Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most a párom nevében kérdezek,...

Most a párom nevében kérdezek, tegnap kérdezte tőlem és nem tudtam válaszolni. A gyerek mindig az anya vércsoportját örökli?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor miért nem kapnak vérmérgezést, hiszen közös a vérkeringésük. A-s anyának és B-s apának lehet AB-s gyereke, és az miért nem kap vérmérgezést?
2009. nov. 17. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
A gyermek orokolheti mindket szulo vercsoportjat.Azert kell trimeszterenkent ellenanyagszuresre menni hogy megelozzeg a kilokodest,vermergezest ahogy te mondod.En pl.B RH- vagyok ,a kislanyom a ferjem A-s vercsoportjat orokolte es az en negativitasomat.Egyebkent nem kozos a verkeringes.Nezz utana reszletesebben mert ezeket a dolgokat egy kismama kene tudja!
2009. nov. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem, nem az anya vércsoportját örökli. Nem közös a vérkeringés, ilyen egyszerű. RH összeférhetetlenségnél lehet baj, ha az nem azonos, de ezt tudják kezelni.
2009. nov. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Nem hiszem, hogy ezt egy átlagembernek kötelező lenne tudnia, csakmert gyereket vár.....

De ha ezt elolvasod, profi leszel:-)

2009. nov. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

na, most lebuktam, erről tényleg nem sokat tudok. Sajnos az utolsó válaszoló sem elégített ki teljesen. Tudom, hogyan működik az RH-öszeférhetetlenség, és tudom, milyen vércsoportok vannak. De ha a köldökzsinór vért szállít a magzatba, és onnan vissza, akkor hogyhogy nem közös a vérkeringésük?


Ne vessetek meg és ne nevezzetek tudatlannak, csak magyarázzátok el. Köszi


UI: az interneten nem találtam sehol választ a kérdésre

2009. nov. 17. 13:43
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


[link]

ezen az oldalon itt: Méhen belüli működés

2009. nov. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az emberi test bonyolult.Nem közös a vérkeringésük mert a baba köldök zsinórja a méhlepényel van összekötetésben és nem az anyával..Az,hogy mien vércsoportú lesz a gyermek genetikailag alakul ki.Ezért nincs vérmérgezés vagy összeférhetetlenség.Az én fiam 0-ás.Pedig én B-és apa A-s.
2009. nov. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy tudatlan de mivel gyermekedt varsz ,kell tudd azt hogy van ellenanyagszures es hogy az mire valo,ezert irtam hogy tudnod kell es nem vitat akartam inditani.
2009. nov. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk például Apa AB RH+ én O RH- vagyok. A lányok 0 RH+ vércsoportúak. Mindkettőnktől örököltek :) Kaptam is sok szurit e miatt :)
2009. nov. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!