Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha elfolyik a magzatvíz mit...

Ha elfolyik a magzatvíz mit jelent? Elfolyik és kész, utána nem jön több, vagy folyamatosan folyik még utána is?

Figyelt kérdés

Nem a szivárgásra gondolok, mert az folyamatos, hanem mikor azt mondjuk "elfolyt a magaztvíz".

És az tényleg olyan 1-1,5 liternyi? Kevesebb nem lehet ha nem szivárgás?


2009. nov. 19. 09:56
 1/4 anonim ***** válasza:
46%
??? irány a kórház!!!!!
2009. nov. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyiségre mennyi, de amikor nekem elfolyt, olyan volt, mint, ha csizmában és farmerban ágyékig merültem volna egy medencében! Szóval észre fogod venni, mert az nagy mennyiség. De szivárgásnál is kórházba kórházba kell menni. Szóval, ha ez a helyzet nálad, akkor ne késlekedj, irány a szülőszoba! :)

Jó szülést és kellemes babázást!

2009. nov. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem a viz folyt el, amikor az elso szulesem kezdodott. Mennyisegileg nem tudom, hogy mennyi volt, szerintem jo egy liternyi biztosan, mert az agyon is szep nagy tocsa volt es ahogy mentem a mosdoba kozben folyamatosan huztam a csikot magam utan.

De nem csak egyszer folyt el, hanem utana meg folydogalt. Nem annyi termeszetesen, mint elsore, hanem idorol idore kisebb-nagyobb mennyiseg erkezett.

Nekem azt mondta a szuleszno, hogy ez igy normalis, mert a magzatvizet a mehlepeny valasztja ki, termeli, tehat egeszen addig, amig a szules vegen le nem valik a mehlepeny, addig viz is ujratermelodik. A babak ilyenkor mar be vannak illeszkedve (altalaban fejjel) es a fejukkel dugoszeruen elzarhatjak a viz utjat, az bent reked, gyulik, de ahogy a baba kicsit mozgatja a fejet, vagy egy erosebb osszehuzodas vajudas alatt megmozgatja a babat, akkor a feje mellett kiaramlik az ujra felgyult viz.

Nekem ejszaka folyt el, felhivtam a korhazat, a szulesz azt mondta, hogy nem kell hanyatt homlok rohanni, ha tisztanak latom es nem zold, hanem nyugodtan lezuhanyozhatok es szepen menjunk be, nem kell agyverzest kapni a rohanastol.

2009. nov. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Kora reggel folyt valami színtelen, szagtalan, de nem tocsogós mennyiség. Azóta semmi. Közben beszéltem a szülésznőmmel is, mondta, hogy akkor hívjam, ha egy betét átázik. Azóta nem folyt semmi. Lehet, hogy a nyákdugó volt. Holnap délelőtt megyek dokihoz, remélem mond valamit. Ja, és fájásaim sincsenek azóta sem, csak keményedek.
2009. nov. 19. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!