Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitív a teszt. Szedjem...

Pozitív a teszt. Szedjem tovább a heti 2db folsavat vagy térjek át terhesvitaminra? Vagy várjam meg, hogy a doki mit javasol?

Figyelt kérdés
Szóval már 3 hónapja szedek folsavat 3mg-os és heti 2dbot javasolt a házi orvos. Szedjem tovább ezt vagy most már szedjek terhesvitamint? kell mellé még pluszban a folsav is? Vagy ti megvártátok hogy egyáltalán mit javasol az nődoki? Ti hogy csináltátok? Köszi előre is :)
2013. nov. 17. 11:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Én elmentem dokihoz a tervezett terhesség előtt...Ő azt mondta, hogy folsavat szedjek. A terhesviteminhoz nem ragaszkodott, de végül is azt mondta, bajunk nem lehet tőle. :) Én szedtem.
2013. nov. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6 mg folsav nagyon sok. 0,8 mg van a "legfolsavasabb" kismamavitaminban. Az ajánlott napi bevitel 0,4 mg várandósoknak. Te ennek több mint 10-szeresét szeded. Én áttérnék kismamavitaminra.
2013. nov. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, most látom, hogy heti, akkor jó :)
2013. nov. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
és a terhesvitaminhoz szedted még pluszban a folsavat is? majd ha megyek a dokihoz kb. 6 hetesen akkor majd nyilván megkérdezem hogy hogy is legyen, csak nem tudom hogy addig elég a folsav vagy kezdjek el szedni pl. elevitet. De mi van ha doki nem is azt a vitamint javasolja?
2013. nov. 17. 11:54
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem a nőgyógyász napi 2 folsavat ajánlott a femibion800 mellé. Az előző terhességemnél egy másik nőgyógyász gondozott (elköltöztük, messze van most) ő napi egyet szedetett velem a babatervezés időszakában is.


Jelenleg így nézek ki: napi 3X2 MagneB6, Femibion800, folsav 2X1 és C vitamin

2013. nov. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen kedves második válaszoló :) heti 2dbot összesen 6 mg-ot szedek, ami napi 0,85 mg-re jön ki :) így javasolta a házi orvos hogy annyira jöjjön ki a mint ami a terhes vitaminokban van. Egyébként ő azt mondta hogy terhes vitamint csak akkor szedjek ha majd terhes leszek, addig meg elég a folsav.
2013. nov. 17. 11:57
 7/10 anonim ***** válasza:
2013. nov. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. nov. 17. 12:32
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia. Én elevitet szedek és mellé napi 3 folsavat.Az orvosom így mondta. Semmi baj nem lesz ha ennyit szedsz be , kell a folsav a babának a felesleg meg úgyis kiürül!Boldog babavárást:)
2013. nov. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem elég a folsav addig, amíg nem mész dokihoz, ha amúgy egészségesen táplálkozol. Én femibiont szedek az elejétől, (13. hétig a 800-ast, utána a 400-ast), a mellé nem szedtem folsavat egyáltalán, elég, ami benne van. Most a 3. trimeszterben már szedek egy kis magnéziumot mellé. Babatervezéskor csak bio-folsavat szedtem, napi 0,2 mg-ot, a kismamavitamint kb. 6 hetesen kezdtem szedni.
2013. nov. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!