Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valaki terhesen nyugtatót...

Ha valaki terhesen nyugtatót szed árthat a babának? Van olyan aki szedett terhessége alatt?

Figyelt kérdés
Napi 1 szemről van szó pánikbetegség miatt.Nem antidepresszáns,csak enyhe nyugtató.Egyszer védőnő azt mondta,hogy nem baj,mert más erősebbet is szed meg így csak a baba nyűgösebb lenne,ha szorongana amiatt,hogy nem vette be a gyógyszert.
2013. nov. 22. 17:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
53%
Mi lenne ha ezt az orvosoddal beszélnéd meg?
2013. nov. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
37%

Olvass utána a Contergan címszónak!!! Ott éppen ilyen "enyhe nyugtató" miatt több ezer gyerek született karok nélkül.


Nögyógyász engedélye NÉLKÜL SEMMILYEN gyógyszert sem szabad terhesség alatt szedni!!!!

2013. nov. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok terhes.Csak kíváncsiságból kérdeztem.És az orvosnak is mondtam már.Azt mondta csökkenteni kéne minél kevesebbet.Éppen azért kérdeztem,hogy van e itt valaki aki már volt hasonló cipőben.
2013. nov. 22. 17:26
 4/19 A kérdező kommentje:
Oké,hogy nem lehet szedni,de ha valaki,csak gyógyszerrel tudja magát jól érezni?
2013. nov. 22. 17:27
 5/19 anonim ***** válasza:

Bármilyen méreg árthat a babának, nem biztos hogy ártani fog, de nem is zárható ki.

Kezd el a problémát kezelni, pszichológus segítségével, bogyók nélkül-nem csak a terhesség miatt, egyébként is.

2013. nov. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
És aki dohányzik azzal mi van?Szerintem az még rosszabb!És mondom mégegyszer nem vagyok terhes!
2013. nov. 22. 17:29
 7/19 anonim ***** válasza:
külföldön élek, és méhösszehúzódásra kaptam egy nagyon erős gyógyszert aminek mellékhatása erős szivverés, pulzusszám. szerencsére nagyon ritkán észle.ltem ezt de a lényeg, h ezért a dokim ha észleltem akkor valeriana alapú nyugtatót adott ami állitólag nem árt. szerencsére összesen 2-3 szemet kellett bevegyek mikor már 120/130 lett a pulzus. a lényeg, h bizti vannak biztonságos gyógyszerek, pl növényiek, de a lényeg, h ezt a nődokid és a pszichiátered eggyütt döntsék el. lehet elégsége lenne neked a pszichoterápia
2013. nov. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

A dohányzás annyiból rosszabb, hogy azt nem kényszerből szedi az ember, mint a gyógyszert. Egyébként attól, hogy MÁS felelőtlen és dohányzik terhesen, majd esetleg koraszülött, kisebb súlyú, gyengébb... stb. gyereket szül, mint dohányzás nélkül tehette volna, az az ő baja. Ha a tied lenne beteg, az meg a te bajod lenne.


Nyilván erre a kérdésre csak a dokid tud választ adni. Az, aki felírta a nyugtatót + a nődoki. Az én nődokim mindent megtiltott (én migrénre szerettem volna gyógyszert bevenni), mondván, hogy fejfájástól még nem született beteg gyerek, gyógyszertől viszont igen.

Egy ismerősöm durván ekcémás, neki a szokásos gyógyszerét lecserélte a dokija olyanra, amit terhesen is lehet szedni.

Ha valaki lázas, nyilván beveheti ugyanazt a gyógyszert, amiről engem letiltottak, mert a láz nagyobb kockázatot jelent terhesen (vetélés!).

De mindenképpen szakembert kell megkérdezni.


Ha a személyes véleményemre vagy kíváncsi (hangsúlyozom, nem vagyok orvos), szerintem ha napi 1 gyógyszer hatásos nálad, akkor nem vagy olyan súlyos pánikbeteg szerencsére, hogy fokozatosan ne tudd elhagyni a gyógyszert, esetlegesen alternatív módszerekkel helyettesítve, még a terhességed előtt.


Az viszont biztos, hogy gyógyszerrel nem szoptathatsz.

2013. nov. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Ezt pedig nekem a doki akkor írta fel mikor szoptattam és azt mondta ettől semmi baja nem lesz a babának.Direkt azért nem írt rendes nyugtatót.Amit felírt annál van erősebb amit felírhatott vna.Hát nem tudom neked súlyos e az az állapot,ha nem igazán mert elmenni máshová egyedül.Mondjuk utazni,csak itt helyben...Nem igazán kívánom senkinek.És már volt,hogy elhagytam több hónapra is,mert anno 2-őt szedtem reggel és este.Aztán csökkentettem 1 re.És mikor megint terhes lettem szépen lemondtam róla,de az vetéléssel végződött.Kb fél évre rá megint szedtem mert pánikrohamom lett és megint előjött minden.Azóta szedem.Azóta voltam terhes megint,de sajnos azt elvetettem,de akkor is szedtem ezt a gyógyszert és a terhességnek semmi baj nem volt.Van mikor jól érzem magam van mikor nem.Ha hirtelen elhagyom félek megint előjön.A lányom születése után másfél évvel jött ez azóta szedem a gyógyszert.De volt mikor abbahagytam,de muszáj volt újra szednem :/ Viszont sikerült csökkenteni.A neve Heles sr 0,5.Ebből még létezik 1 és 2 is.
2013. nov. 22. 18:33
 10/19 anonim ***** válasza:
Én is pánikbeteg vagyok, de gyógyszerek nélkül szerencsére, pedig nagyon brutál rohamaim voltak mindig :( Meg kell tanulnod irányítani a testedet. Nekem meditálással sikerült, amikor érzem, hogy jön a roham, odafigyelek a légzésemre, és izmonként ellazítom magam, megnyugtatom az agyamat is, hogy semmi gáz. Nagyon nehéz, de megtanulható! Próbálj pszichológussal beszélni, ne pszichiáterrel, ő gyógyszer nélkül oldja meg a bajodat, míg az utóbbi csak teletöm mindennel, aztán izgulhatsz a babádért, ezzel súlyosbítva az állapotodat, majd amikor várandós leszel...
2013. nov. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!