Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi diabétesz. Ez...

Terhességi diabétesz. Ez rossz eredmény?

Figyelt kérdés
a cukorterhelésnél 7.9 lett a cukrom, 7.8-ig normális. Azért elküldtek diabetikushoz. Amit tanácsolt hellyel-közel betartottam, de azért néha bűnöztem. Most mérték a cukromat,éhgyomorra 4.5 volt, egy óra múlva kis rozskenyeres szendvics után 7.1... jobbra számítottam... holnap megyek ezzel az eredménnyel diabetikushoz, szerintem elég magas lett... Véleményetek?
2013. szept. 17. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem diabetikushoz, hanem dietetikus! És igen, a 7,1 sem yo még! Azzal diétázni kell, bár nem olyan keményen! De el kell felejteni a fehér lisztből készült dolgokat és a cukrot! A Te és a Gyermeked érdeke, hogy betartsd, amiket előír és próbálj meg nem bűnözni!
2013. szept. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Terhességi cukornál ennyi még belefér. Nálunk a reggeli utáni értéket cukros kismamánál 7,2-ig elfogadták.
2013. szept. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát ez nem jó.

Engem diabetológiára küldött a dokim, ahol ORVOS konzultált velem, nem egy dietetikus, akik, háát, tisztelet a kivételnek, de én normálissal még nem találkoztam, mármint szaktudás szempontjából (sajnos egyik gyerekem miatt már többel volt dolgom).

Nekem az önellenőrzés jött be végül leginkább, tudtam már ránézésre, hogy mit és mennyit lehet enni, és ennek kitapasztalásában rengeteget segített a vércukorszintmérő. Cukros dolgot tényleg tilos, mert minden, ami hirtelen felszívódik és megdobja a vércukorszintedet, az nagyon rossz. A cél, hogy állandó szinten maradjon a vércukor szinted.

Nekem napi 6x kellett ennem, meghatározott számú szénhidrátot.

Járj utána a dolgoknak, ne hagyd annyiban!

2013. szept. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi... sajnos én is elég magasnak tartom...
2013. szept. 17. 13:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Éhgyomori 4,5 tökéletes, viszont utána az emelkedés sajnos nagy. Nem tragédia, ha nagy ritkán 7 feletti értéket mérsz, de rendszeresen nem szabad 7 felett lennie. A dietetikus (én is inkább diabetológus szakorvost javasolnék) el fogja mondani, hogy a reggelire kevesebb szénhidrátot kell fogyasztanod, cukorbeteg kismamáknál nálunk a reggelire és a tízóraira elfogyasztott ch-tartalma azonos, 25-25 g ("hagyományos" cukrosoknál a reggeli több lehet, de ugye terhesség alatt minden kicsit más). Szerintem tartsd be szigorúan mostantól a diétát, és ha megteheted vegyél otthonra cukormérőt és konyhai mérleges (vagy kérj kölcsön erre az időszakra). Nekem 8,0 lett a terhelésem (azaz csak egy picivel rosszabb, mint a Tied), de azóta mérem rendszeresen, és sajnos meglátszik, ha egy kicsivel többet eszem, mindjárt 7 közelébe ugrik a cukor. Nem olyan hosszú ez az időszak és simán meg lehet szokni a diétát, nekem pl. nincs olyan érzésem, hogy valamit megvonnék magamtól (mondjuk én meg a ló túloldalára esek át, és néha sajnos kevesebb eszek, mint kéne). Szóval kitartás, és otthoni cukormérés, akkor teljesen nyugodt lehetsz!
2013. szept. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A baj az, hogy már a 35. hétben járok, és félek, sokszor volt ilyen magas... szerintetek a babának lesz baja? Itthon nem mértem, mert nincs mérőm, és nem mondták a 7.8-ra hogy jaj, figyeljek nagyon, sőt,azt mondták ez szinte semmi.. így én sem aggódtam túl...
2013. szept. 17. 13:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Gondolom látott a doki rendszeresen, ellenőrizte a baba méretét, méhlepény állapotát, áramlást, nézték a vizeletedet, meg még talán vért is vettek a terheléses cukor óta. Ha ott minden rendben volt, akkor nagyon pici a valószínűsége, hogy baja lenne a babádnak. 35 hetesen ha ne adj Isten megszületne napokon belül, akkor sem lenne nagy baj. Mondom, nekem mindenhol azt mondták, hogy egy-egy magas érték nem gond, a tartósan magas ill. ingadozó érték jelent problémát. A szakorvos konkrétan azt mondta, hogy nem cukorbeteg kismamáknál is mehet néha 7,5-7,8 közelébe a cukor, ha olyat esznek, és senkinek fel sem tűnik.
2013. szept. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!