Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha amúgy bababarát a kórház,...

Ha amúgy bababarát a kórház, akkor van valami joga az anyának szülés után azt kérni (ha nincs kifejezetten orvosi indok), hogy első vizsgálat után ne vigyék el a babát?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, első estére mindenképp megfigyelésre elviszik a babát. Lehet kérni, hogy ne így legyen? Mi a tapasztalat? A szokás tudom, hogy nem ez, engem a kiskapu érdekel, ha van. Nem akarom, hogy elvigyék, hiába mondja mindenki, hogy pihenjek, szerintem így nem lehet. Jogilag lehetséges ezt kérni?
2013. nov. 4. 14:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

a Szent Imrében nem viszik el

szerintem bárhol kérheted (legalábbis a józan ész ezt diktálja), hogy maradhasson veled

2013. nov. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezt érzem, hogy ott lenne a helye velem. Természetesen, ha bármi gond van, akkor érthető, hogy orvosi felügyelet kell, gyógyszerek, gépek, akármi (remélem, ilyesmiről nem lesz szó), de ha amúgy minden rendben van, én nem hiszem, hogy tudok úgy aludni máshol, hogy tudom, hogy nincs mellettem.
2013. nov. 4. 14:34
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Bajcsyban sem viszik el.
2013. nov. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 gabszem ***** válasza:
100%
szerintem ez kórház függő. Uzsokiban első este külön alszik a baba, de ha megkéred lehet hogy megengedik, hogy nálad legyen, ha minden rendben ment.
2013. nov. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű, hogy kérheted, ahol én szültem, ott sem azért viszik el, hogy a babát megfigyeljeék, hanem, hogy a kismama pihenjen. Mondjuk ha késő délutánra vagy estére születik, akkor nem hagyják ott a babát. Az enyém 12-re lett meg, így este 9-kor megkérdezték tőlem, elvigyék vagy maradjon. Akkor már elég erősnek éreztem magam és maradt velem.

Mindez a miskolci Semmelweis kórházban, a szülőszobán velünk volt 2 órát, utána elvitték a vizsgálatokra, engem levittek szobára. Oda olyan 2-3 óra múlva hozták a babát, de megkérdezték előre, kérem, nem kérem. Én kértem, de segítettek is, mert akkor még gyenge voltam.

Ott elég rugalmasak, a kismama kérésére hozzák-viszik a babát, de nem láttam egy kismamát sem, aki azt mondta volna, hogy most vigyék el tőle.

Olyan van, ha szülés után úgy találják, hogy még túl gyenge, maradjon pár órát az inkubátorban, akkor persze elviszik a babát.

Jogilag szerintem nincs akadálya a kérésednek, sok sikert és jó babázást!

2013. nov. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ahol külön van, tudod esetleg, hogy miért?

Miben más, mit tesznek vele, vagy mivel csinálnak vele többet vagy mást, mint amit anyukája csinálna, ha vele marad?

2013. nov. 4. 14:46
 7/10 A kérdező kommentje:
Jaj, de jó, tehát akkor elsősorban anyuka állapotát nézik ilyenkor, hogy "képes-e" megfelelően vigyázni a babára, vagy túlságosan kimerült. Értem. Azt hittem, valami szabály írja ezt elő, hogy nem adhatják oda megfigyelés nélkül, vagy mit tudom én. Távolabbi ismerősök beszélgettek erről, hogy első este elvitték és nekünk nemsokára születik és el sem tudom képzelni, hogy elviszik, én meg legyek jól és pihenjek, vagy mit csináljak, hát egy percet nem lennék nyugodt, hogy nincs velem, az fix. Nem azért, mert hogy hú, de magabiztos vagyok,de 9 hónapig együtt... és utána egy ilyen horderejű esemény után ne legyek ott, ha sír vagy szüksége lenne rám... én ezt elképzelni nem tudom. :$
2013. nov. 4. 14:49
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Istvánban sem viszik el.
2013. nov. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az Áek-ben sem viszik el.

Az egyik szobatársamat este 8 felé hozták fel a szülőszobáról, és megkérdezték, hogy elvigyék-e a babát. Harmadik, nagyon gyors, komplikációmentes szülése volt, a baba maradt. A baba egész éjszaka aludt, a szülés fáradalmait aludta ki, úgyhogy talán, ha egyszer megnyekkent.

Mindig a mama és a baba állapotától függ, hogy maradhat-e már kinn a kicsi az első éjszaka.

2013. nov. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én fiamat sem vitték el, és a szobatársam babáját sem. Ő fél napot vajúdott, én 2 órát, viszont egy másik ismerősömét elvitték, igaz, nem kérte, hogy hagyják ott. Első éjszaka-főleg ha délután, este született babákról van szó, többnyire úgyis átalusszák az éjszakát. Szóval inkább az anyuka állapota indokolná, hogy ne hagyják ott. De ha úgy érzed, hogy el tudod látni, akkor biztosan veled maradhat.
2013. nov. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!