Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen okokból mehet, a...

Milyen okokból mehet, a kismama táp pénzre szülésig 6 hónapig?

Figyelt kérdés
6 hónapban szülés is benne van.

2013. nov. 9. 18:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
veszélyeztetett terhesség, egészségre, magzatra káros munkahelyi körülmények. Én szociális otthonban voltam nővér, általában egyedül kellett húzni-vonni, emelgetni az időseket, 3 vetélés után nem vállaltam be.
2013. nov. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

A korbeforgos munkaundor is lehet indok, az orvos, ha olyan, siman kiirja a kismamat.

Hivatalosan persze csak akkor lehetne, ha valobann veszelyeztetett terhes.

2013. nov. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam,hogy kismama dolgozik 3-4 hónapos koráig és 1 évre,vagy fél évre elmegy táppénzre amiben szülésnapja is bele esik
2013. nov. 9. 18:26
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség 9 hónap, így ha dolgozik 3-4 hónapot akkor max 4-5 hónapra menne táppénzre, vagy hogy érted?
2013. nov. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A kismama az elso perctol elmehet tappanzre -mondom van olyan orvos, aki ok nelkul is kiirja- es a szules napjaig tappenzen is maradhat. A szules napjatol viszont a tgyast kell emgigenyelnie, mar ha jogosult ra. utana gyed, gyes.
2013. nov. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az is számít mennyit dolgozott ellőtte,mert mondjuk 9 hónapra nem mehet pár hónapos munka után.
2013. nov. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
nem köteles tgyást igényelni, törvény adta joga választani az ellátások közül (ha valaki akarja, akár gyest is kérhet, ha nem kell neki a pénz...). Ha őt táppénzt akar, azt kap, és meg is jár neki a kórházi ápolás idejére, sőt, tgyásra nem jogosult anya is mehet táppénzre, külön kódja van a tp papíron.
2013. nov. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%
Szia!Én 8 hetet dolgoztam.El kellett jönnöm,mert volt,hogy napokig migrénes fejfájásom volt hányással kísérve.Szóval egy hétből 4 napot rosszul voltam.A munkahelyemen is más részlegere raktak,más munkaidőben,szóval eléggé csökkent a fizetésem.Nem mentem már vissza,mert nekem pénzben nem éri meg visszamennem,nem rontom le a Gyedem átlagát....és igazából kiír az orvos bármilyen indokkal,rosszul vagy és kész,olyan a munkahelyed,bármit mondasz úgyis elfogadja.
2013. nov. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
a lepontozóknak üzenem, forgassák szorgalmasan az Eb-törvényt, különösen az ellátások közti választás fejezetet.
2013. nov. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát, 8-as, nem írnak ki bármilyen indokkal. Én 24 hetes kismama vagyok. Vérnyomásom átlag 150-160 között mozog, vasam vészesen alacsony, pedig szedek vasat.

Gyógyszerek, amiket szedek: Dopegyt 3x1, Corinfar napi 1, Doxium 2x1, Neo-ferro folgamma 2x1, persze még magnézium.

Munkahely: hipermarket, egy élelmiszer osztályon vagyok árufeltöltö. Hivatalosan könnyített munkán vagyok, tehát csak címkehiányt kell felmérjek és rendezgetni. Nem hivatalosan osztályt töltök, emelgetek, hajoldozok. Napi 7 órát megyek, állok. Tehát pakolok, tésztát, olajat, rizst, mindenféle konzervet és hasonlót, amik nem könnyű dobozban vannak. Sokszor fáj a fejem, lehajolok és fel, akkor megszédülök. Alsó polcokat már nem olyan könnyű pakolni, nem könnyű guggolni. Néha úgy érzem, nehéz téglákat kell cipeljek a hasamban, ha már 5-6 órája talpalok. Tényleg nem bírom. Munka után megyek a fiamért az oviba, majd a lányomért a mamához, majd haza, este van és másnap minden kezdődik elölről. A fiammal preeclampsyval fektettek kórházba anno, a lányomnál toxémia gyanú volt. Most hasonló lesz a helyzet szerintem, de ez nem elég a táppénzre.

Ma voltam orvosnál. Nem vett táppénzre, mert azt mondta, hogy 150-160-as vérnyomás még nem olyan rossz. Ha kérek a munkahelyem olyan papírt, hogy ennék könnyebb munkát nem tudnak adni, akkor táppénzre vesz. Ja, csak papíron könnyített munkán vagyok, de a valóságban nem teljesen úgy működik minden. Aki dolgozott vagy dolgozik multinál, az tudja. Így a mai napomat is le kell dolgoznom szombaton. Persze adott beutalót vérvételre, máj és vesefunkciót kell nézni, amire azt mondta, holnap menjek el. Ja, csak nekem 8-tól 15:30-ig kell dolgozzak, ezt az egy könnyítést betartják. Így mivel reggel fél 7-től van vérvétel, megyek korán busszal, párom viszi a gyerekeket. Mert ugye novemberben, kereskedelemben már nincs szabadság.

Szóval, ha leírjátok nekem, kik azok az orvosok, akik bármikor táppénzre vesznek, annak örülnék:)

Így kicsit rosszul esik, ha egy 10 hetes kismama már táppénzen van, csak mert az adott orvoshoz jár magánrendelésre is és az SZTK-ban meg simán táppénzre veszi, minden ok nélkül. Mert ilyennel is találkoztam, ilyenkor kinyílik a bicska a zsebemben egy picit:)

2013. nov. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!