Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyetlen dologtól félek a...

Egyetlen dologtól félek a terhességem alatt - a súlygyarapodástól. 176cm vagyok, 69kg az elején, most 76-77kg és a 24. héten vagyok. Ez nem túl sok eddig?

Figyelt kérdés
Most fog igazából csak beindulni ha jól tudom. Nagyon vigyázok mindenre, nem eszem kettő helyett, sőt igazából nem eszem sokat, csak amennyi jól esik. A babával minden a legnagyobb rendben - egyáltalán nem vagyok parás kismama, sőt talán túl nyugodt is, csak ez az egy dolog nem hagy nyugodni...
2008. júl. 8. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is ettől féltem nagyon, de tapasztalatból mondhatom, hogy ha odafigyelsz, hogy mit eszel nem lesz gond, még akkor sem, ha egy kicsit többet is hízol, mint az a kb 10-12 kg. Én 53 kg-al estem teherbe és 74 kg-al mentem szülni. Miután hazajöttem a kórházból rá 2 hétre nyertem vissza az eredeti súlyomat. Mondjuk én vékony alkatú vagyok. Ez függ attól is szerintem. Nyugodj meg és figyelj oda arra, hogy mit eszel, meg mondjuk mozogj az sem fog ártani.
2008. júl. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia. Ha jól számolom eddig 7-8 kiló. Ez egyelőre nem sok. DE!!! Figyelmeztet, hogy még jobban figyelj oda, hogy mit, mikor és mennyit eszel, iszol. FONTOS! Só- és fűszerszegény, de fehérjedús étrend. Fehér liszt helyett TELJES KIŐRLÉSŰ LISZTBŐL készült kenyér és pékáru. Sok zödség, gyümölcs nyersen ill. párolva. Legalább 5x kismennyiségű étkezés. Gyümölcslé, tea étkezések mellé 1-1 pohár.Más időben szénsavmentes ásványvíz. Étkezések közt, ha ehetnéked van, rágcsálj sajtot, répát, uborkát, karalábét, almát, főtt tojást, natur joghurtot. Ízesített joghurtok, túrórudi, túrókrém helyett készíts TE. Natur joghurtba, túróba tegyél friss gyümölcsöt. Ha így is szaladna a súlyod kérd orvosod, védőnőd, esetleg diétetikus segítségét. Erzsók próbált segíteni.
2008. júl. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia, ismét Erzsók. Ne félj a súlyodtól, mert akkor jobban rakódhatnak a kilók. A stressz bizonyítottan plussz evéssel járhat. Még valami! KISMAMATORNA, FRISS LEVEGŐN SÉTA. Ha nincs megfelelő mozgás....
2008. júl. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Én másodjára vagyok várandós. Az első alkalommal 73 kg-ról indultam és 92 kg-al emeltek a műtőasztalra a császárhoz. Akkor még az első hónapokban is edzettem úgy mint baba nélkül, viszont utána egyik napról a másikra leálltam. Ennek következményeként elkezdtem nagyon-nagyon kerekedni. (erős csontú, és erős izomzatú vagyok) Volt olyan vizsgálat ahonnan sírva hívtam a páromat, hogy "mindenki olyan csinos,én meg akkora vagyok mint egy elefánt..." Akkor a páromon kívül senki sem vigasztalt.

Most a 8.hétbe léptem és hétfőn elhívtam beszélgetni egy dietetikus ismerősömet. Szeretném megelőzni a baj, hiszen 5 évvel ezelőtt a vérnyomásom is magas volt, dagadtam is. Hasonló dolgokat mondott mint itt a 2. válaszoló írt. Plussz a mozást hangsúlyozta. És még ami miatt írni kezdtem neked: 16 kg-ig felmehetsz a súlygyarapodással!! Tehát én akkor nem 10kg-al híztam túl magam, hanem csak 3-4 kg-al. És most jön ennek a megerősítése: amikor szülés után kijöttem a kórházból 76 kg voltam - tehát 3 kg plusz volt rajtam. :)

Ez most így utólag is de boldoggá tesz és ez a szám (16) barátságosabb, mint a 10 kg :)


Szép napokat Nektek!! :)

2008. júl. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is csak ettől féltem de nagyon a terhességem alatt. Most 30 hetes vagyok, és már látom, h. nagy gond nem lehet. Mindig 50 kg alatt voltam és megdöbbentett, h. a 20. hétig feljött 6 kg. Azóta viszont csak 3 kg, és ezek a plusszok nem zsír formájában jelennek meg, mert a hasamon kívül szinte semmi változás nincs.

Szerintem feleslegesen parázunk. Szülés után meglátjuk mi a helyzet, aztán ledolgozzuk azt a pár kilót.

Üdv.

2008. júl. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia!Én is szerencsés vagyok,mert eddig 6kg hiztam,most vagyok 30 hetes,pedig mondták,h a második trimeszterben lesz ám sulygyarapodás,igazábol amit felszedtem akkor az 4kg volt.Szerintem már sok nem jön fel,a szülésznő is azt mondta h a baba fog most nagyon nőni.Csak poci van.Sokan azt mondják nem a kg kell foglalkozni,én figyelek a babára is.rengeteg gyümit eszem,de szer nem kell felszedni nagyon sokat,utána könnyebb lesz.Jo babavárást!!
2008. júl. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is ettől féltem, mert 3 évig sikerült tartanom 173 centimhez a 60 kg-t, nem eszem túl sokat most sem de a így a 30 hétben soknak tartom a 9kg-t, főleg hogy édességet nem kívánok, és maximum naponta egy tányér levessel lett több az adagom.

De engem az bátorít hogy a legtöbb kismama szülés után elég hamar leadja a plusz kg-at.

2008. júl. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!