Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama akinek...

Van itt olyan kismama akinek a terhessége alatt pajzsmirigy problémája volt vagy van?

Figyelt kérdés
2010. jún. 15. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Alulműködik a pajzsmirigyem. Ha ilyen problémád van, tudok ezzel kapcsolatban tanácsot adni.
2010. jún. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen alul működik! Bár a TSH eredményem jó lett még is aggódom a babámért!
2010. jún. 15. 13:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia!Ha jó a Tsh akkor ne aggódj minden rendben lesz a babáddal.Engem mütöttek is vele,azóta mindennap gyógyszert szedek(végig a terhesség alatt is)A 21.héten sajnos meg kellett szúrni,mert az uh alapján megnagyobbodott,de ott is minden rendben volt.Szóval én paráztam a pajzsmirigy miatt eleget,de hál istennek semmi baj nem lett,itt alszik a gyönyörü 5 hetes kiscsajom a kiságyban:-))Az a lényeg hogy figyelgessék hogy alakul a tsh érték.A baba a 12. héttől saját magának termeli a pajzsmirigy hormont.
2010. jún. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Gratulálok a kislányodhoz!
2010. jún. 15. 13:35
 5/8 anonim ***** válasza:
A húgomnak van autoimmun pajzsmirigy alulműködése. Évekkel a terhesség előtt kiderült, gyógyszert is szedett. Terhesség alatt is folyamatossan szedte és most van egy egészséges kislánya. A lényeg, hogy nem szabad abbahagyni a gyógyszer szedését.
2010. jún. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is alul működik, de évek óta, úgy hogy én már régóta tabit szedek rá. Most már 37 hetes kismami vagyok.
2010. jún. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Helló!

A pm-alulműködés gyakori probléma, mert a terhesség alatt 50%-kal több pajzsmirigy hormonra van szükségünk, és olykor ezt a saját szervezet nem tudja előállítani. Ha a TSH-szinted emelkedik, azt jelenti, hogy egyre kevesebbet állít elő a tested, amit pótolni kell. Kicsivel több odafigyelést igényel ez, de kezelhető és a kismama és a baba is egészségesek lehetnek :) Jó egészséget!

2010. dec. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

13.57-es

Kérdező meg van már a baba? :-)

2010. dec. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!