Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire kell odafigyelni vajúdás...

Mire kell odafigyelni vajúdás alatt terhességi diabétesz esetén?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom vajúdás alatt tilos bármit is enni. Hogy tudom megoldani, hogy ne ingadozzon a vércukorszint? Mit engednek meg vagy mit tesznek meg az orvosok?
2013. nov. 9. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

semmit :) kisebb bajod is nagyobb lesz annál, mint hogy ingadozik a cukrod ;)

szőlőcukrot vigyél magaddal ha úgy adódna.

én 16 órát vajúdtam, nem ettem, nem ittam, de nem is kívántam, illetve szomjas voltam a vége fele, de akkor már nem lehetett inni, úgy túltettem magam ezen :)

2013. nov. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
2.baba, szóval tudom mire számitsak. 1.-nél 20 órát vajúdtam, de pl. ebédet kaptam. Terhességi cukor esetén ugye meg be kell tartani a napi 5 étkezést. Ezért kérdeztem
2013. nov. 9. 22:38
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a második babával "vigyáznom kellett" a cukorral, mert bár a határ alatt voltam, de nem sokkal.

Amikor beindult a szülés, (ez hajnalban volt, tehát még nem ettem semmit előtte), akkor bizony benyomtam egy fél tábla csokoládét, és kellett is! Szülés után meg kaptam ebédet, és onnantól nem diétáztam tovább.

Harmadik babával már sajnos 180 CH-s diétán voltam. Ebéd után lefeküdtem aludni (a kórházban feküdtem már 5 napja túlhordás miatt), és épp 2,5 órával utána indult be a szülés. Amikor átmentem a szülőszobára, annyira remegtem már, hogy kértem a szülésznőt, hogy bontsa ki a szőlőcukromat (nem igazán bírtam mozogni és odamenni érte), és egy fél csomag szőlőcukrot benyomtam. Úgy éreztem muszáj, különben elájulok.

Nekem nem szólt senki, igaz, hogy az még csak az ügyeletes szülésznő volt, mert a sajátom útban volt befelé, szóval nem is hiszem hogy tudta, hogy GDM-em van.


Egyébként engem az lepett meg a legjobban, hogy amíg a kórházban feküdtem, ebédre mindig ugyanazt kaptam, mint a többiek, kivéve ha valami édes süti volt, ahelyett almát kaptam, kizártnak tartom, hogy bárki is kiszámolta volna a CH-kat...

2013. nov. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem csak terhesség alatt, előtte és utána is tartanom kell a diétát (IR miatt). Magas kakaótartalmú csoki, 100% narancslé mindenhol ehető/iható kis mennyiségben, nekem ezt ajánlották. 5x-i étkezést nem lehet tartani aznap, és amúgy is gyorsan mozgósítható energiára van szükség. Ezeket lehet enni, kb. 2 óránként egy kicsit.
2013. nov. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!