Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi diabétesz esetén...

Terhességi diabétesz esetén ki ad beutalót a diabétesz szakrendelésre?

Figyelt kérdés
Kiderült, hogy terhességi diabéteszem van. A kerületünkben van diabétesz szakrendelés. Az lenne a kérdésem, hogy kitől kell kérnem a beutalót? Vagy oda terhességi cukorbetegség esetén nem adnak? Mehetek egyáltalán ingyenesen (beutalóval) ilyen helyre? Hogy működik illetve mi ilyenkor a folyamat? Én magándokihoz járok, viszont ő a kerületünkbe nem tud beutalót adni a szakrendelőbe. Magánrendelők pedig elég húzós áron foglalkoznak csak a cukorbetegekkel. Gondolom sok vérvétel is szükséges ahhoz, hogy lássák, hogy alakul diéta hatására a cukrom. Segítsetek kérlek! Köszönöm!

2013. okt. 9. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Engem a nőgyógyászom küldött. Ha tőle nem kapsz beutalót, próbáld meg a háziorvosod szerintem.
2013. okt. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Először is ne aggódj, nem lesz semmi gond! Nekem már van 2 egészséges gyerekem terhességi diabétesz után, most várom a 3-at. Én nem budapesti vagyok, de úgy emlékszem nekem se a magándokim adott beutalót. A védőnőt hívd fel, neki tudnia kell, lehet, hogy a körzeti szakrendelésre ill. nőgyógyászhoz kell menned beutalóért. Mindenképpen ajánlott, hogy vegyél egy vércukormérőt, ha még nincs. Nekem írnom kellett az értékeket és saját felelősségre időnként bemenni a körzetes kórház diabetológiájára - még akkor is ha nem ott fogsz szülni. A szakrendelőben néhány diabéteszes kismamának tartottak is egy étkezési tanácsadást és adtak mindenféle étrendmintát. Ha az étrenddel ki tudod húzni és nagyjából 7.8 alatt tartod az a jobbik eset. Nekem volt úgy, hogy magasabbat mértek és mondták, hogy befektetnek az osztályra, de saját felelősségre nem vállaltam, inkább jobban figyeltem. Sajnos van aki inzulinra szorul a terhessége alatt, ahhoz viszont szerintem néhány napos kórházi bentlét kell, hogy beállítsák. Egyébként terheléses vércukron voltál? Mennyi lett az eredmény? Remélem tudtam segíteni!
2013. okt. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem kellett diabétesz szakrendelésre járnom, hanem kétszer öt napra be kellett feküdni a kórházba cukor beállításra, ahol megtanították a diéta betartását.
2013. okt. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak! :)

Voltam terhelésen és 8,8 lett a 120 perces sajnos. Természetesen vállalok bármit csak a Babám egészséges legyen. Én akár be is fekszem, hogy ha szükséges csak az a bajom, hogy van egy háziorvosom egy védőnőm és egy nőgyógyászom, de senki nem segít soha. Mindig megyek a drága vérvételekre, mert a magánrendelőkben nagyon segítőkészek érthető módon.

Kedves 2. Neked mennyi lett az értéked a terhelésen?

Nagyon megnyugtattál ám :) Én kb 2 hete tudtam meg ezt az eredményt, és teljesen kiborultam, hogy baj lesz. Sokat sírok és gyomoridegem van :( Azóta elkezdtem a 160 grammos szénhidrát diétát.Összegyűjtöttem a netről az infókat. Vettem már egy vércukormérőt és 6 fölé még nem ment a cukrom (egyszer lett 7) :) Csak szeretném ha vérvétellel is ellenőriznék, hogy mindent jól csinálok!

Te milyen diétát tartottál?? Magad állítottad össze? És azt szigorúan betartottad? És Te evés után 1, 1,5 vagy 2 órával mérted a cukrot?

Gratulálok a 3. Babócához! :) Sok egészséget és boldogságot kívánok!

2013. okt. 10. 11:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem 8,6 lett anno a vércukrom. Vettem mérőt, méregettem, de néha 'bűnöztem' és akkor valóban felment ennyire. Egyébként nekem is a 160 gr-os diétám volt. Vettem grammos mérőt, de azt nem állítom, hogy mindig mindent leméricskéltem és a diétát se tartottam be mindig szigorúan. A vércukromat se mértem 10x naponta.. de persze nagyjából tudtam mitől megy fel és igyekeztem az ilyen ételek kerülni v. csak nagyon kis mennyiségre szorítkozni. A magas GI-s (glikémiás indexű) ételeket érdemes elsősorban kiiktatni, mert azok dobják meg hirtelen a vércukorszintet. Ált. étkezés után 1 órával, van ahol másfél órával mérik az eredményt. Bár orvosok szerint a 'rendes' cukorbetegeknek és a terhesség alatt is 2 óra elteltével kell, hogy a normál érték közelében legyen a vércukorszint (5,5 körül) és a köztes időben se legyen több 7.8-nál. Közel 6 éve - az első vércukorterhelésemnél - még az 1 órást is néztek, most már úgy tudom, hogy csak a 2 órást.

A terhesség alatt voltak olyan időszakok, amikor úgy vettem észre, hogy még a megengedett ételek mellett is magasabbra megy a vércukrom, a szakrendelésen erre azt mondták, hogy felezzem meg a 30 gr-os reggelit és 1 óra elteltével egyem meg a másik felét.

De szerintem nagyon jól csinálod, a visszajelzésed alapján minden tudsz, így meglep, hogy azt írod senki sem túl segítőkész a környezetedben. A védőnődnek minden ilyen témában nagyon otthon kellene lennie és segítenie! Én csak a nőgyógyászért fizettem (meg az integrált tesztért), az is elég volt. Kitartás! Hányadik héten vagy? Én most még nagyon az elején, csak a 9-en.

2013. okt. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még vmi. Eszembe jutott, hogy az engem is borzasztóan zavart, mennyire paráztatják a kismamákat. Tudom, hogy nem veszélytelen a cukrosság, de azért ennyire ijesztgetni sem kellene. Ugyanez ment a magas vérnyomással is, a második terhességem vége felé már elég feszült voltam (otthoni körülmények miatt alapvetően) és 140/90 körüli értéket mértek több alkalommal. Ment a huzavona, hogy akkor most kórházba fektetnek, de mondtam, hogy mivel otthon van egy gyerekem, attól még csak magasabb lesz a vérnyomásom ha nem mehetek haza. Írtak gyógyszert, kicsit jobb lett és tudtam, hogy nem terhességi mérgezésről van szó, tehát teljesen felesleges kórházban sínylődni. Oda tényleg csak akkor megyek ha indokolt.
2013. okt. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!