013. okt. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!