Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babavárás, kívánósság, ételund...

Babavárás, kívánósság, ételundor, kinél miként volt?

Figyelt kérdés
sziasztok! 10 hetes 2 napos boldog kismama vagyok. a kérdésem hátterében pusztán a kíváncsiság áll,amit nyilván azoktól tudhatok meg,akik már anyukák,vagy nem először várandósok. Két dologtól szó szerint megundorodtam amióta babát várunk, az egyik a jó reggelt kakaós keksz, és a roppanós virsli. ezeket korábban imádtam. Nem rajongtam,sőt évente egyszer ha csináltam krumplis tésztát,annyira nem volt kedvenc, most az lett, bármikor képes lennék megenni. Nem voltam nagy leves evő, most bármilyen levest megeszek:) Ez most már így marad? a várandóság előrehaladtával visszaváltozhat ez még, vagy a szülés után? Mik a tapasztalatok,akik hasonlóképp megundorodtak , ill.ve megszerettek a babavárás alatt ételeket. Kíváncsi vagyok :) Köszönöm aki megosztja a tapasztalatát velem.
2013. nov. 23. 15:45
1 2
 1/16 JnéHN ***** válasza:
46%

SZia! Én mindkét terhességem alatt undorodtam az összes olyan ételtől, amiben hús volt, vagy hal. Persze 1-2 falatot ette, de nem esett jól. Nagyon keveset bírtam enni. A kávétól is rosszul voltam. Alapvetően kívánós vagyok, de ez a terhességek alatt teljesen elmúlt. Ahogy megszülettek a gyerekek, elmúlt az ételundor is.

Viszont jött helyette más. Az első után a fokhagymától kezdett el fájni a hasa, a második után pedig a rakott zöldséges ételektől. Pedig előtte még a vasat is megemésztettem.

2013. nov. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én a csirkehústól undorodtam meg...utána 2-3 hónap kellett hogy ujra megkivánjam,elöször csak csirkemell,majd a többi...viszont tejbegrízt sokat ettem!!
2013. nov. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek köszönöm,hogy válaszoltatok, mentek a zöld kezecskék:)
2013. nov. 23. 15:55
 4/16 anonim ***** válasza:

Én kávéfüggő voltam, és most rá sem bírok nézni.

A kedvenc levesemmel is így vagyok.


Viszont a sajtos-tejfölös tészta az, amit egy évben egyszer-kétszer ímmel-ámmal megettem, most meg minden nap meg tudnám enni. (Van, hogy éjfélkor állok neki tésztát kifőzni :))

2013. nov. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én a vagyok rosszul, mindenféle állapotában (rántotta, kemény stb.),pedig azelőtt szerettem. Most pl. rakott krumplit se tudok enni:-((( Amire rá vagyok kattantva az a fagyi, bármikor bármilyet bármilyen mennyiségben:-)


36hkm

2013. nov. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Jaj, kimaradt, hogy a tojástól:-))
2013. nov. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Undor semmitől nem volt!

Viszont soha nem voltam édesszájú, de terhesen rettentően kívántam minden édeset. Ahogy megszültem, el is múlt.

Ami viszont nagyon furi volt,hogy az olajbogyót mindig utáltam. Aztán egyszer kb. 16 hetesen azt álmodtam,hogy azt eszem. Másnap mondtam a férjemnek,hogy vegyen már. Furcsállta, mert tényleg nagyon utáltam.

Megvette és benyomtam majdnem egy egész üveggel! :) Ez viszont megmaradt! Azóta is imádom, pedig már két éve szültem! :)

2013. nov. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kivanos, a terhességem elején voltam. A savanyút kívántam veszettul! De annyira, h osszevasaroltam mindenféle savanyúságot, de egyik sem csillapitotta a vagyamat. Végül a Maoam (ehető cukorka) extra savanyú verziója volt az ami bejött! :-) folyamatosan azt ettem!


Amitől pedig undorodtam (de annyira, h maga a szó is emelygest váltott ki) az a máj volt. Igaz ezt előtte sem és most sem szeretem, de undorodni már nem undorodom tőle.

Plusz a sülő hagymatol is rosszul voltam. Ami eléggé megnehezítette a fozeseket. :-)


Nem tudom mennyire tipikusak a fentiek, de fiam született! :-)

2013. nov. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm mindenkinek aki válaszolt,Nektek is mentek a zöld kezecskék:)
2013. nov. 23. 18:40
 10/16 gabszem ***** válasza:
Kb a 9-10. hétig voltam étvágytalan, utána semmi bajom nem volt, kevesebbet ettem mint korábban, nem voltam kívánós.
2013. nov. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!