Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kell elkezdeni megvásáro...

Mikor kell elkezdeni megvásárolni a babának a kelengyét?

Figyelt kérdés
Én már vettem neki kisruhákat,cumit stb most vagyok 25 hetes terhes.
2008. júl. 10. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan elkezdheted, én későbbre hagytam és alig bírtam vonszolni magam, bánom, hogy nem kezdtem el hanarabb.Üdv.: 37 hetes kismama
2008. júl. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én mivel elég babonás voltam így sajnos elég későn, mondhatni az utolsó pillanatban kezdtem neki. De a "mostani eszemmel" kb a 20-24. hét körül fognék neki, mert akkor még nem túl nagy a poci és jól is esik az ember testének, lelkének a nézelődés, sétálgatás és vásárolgatás. Úgyhogy szerintem helyes, hogy már elkezdted.
2008. júl. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én még csak 2 honapo terhes vagyok,de màr égek a làzban!!!!!!!!¨vàsàrolni szeretnék,de még egy honapot én is vàrok.szerintem nyugodtan neki kezdhetsz
2008. júl. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sokan írják, hogy a végére halasztják a vásárlást..hát nem tudom. Én mindent megvettem már,de a babaszobába még nincs bútor, és mivel igen nagy a szoba muszáj telepakolni, mert különben visszhangzik. És már megbántam, hogy idáig halasztottam, mert legalább 120 km-t kell utazni, hogy normálisat kapjak, de ehhez már nehézkesnek érzem magam így a 35. héten. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy rögtön mindent meg kell venni, de már nyugodtan elkezdheted a nagyobb dolgokat is beszerezni, mert ilyenkor még belefuthatsz jó akciókba és még van hozzá kedved, energiád is.
2008. júl. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem lassan elkezdheted, ha még nem is a vásárlást, de a gondolataidat már rendezd, hogy mire lesz pontosan szükség és mennyire. Én mindenképpen csak 30. hét után fogom, esetleg akkor veszek ágyat, babakocsit hamarabb, ha hihetetlenül jót találok.

De mindenki másképp érzi. Én halogatom, mert eleve nem vagyok vásárolgatós típus, nekem az maga a kínzás. És ez terhesség alatt sem változott eddig, bababoltokba sem szívesen megyek be, de a kijövetelkor annál boldogabb vagyok. Épp emiatt amit csak lehet, rendelni fogok. A másik ok az, hogy szeretnék még dolgozni kb. tíz hetet, munka után pedig pihenésre van szükségem, nem tudnám ráerőszakolni magam arra, hogy elmenjek nézelődni, hétvégéken pedig inkább kirándulunk, tehát olyan dolgokat csinálok, ami leköt és amire még van lehetőségem, mert valószínűleg az utolsó öt-tíz hétben nem leszek már ezekhez elég fürge, ahogyan az előttem szólók is mondták. És akkor úgysem lesz majd más dolgom, minthogy otthon üljek és a babaholmikat rakosgassam, most viszont még mást is megtehetek. Illetve nálunk az is szempont, hogy jelentősen át kell alakítani a lakást a babadolgok miatt, ez a párom feladata lesz ugyan, de ezt is későbbre hagyom. Még csak húsz hetes vagyok, én nem tudnék úgy felébredni, hogy már most minden reggel a babaággyal és babaruhákkal találkozom, mert akkor szerintem még jobban várnám a picit (ha lehet egyáltalán) és még lassabban telne az idő.

De ezek az én érveim. Olyan ismerősöm is van, aki 15-20 hetes korára már a függönyt is felrakta, illetve a ruhácskákat is bevasalta a szekrénybe, pedig még azt sem tudta, hogy fiú-e vagy lány, ott hagyta az egyébként nem megterhelő munkahelyét, később pedig kétnaponta az unatkozás okozta depresszióban hívott fel bennünket és panaszkodott, hogy már nincs semmi dolga, csak annyi programja van, hogy két naponta áthajtogassa a ruhákat és mindjárt megőrül...

Érvek és ellenérvek.

2008. júl. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én babonás típus vagyok, csak a végén kezdtem el vásárolni. De már előtte szinte mindenről tudtam, hol veszem meg. Nézelődtem az Interneten, elmentem egy-egy bababoltba. Venni csak azt vettem meg, ami kisebb dolog volt, és olyan kihagyhatatlan típus (például egy-egy ruha a turiban). Mivel a nagy vásárlásnál pontos listákkal mentünk a boltokba, nem volt megterhelő a végén menni, és előtte volt időm mindent alaposan átgondolni, összehasonlítani az árakat (és a férjem is jól tűrte a vásárolgatást, mivel férfiasan intéztem, nem vacakoltam annyit).

2008. júl. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!