Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » H1N1. A férjem, egy 25 évig...

H1N1. A férjem, egy 25 évig koraszülött osztályon dolgozó ápolónővel beszélt, érdekel?

Figyelt kérdés

Nála dolgozik, tegnap kicsit beszélgettek a H1N1ről.Azt mondta nem adatja be sem magának, sem a 20 hós kislányának, és még a férje is kikerülte a kötelező munkai oltást, pedig ő beteges.

Azt mondta volt sok anyuka a koraszülött osztályon, akik részletes, átfogó vizsgálatot kértek a koraszülés miatt, és a legtöbb esetben az derült ki, hogy a koraszülés hátterében valamilyen vírus elleni szer, oltás áll.ezért nagyon fel van háborodva, hogy kismamáknak is beadatják!

NEM AKAROM A FRÁSZT HOZNI AZOKRA A KISMAMÁKRA AKIK MÁR BEADATTÁK, csak azoknak írom, akik vacillálnak rajta.

Mert ez nem olyan, hogy olvastam valahol, vagy láttam aki hallotta, hanem egy konkrét vélemény, és szerintem 25 év a szakmában azért jelentős...


2009. nov. 18. 10:17
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
55%
Köszönöm!Én megerősítést kaptam,hogy ne adassam be magamnak(sem)az oltást!
2009. nov. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
örülök, hogy segíthettem:)
2009. nov. 18. 10:23
 3/41 anonim ***** válasza:
60%

Köszönöm Neked, hogy ezt megosztottad velem! Én határozott oltás ellenes voltam. Az elmúlt hetek azonban elbizonytalanítottak, bár közel se annyira, hogy oltassak.

Mindkét tábort megértem, és rettegek nehogy hibát kövessek el. Ha oltatnám magam, ugyanezt érezném, csak talán hosszabb távon. Hisz ha valóban van mellékhatása a babára, az szerintem nem egy-két nap alatt fog mutatkozni.

Én sem azokat akarom bántani,akik oltattak (lehet ők tették jól) de én változatlanul nem merem magam, sőt a családom többi tagja sem mert oltatni. Én is csak erre tudok alapozni, hogy vannak eü-s ismerőseim, és ők nem oltattak.........tök mindegy ki mit mond, de ennek oka van.

2009. nov. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
59%
Én sem akarom beadatni, de lassan már emberek közé sem merek menni, tiszta 22-es csapdája.
2009. nov. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

Akkor még annyit hozzátennék, hogy azt is mondta, hogy nagyon felfújják a dolgot, mert a sima influenzában többen meghalnak mint ebben, csak azt nem mondják.

E mellett a húgom nem tudom pontosan hány hónapos terhesen influenzás lett.Több napig volt lázas, influenzás tünetei, a doki csak gyógyteákat tudott felírni, és meggyógyult, augusztusban megszülte a most már 3 hónapos, makk egészséges, gyönyörű unokaöcsémet:)Ezt meg csak azért írtam, hogy nem kell félni:)

2009. nov. 18. 10:31
 6/41 anonim ***** válasza:
61%
Igazán köszönöm. Eddig is oltás ellenes voltam, maradok is!
2009. nov. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
63%
Nekem olyan mondta,hogy véletlenül sem adassam be magamnak,aki egészségügyben dolgozik,és a kórház igazgatója sem merte magának beadatni!Szerintem ez elég meggyőző,arról nem is beszélve,hogy ne az én gyerekemen teszteljék le,hogy van e ennek a szernek valami mellékhatása a magzatra nézve!Én nem vállalom ezt a kockázatot,mert ha mégis lenne tőle baja,akkor mit mondanának,bocsi,nem tudtuk?Sokra mennék vele!Azok a kismamák,akik beoltatták magukat,szerintem egy tesztelés részei lettek,ha ők vállalják,az ő bajuk!Csak remélni tudom,hogy egészséges babáik születnek,mert eléggé kérdéses ennek a szernek még az eredete is!
2009. nov. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
65%
Ja,és 19 hetes kismama vagyok!
2009. nov. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
66%
Olyat is lehet olvasni cikkekben, hogy akár 1-2 év múlva jön ki valamilyen betegség és az visszavezethető egy védőoltás mellékhatásakén.
2009. nov. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

igen, azt hiszem az 1940es években volt sertésinfluenza járvány Amerikában, és a védőoltásnak hosszú távon idegrendszeri zavarokat okozó mellékhatásai voltak.Egy külön nevet is kapott a betegség,szindróma,és lehetett tudni, hogy a vakcina miatt alakult ki.

Szóval tényleg nem egyértelmű ez az egész...

2009. nov. 18. 10:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!