Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Járt valaki úgy, hogy a...

Járt valaki úgy, hogy a terhessége elején felugrott a TSH értéke? Mi lett a babával? Megmaradt, lett valami problémája?

Figyelt kérdés
Pajzsmirigy alulműködésem van.Gyógyszert szedek és sűrün járok kontrollra. A pozitív teszt előtt a TSH-m 0,27 volt, most két hét múlva 4,8 lett. Nagyon megijedtem, emeltem az adagon. Tudom, hogy ez nagyon veszélyes. Olyanra lennék kíváncsi, aki átesett hasonlón, hogy hogyan alakult neki.

2013. nov. 9. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:

ugye nem magadtól emeltél az adagon? (és csak rosszul értem a kérdést)


Amúgy a terhesség hajlamos lehet megkavarni, nekem például iszonyúan lecsökkent. Az endokrinológus azonnal emelt a gyógyszeremen, és havonta jártam ellenőrzésre.

2013. nov. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De igen én emeltem, mivel csak ma kaptam meg e-mailben az eredményt (fizetős vérvétel volt), és nem fogok vele várni hétfőig. Egyébként két éve próbálják beállítani, de mindig ingadozik, tudom már hogy mennyit lehet emelni, máskor is szoktam változtatni rajta, meg szoktam mondani az orvosnak is, nem csesztek le. Így végre elértem, hogy jó legyen az érték eddig....

Alulmuködésed van? Mert ha lement az érték akkor csökkenteni szokták a dózist. Az nem olyan veszélyes mint a magas.

2013. nov. 9. 15:25
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt alul-működésem, terhesség előtt 3,8 volt a TSH, terhesség elején 6,2-re ment fel a TSH, de a T3, T4 normál tartományban volt. Nem szedtem semmit (csak jódot is tartalmazó kismamavitamint). Szépen lement 2,4-re a 24 hetes vérvételre. Most 31 hetes vagyok, ezidáig minden rendben velem és a babával. Kérdeztem az orvost a felugrás okáról, azt mondta, a terhességi hormonok is hatnak rá (már nem emlékszem melyik, de mondta), és nem feltétlen baj, főleg mert látták, hogy a T3,T4 jó.
2013. nov. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor nálad jól alakult szerencsére. Nekem nem jött addig össze a baba, míg le nem ment az érték. Most nagyon parázok, hogy megmaradjon.
2013. nov. 9. 17:27
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak TSH-t néztek, vagy a T3, T4-et is? Az jó volt, ha nézték? Ne parázz szerintem, az nem segít!
2013. nov. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Folyamatosan 6 hetente jártam kontrollra, mert nagyon ingadozott az értékem és mindig módosítani kellett az adagot. Közben én mindig egy fizetős vérvételre is el szoktam menni, mert már nagyon szerettük volna a babát. Ez a mostani is fizetős volt, így köszönhetem a "szorgalmamnak" hogy megtudtam ezt a magas értéket.
2013. nov. 9. 17:47
 7/9 A kérdező kommentje:
A T3, T4-et ritkán szokták nézni, általában az a TSH-val együtt változik nálam, de az korábban normál tartományban volt.
2013. nov. 9. 17:49
 8/9 anonim ***** válasza:

Első gyerkőc születése után derült ki, hogy alulműködik a pajzsmirigyem (autoimmun). Nem is jött a második baba, míg tökéletesen nem sikerült beállítani az értéket (a fogantatás körül voltam vérvételen, 0,98 lett a TSHm). Az endodoki azt mondta, amint kiderül a terhesség azonnal emeljem meg az adagot (igen kedves első válaszoló, mindenféle orvosi kontroll nélkül!) 0,25 mikrogrammal. 3,62 volt a legmagasabb értékem a terhesség alatt, és mivel az FT3 és FT4 középérték közelében volt, nem emeltek a gyógyszer adagomon. Letroxot szedek, 150 mikrogrammot szedtem mikor teherbe estem, a legnagyobb dózis, amit a terhesség alatt szednem kellett az 175 volt. 4 hetente jártam vérvételre és endodokihoz.


Pici lányom 39. héten született, már 8 hónapos és makkegészséges. Azóta voltam vele is 2x endokrinológiai kontrollon, szépen fejlődik, nyoma sincs pm betegségnek, legutóbbi laborértékei tankönyviek, pont középértéken mozognak :)


Boldog babavárást és jó egészséget mindkettőtöknek! :)

2013. nov. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Megnyugtattál kicsit. Tudtam, hogy emelni kell, de amikor pozít teszteltem olyan alacsony volt az érték, hogy nem mertem emelni. Akkor majdnem túlműködésbe ment át 120-as pulzusom volt. Az endo dokit meg már egy hete hiába hívom, hogy megkérdezhessem mi a teendő, a telefont sem veszik fel...
2013. nov. 10. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!