Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt nem veszélyes...

Terhesség alatt nem veszélyes a rákszűrés (10 hetesen)?

Figyelt kérdés
2013. nov. 29. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem. Nálam a doki mikor elmentem hozzá terhesség gyanújával, levette a kenetet a rákszűréshez, utána csinált egy hüvelyi ultrahangot, ahol megállapította a terhesség korát.
2013. nov. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%

Attól függ milyen rákszűrés?


Ha a kenetet vesznek a méhszájadról, az csak annyi hogy egy steril kefe vagy vatta végü kis pálcikával kicsit megkaristolják, vagy dörzsölik 1-2mm nagyságú helyen. Majd elküldik a laborba.


Ha mellrákszűrés, akkor az veszélyes lehet mert terhesség alatt nem igazán kell a extra sugárzás amennyiben mammográfiáról van szó. De előfordul ultrahangos vizsgálat, az például veszélytelen


Tüdővizsgálat nem javallott a sugárzás miatt....


Egyéb vizsgálat ha biopsziát csinálnak akkor figyelmeztetni kell az orvost hogy terhes vagy, és oylan érzéstelenítőt használ ami nem árthat a gyereknek...

2013. nov. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Méhszájról lenne szó. Áprilisban volt rákszűrésem és azt mondta a dokim mivel el telt fél év a rákszűrés és a teherbeesés között így meg kellene csinálni következő alkalommal.Akkor leszek 10 hetes kismama. Akkor nem okoz gondot? Meg voltam győződve róla hogy 1 évig nem kell csináltatnom.
2013. nov. 29. 12:53
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező mit nem értesz azon hogy hogyan veszik le a méhszájról a kenetet? Miért kérded hogy nem lesz baj? Honnan tudjuk hogy nem lesz bajod, nem tudjuk hogy rákos vagy -e vagy sem...


A kenetvétel sem ártalmas! Vagy még mindíg bizonytalan vagy??

2013. nov. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

7 hetes terhes voltam,mikor levették.

Semmi baj nem lett belőle,nekem sem és a fiamnak sem,aki azóta már 2 éves.

2013. nov. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Én kb 6 hetes terhes voltam, amikor a doki megcsinálta.


Szépen elmagyarázta, hogy ahonnan a mintát veszi, az jó messze van onnan, ahol a babó van, így egyértelműen nem veszélyes rá nézve.

Enyhe barnázás, pecsételés előfordulhat utána, de ettől nem kell megijedni.


Hidd el, ha veszélyes lenne, akkor nem csinálnák meg ilyenkor.

2013. nov. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Nekem pont tegnap volt a rákszűrésem. 9+5 hetes kismama vagyok. Egész nap tegnap a vizsgálat után barnáztam de ez normális és mára el is múlt. Ne aggódj nem lesz baj!
2013. nov. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
ezt minden kismamának csinálják ha 1 éven belül nem volt neki! ettől nem lesz bajod!
2013. nov. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%

1. Ha fél éve volt, akkor NEM kell megismételni. Évente kell.

2. Nem vagy köteles beleegyezni, kérheted, hogy a 12. hét után csinálják.

3. Elvileg nem okoz vetélést, de ha előfordul vetélés, mindig benned marad a kérdés, hogy ettől volt-e... Sok ilyen választ olvastam már itt a gyk-n.


Nekem másfél évvel a terhesség előtt volt az utolsó. Kértem, hogy várjuk meg a 12. hetet. De még így is elvetéltem. :( Utána megvolt a rákszűrés, és negatív lett, ahogy minden leletem.

Örülök, hogy kértem, hogy ne legyen rákszűrés, mert akkor most verném a fejemet a falba. Pedig nem is az okozta volna...

2013. nov. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!