Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érdeklősni szeretnék, hogy...

Érdeklősni szeretnék, hogy 11-12 hetes terhességnél lehet-e orvosi sztetoszkóppal meghallani a baba szívverését? És ha igen, kb. mennyibe kerülhet egy ilyen műszer?

Figyelt kérdés
2013. nov. 20. 12:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet hallani. Max később, amikor már nagy és akkor is csak ha a háta van odasimulva a hasadhoz. Én mindig próbálgattam vele, de soha nem hallottam. :) Amúgy 2ezerért már kapni.
2013. nov. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet. Vannak otthoni dopplerek, mint az angelsounds is, de csak későbbi használatra tudom javasolni. Legalábbis nekem a 18. hét utan sikerült csak megtalálni vele a pici szívét :-) A sztetoszkóppal úgy tudom a 24-25.között lehet hallgatózni, ha úgy fekszik a babó
2013. nov. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Akkor még jó,hogy nem ugrottam bele a múltkor az angelsounds vásárlásba,mert az anyuka azt mondta,már 8 hetes kórtól lehet vele hallgatni a pici szívét.Nekem a hátsó falon tapadt meg a mogyoróm....Akkor még sokat kell várnom,hogy hallgathassam...
2013. nov. 20. 13:00
 4/15 anonim ***** válasza:

SZia!


Nekünk a 12. héten sikerült megtalálni a a szívhangfigyelővel, pedig nekem mellső fali a lepényem. Még a doki is mondta, hogy nagyon szerencsések vagyunk, mert általában a 16. hét körül lehet vele hallani a baba szívhangját.

2013. nov. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én a 14. héten vettem meg, és mindig megtaláltam vele a kicsi szívhangját, pedig mellső fali a méhlepény.

A szívhangfigyelő más elven működik, mint a sztetoszkóp.

2013. nov. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Azért örültem volna neki,ha elkövetkezendő 1-3 hétben találtam volna olyan "műszert",amivel megtalálom a baba szívhangját,mert áprilisban volt egy missed ab-om.most újra sikerült a baba,veszélyeztetettként 2 hetente járunk uh-ra,eddig minden rendben volt,szépen fejlődik,múlt héten is minden rendben volt,és mondta a doki is,hogy picit meglehet nyugodni,előtte 9 hetesen volt meg a baj,most 10 hetes 4 naposan minden oké volt,nem kell annyira aggódni,ha eddig nem volt baj,eztán már nem nagyon lehet...mégis az a két hét mikor eltelik,akaratlanul is aggódom,nehogy baj legyen...
2013. nov. 20. 13:20
 7/15 A kérdező kommentje:
Egyébként mit befolyásol az,hogy hátsó fali,vagy mellsőfali a lepény??Valamelyik "jobb" a másiknál??Kezdő kismamaként nem nagyon vagyok néha még képben a dolgokról,bocsi. :)
2013. nov. 20. 13:36
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Fonendoszkóp az, amire gondolsz. :) Mi próbáltuk meghallgatni a férjem fonendoszkópjával (na jó nem mi, hanem én :)), 38 hetesen sem hallottam vele semmit. Amit persze a férjem előre megmondott, de én azért megpróbálta, hátha.
2013. nov. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Gondolom kapsz hormonális támogatást a vetélés miatt. Ha így a 12. hétig elveszíted, akkor 99%, h beteg volt a baba. Sokkal jobb kis terhességet elveszíteni, mint egy nagyobbat. Én is ezzel nyugtatom magam, addig is próbálom élvezni azt a hányinger mentes pár órát és megnyugtatom magam, h a hányinger jó haver :-)

Ez az 5. terhességem, volt, amit fejlődési rendellenesség miatt kellett megszakítani a 20-22. hétben. Ha válogatni kell kisterhesség elvesztése és a középidős között, akkor az első nyert.


9+5 hkm.

2013. nov. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen,az 5.héttől szedem folyamatosan a Duphostan-t naponta kétszer.Már most 3-szor voltunk Uh-n eddig minden rendben volt a szívhanggal is,és minden "paramétere" jó volt,mondta a doki is szépen fejlődik növöget,semmi rendellenes elváltozás.És mivel a kritikus időt már átléptük (9 hét 4 nap) már kevés az esély rá,hogy baj legyen.Pár nap és betöltjük a 12 hetet...De persze az ember egy picit csak aggódik, de olyan 14-16 hétre már alább hagy ez majd :)
2013. nov. 20. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!