Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Úgy érzem, hogy babát várok....

Úgy érzem, hogy babát várok. Tesztet még nem csináltam, de a jövő héten szeretnék elmenni nőgyógyászhoz. Mi fog történni velem az első vizsgálaton? Mennyi pénz legyen nálam?

Figyelt kérdés
2007. okt. 4. 18:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

(Azért én vennék egy tesztet)

A pénz attól függ, hogy magánrendelésre mész-e, vagy nem. Ha magánrendeésre mész, akkor 5-6000-től akár 10-15000 is lehet, orvos és város függvénye. De ha "sztk" alapon mész, akkor csak a 300 ft vizitdíj kell, ez is csak első alkalommal, mert ha már lesz terhes-kiskönyved, akkor már ingyenes lesz a többi vizsgálat. Ami történik: valószínű egy manuális vizsgálat, amin megállapítja az orvos tapintással, hogy mekkora a méhed, ebből következtet az esetleges terhességre. Ezután valószínűleg megnéz ultrahanggal, hogy biztos legyen az eredmény. (esetleg elküldhet vérvételre, hogy lássa, kimutatható-e a terhességet jelző hormon). Ha bizonyított a terhesség, meh etsz a védőnőhöz a kiskönyvedért. Vagy a nőgyógyász, vagy a védőnő (esetleg a háziorvoshoz küld érte) ad egy beutalót az első vérvételre, ebben több dolgot néznek, az már más téma. NAgyjából ennyi a kezdet. További kérdéseidet nyugodtan tedd fel a védőnőnek, ezért van!

2007. okt. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én egy tesztel kezdtem vagyis pontosabban 2vel :) biztos ami biztos, aztán mind a 2 pozitiv lett es bejelentkeztem a nogyogyaszomhoz, aki huvelyi ultrahangot csinalt (persze ez semmiseg ,mégcsak kellemetlensem volt,nem kell aggódnod) aztan megnyomogatta picit a hasam megnézte a melleim lemérte a csipom... aztan azt mondta menjek vissza 2hét mulva (mivel 5hetessen meg csak a petezsák látszott),aztán 2hét mulva már volt szívhang meg baba is, vett vért és azóta mindig kell vinnem magammal vizeletet is ha megyek vizsgállatra :) roviden ennyi :)
2007. okt. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!