Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor mehetek leghamarabb...

Mikor mehetek leghamarabb nőgyógyászhoz pozitív teszt után?

Figyelt kérdés

Utolsó menzeszem első napja október 18. volt, ma teszteltem pozitívat, terhességi kalkulátor szerint 4 hetes terhes vagyok.


Mikor érdemes felkeresnem a nőgyógyászt, hogy érdemleges információkat kapjak?



2013. nov. 18. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
5. hét után már látszódik általában a petezsák ekkor csak azt tudja megállapitani hogy jó helyen van-e, rá 1-2 hétre ujra kell menni hogy van-e szivhang. Ha kibirod elég ha csak a 6-7 hét körül mész mert csak akkor fogja kijelenteni az orvos hogy élö terhesség ha van szivhang.
2013. nov. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen! Akkor inkább (bár nehezen) kibírom addig, mert nem szeretnék "feleslegesen" menni :(
2013. nov. 18. 14:19
 3/11 anonim ***** válasza:
Gratulálok!!Azt tanácsolnám hogy várj még egy picit mert egy apró petezsák látható ilyenkor.Én legalább 2 hetet várnék még.Ezt azért ajánlanám mert nekem az első terhességem azért ment el mert 4 hetesen elmentem a dokihoz és a vizsgálat után hazafelé vérezni kezdtem.A következő 3 terhességnél már nem rohantam. :) .Boldog babavárást jó egészséget.
2013. nov. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Első terhességem, ezért vagyok ilyen "tudatlan" :)


Akkor várok még 2-3 hetet, és akkor megyek majd.

2013. nov. 18. 14:24
 5/11 anonim ***** válasza:
ha van jó nőgyógyászod,aki szüleszt is,kérd ki a véleményét,úgyis lényegében a gyermeked életét fogod a kezébe adni terhességed és0szülésed alatt,attól meg ne félj ha korán mész úgy megturkálnak hogy elmegy a baba,de valóban érdemes min. 6-7 hetet kivárni,mert pl 6 hetesen tesómnak még nem hallottak szívhangot,nekem 7 hetesen már igen,és azért az megnyugtató:)gratulálok!
2013. nov. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :-)


Tényleg várok inkább még 2-3 hetet, úgy látom, az a biztos :)

2013. nov. 18. 14:31
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia! Gratulálok!

Azt írom, amit az orvos nekem is mondott, azaz ha nincs barnás vagy véres folyásod, vagy erős görcseid, akkor a 6.-7. héten érdemes menni. Nekem 6 hetesen már volt szívhang.


Azt azért fontos megjegyezni, hogy bár sokan írják, hogy teljesen normális koraterhesen a barna folyás, én mégis azt tanácsolom, hogy ha ne adj'Isten megtörténne Veled, okvetlenül fordulj orvoshoz.

De úgy is minden rendben lesz! Szedjél magzatvédő vitamint, nekem Femibion 800-at írt elő az orvosom, illetve még a magnézium fontos. Igyál sok folyadékot, és pihengess, amikor csak teheted.


Boldog babavárást!

2013. nov. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ami a legfontosabb az a Folsav amit már most kezdj el szedni.Az az idegcső záródási rendellenesség ellen van.Minden kismamának ajánlott szedni.Hogy magzatvédőt szedsz e az egyén és orvos függő hogy ajánl-e.Nekem nem javasolta egyik terhességnél sem és így is 3400g felett voltak.A vasam és és minden értékem végig tökéletes volt a terhességek alatt.

A folsav B9-vitamin, M-vitamin. A folsav vízben oldódó vitamin. Nagyon fontos szerepe van a szervezetben, különösen a várandós édesanyáknál, mert a terhesség korai szakaszában a fejlődő embrió gerincét, a velőcsövet lezáró folyamat csak folsav jelenlétében megy végbe hibátlanul. Ezért várandós édesanyáknak mindenképpen ajánlott a folsav pótlása. A sejtek osztódása szempontjából nélkülözhetetlen vitamin.

2013. nov. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nekem, amikor legutóbb voltam a nőgyógyásznál, hogy panaszkodjak, hogy nem jön össze a baba, akkor azt mondta, hogy mindegy, milyen kismama-vitamint szedek, úgyhogy már egy hónapja Elevit-ezek.
2013. nov. 18. 17:44
 10/11 A kérdező kommentje:
Ja, és amúgy azért is nagy "csoda" ez az egész, mert pont most küldött (1 hónapja) a nődoki 3. ciklusnapi hormonsoros vérvizsgálatra... Csak hát nem lett 3. ciklusnap :D :D :D
2013. nov. 18. 17:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!