Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok az első kisbabám...

Terhes vagyok az első kisbabámmal, érdekelne, hogy szülés után lehet kérni, hogy a kisbaba vércsoportját megmondják vagy azt automatikusan mondani fogják? Illetve ha kérni kell kell-e fizetni érte és mennyit?

Figyelt kérdés
2013. nov. 9. 23:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
33%
Nem fogják automatikusan megmondani. Ha nincs semmi egészségügyi indoka, akkor meg sem csinálják. A lányom huszon éve született, akkoriban még megcsinálták. Igazából nincs semmi gyakorlati haszna nincs, azon kívül, hogy tudod mi a vércsoportja. Később ha szükség lesz rá, akkor is újra meg kell csinálni ha az embernek papírja van a vércsoportjáról. Maga a vércsoport nyilván nem, de az ellenanyagok változhatnak életünk során. Pénzért nyilván megcsinálják, az más kérdés, hogy van-e értelme ezért szúrkálni egy babát. Az árat nem tudom, de gondolom több ezres nagyság rendbe kerül.
2013. nov. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk automatikusan nézték.
2013. nov. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
41%

Első válaszoló hatalmas ostobaságokat ír.


A vércsoport nagyon fontos dolog, hiszen ha vért kell kapnia valami miatt esetleg, akkor fontos, hogy megfelelő vért kapjon.


Nem kell érte fizetni.

2013. nov. 10. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
48%
Nem nezik. Kiveve ha az anyuka nullas vercsoportu mert akkor az osszeferhetetlenseg miatt leellenorzik a kicsit. Nalunk legalabbis igy csinaljak. Senki masnak nem neztek meg a vercsoportjat a babak kozul csak akinek nullas volt az anyuka. H mashoo is igy van-e azt passzolom.
2013. nov. 10. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Na, akkor a valodi menete a dolgoknak:

Alapesetben nem végeznek vercsoport meghatározást, mivel semmi szükség ra, ha nincs vészhelyzet. Kicsit drága lenne minden újszülött vercsoportját meghatározni, viszont par másodperc, igy azonnal megoldható, ha szükség van ra.

Abban az esetben, ha az anya RH- , akkor RH ellenanyag ra szűrik a kicsit - ha pozitív, akkor az anya antiD injekciót kap. A "sima" vercsoportok ehhez sem kell meghatározni, de van, ahol szoktak.

Ha te szeretnél vercsoport meghatározást, kerdezo, akkor azt majd a gyerek háziorvosatol lehet kérni. Értelme viszont nincs, hiszen bemondasra nem fognak neki teszemazt B+ Vert adni, minden alkalommal tesztelni kell. Az egyetlen, amire jo lehet, ha nem tudod hogy ki az apa es ebből akarod kideríteni.....

2013. nov. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
RH- vagyok es kaptam en is antiD injekciot es a lanyomnak megneztek a vercsoportjat. Es ugy van ahogy az elottem iro leirta.
2013. nov. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
#5ös válasz a helyes
2013. nov. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Abban az esetben nézik, ha az anya rh-. Én az vagyok, szülés után nézték is a kislányom vércsoportját, mert ha rh+ lett volna, AntiD injekciót kellett volna adniuk.
2013. nov. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

0-ás RH+ vagyok, a lányom pedig B RH+-os.


Sokan nem tudják (én is csak a kórházban tudtam meg mikor baj lett), hogy nem csak az RH faktor különbözősége okozhat problémát, de vércsoport összeférhetetlenség is létezik.


Mivel én 0-ás, a lányom B-s vércsoportú, a szervezete elkezdett ellenanyagot termelni születése után a 0-ás vérem miatt. Nem értek hozzá, pedig ott elmagyarázták, a terhesség alatt míg egy vérkeringésen voltunk, szülés után míg ürültek ki belőle a benne maradt anyai hormonok, vagy vér, nem akarok ostobaságot írni, hogy működik ez, lényeg, hogy nagyon beteg lett.

Erősen besárgult, át kellett szállítani egy másik kórházba, hogy megfelelő gyógyszereket kapjon. Súlyosabb esetben akár vérátömlesztésre is szükség lehetett volna, vagy akár agykárosodást is szenvedhetett volna.

Szerencsére felépült, én pedig egy életre megtanultam, hogy létezik vércsoport összeférhetetlenség is.


Ja, nekem nem kellett fizetni, automatikusan megnézték a vércsoportját, bár lehet, hogy ez csak azután történt, hogy elkezdett sárgulni a 3. napon.

2013. nov. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

RH-, 0-ás vércsoportom van. Akkor ez telitalálat, bakker...


Az Rh részről tudtam, a nullásról nem. És tűfóbiám is van. Na, napi jó hír :)

2013. nov. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!