Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4 hete szültem, szoptatok....

4 hete szültem, szoptatok. Most terhes lehetek?

Figyelt kérdés

4 hete szültem meg első babámat. A férjemmel nem tervezünk másodikat.

A szülésem könnyű volt ezért már 1 hét után tudtunk együtt lenni, talán kicsivel több 1-3 nappal.

Elvileg nem lehet teherbeesni míg szoptat az anyuka, ezt olvastam és a nőgyógyászom is ezt mondta. Ebből adódóan nem védekeztünk.

Úgy tegnap reggel hányingerre ébredtem és egy kis émelygésre. A lányommal ilyen nem volt. A tejem is egyre kevesebb.


Szerintetek ez csak para, vagy tényleg előfordulhatott, hogy újra terhes legyek????

Mikor teszteljek?? Volt valaki ilyen helyzetben??

Bocsánat, csak ilyen későn volt időm kérdezni a kislányom ma nagypn éber volt:)


2013. nov. 11. 02:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
51%
Ez most komolyan kerdezed??hihetetlen hogy vannak ilyen nok... teged mikor kiengedtek a korhazbol nem mondtak hogy 6 hetig TILOS a sex??? Hallod en nem tudom milyen p..csad van ha egy het utan mar kufircoltal,undorito vagy.... vegyel tesztet ,es rajosz hogy mivan,ne itt idegeld a nepeket az ilyen gusztustalan kerdeseidel
2013. nov. 11. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
91%
Igen, lehetsz terhes. A nogyogyaszodat meg valtsd le ha szerinte a szoptatas fogamzasgatlo modszer!!!!
2013. nov. 11. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
82%

Igen, lehetsz terhes. És a szoptatás nem fogamzásgátló módszer. Nekem a szülés után nem sokkal beállt a menstruációm, hiába szoptattam éjjel-nappal, és peteérésem is volt. És akkor még egy dolog a felvilágosításhoz:



Az első peteérés azért érdekes, mert az van előszőr, és utána az első menstruáció. Tehát nem lehet tudni, hogy mikor van az első olyan alkalom, mert az első menstruáció előtt 2-3 héttel lehet teherbe esni. Nagyon izgi dolog.


EGyébként ha csak akkor egyszer voltatok együtt, nem hinném, hogy terhes lehetsz. De ha utána többször is, akkor van esély.

2013. nov. 11. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
54%

6 hétig nem is lehetne "házaséletet" élni szülés után, akár mennyire is jól érzed magad.

Valamit félreérthettél a szoptatással kapcsolatban, mivel szoptatás alatt ugyanúgy fogamzóképes a nő, esetleg a menstruációs vérzések nem jelentkeznek az idő alatt, de attól még ugyanúgy teherbe lehet esni.

Neked meg még nem szabadna terhesnek lenned, mivel a szervezeted ennyi idő alatt nem tudott regenerálódni.

Mivel a ciklus sem állt még vissza ennyi idő alatt, azt sem tudhatod mikor lenne menstruációd, tehát marad vakvágtában a tesztelgetés.

A nőgyógyászhoz mindenképpen visszamennék, és megkérdezném újra a dolgokat, mert nem hiszem, hogy olyanokat mondott nem lehetsz terhes szoptatás alatt. Ha meg mégis ezt mondaná, akkor légy szíves jelezni a kórháznál, másokat ne vezessen félre az orvos.

Szurkolok neked, hogy minden rendben legyen!

2013. nov. 11. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
65%

Tényleg érdekes orvosod lehet, ha nem világosított fel róla, hogy 6 hétig tilos házaséletet élni, és ha azt mondta, hogy szoptatás alatt teherbe lehet esni.

Többet ne legyetek együtt a férjeddel, amíg le nem telik a 6 hét, és utána is csak akkor, ha a kontrollon minden rendben volt és zárt a méhszáj. Védekezni pedig ilyenkor is kell. Nem lehet tudni, hogy a szülés után mikor következik be az első peteérés, aki szoptat, annak általában később, de ez nem védekezési módszer, mivel nagyon bizonytalan.

2013. nov. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
64%
azért ne durvuljunk már el, "kedves" egyes! trágárkodni otthon lehet, itt nem. ha más tudott normális választ adni, akkor erőltesd meg magad te is kérlek!
2013. nov. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
52%

Olvasd el a zarojelentest, amit a korhazban kaptal! Ra van irva, hogy 6 hetig tilos a hazas elet, az ulofurdo es kimelo eletmod javasolt fertozesveszely miatt!

Lehetsz terhes es feltetlenul menj orvoshoz, mert barmilyen baci eljuthatott a mehedig, ami artalmas lehet a terhessegedre.

2013. nov. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
38%
Mégcsak ha a bacilusról lenne szó...Hat hét kell minimum a regenerálódáshoz, hiszen sem a méhed sem a szervezeted nincs felkészülve egy új terhességre. Remélhetőleg éppen emiatt nem sikerült most teherbeesned, mert ha mégis, akkor nem lesz egy problémamentes terhesség az biztos. Sajnos a szoptatás alatt is teherbe lehet esni. Sógórnőm is példa erre, mondjuk ők jó hét hónapot vártak a védekezés nélküli szexxel. Én amúgy a fentiek miatt kevés esélyt adnék arra, hogy terhes vagy, de keress fel egy orvost azonnal, ha benned felmerült a gyanú.
2013. nov. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
68%

A nőgyógyászod szerint nem lehet teherbeesni szoptatás alatt??? Melyik egyetemen végzett???


Ez kb. 30 éve is már csak tévhit volt.

2013. nov. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
31%

Nem kellene az orvost leszolni, ha fogalmatok nincs a dologról. Bizonyos feltételek mellett a szoptatas valoban fogamzasgatlo. Számít a baba kora, a szoptatasok gyakorisága is.

[link]

2013. nov. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!