Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem olvasgatnak manapság...

Miért nem olvasgatnak manapság a kismamák és kispapák a szülésről, szoptatásról és, hogy mit kell csinálni egy újszülöttel?

Figyelt kérdés

Mindenki azt hiszi,hogy micsoda természetes dolog!DE...most megmondom...NEM AZ!!!!Ezt is tanulni kell!A gyerekhez is van útmutató azoknak,akik eddig nem értettek hozzá!AKi meg azt mondja,hogy nem könyvből kell gyereket nevelni az mondja már meg,hogy 10-ből 6 kismama miért szerencsétlenkedik a gyerekkel ha megszületik!Mert ezek az elveik!Rossz elvek...amikkel nem lehet gyereket nevelni...úgy ahogy a vezetéshez,szereléshez,íráshoz is kell tudás és hozzáértés...ugyanúgy egy gyermeknél is!Nem akkor kell megtanulni a pelenkázást és az öltöztetést amikor a gyerek 2-3 hetes,hanem mikor megtudja,hogy gyermeke lesz!


Na itt most lehet engem szidni vagy anyázni,lehet veszekedni!Ez az én véleményem!És a statisztika is mutatja,hogy a mostani szülőkből(100-ból 60-an)nem értenek a gyermekneveléshez és nem is olvassák el,hogy hogyan lenne jobb csinálni!Ettől van a sok kisiklott elkúrt tini és ostoba felnőtt ember!


2009. nov. 21. 14:50
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Mert ezt hívják FELKÉSZÜLÉS A BABA ÉRKEZÉSÉRE!Nem azt,hogy veszek neki babavizet meg babakocsit meg játszószőnyeget!
2009. nov. 21. 14:51
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
most akkor neked m i is a problémád? XXDD
2009. nov. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ismerőseid akik nem készülnek fel erre? Én nekem van 3 könyvem, kb 5 nap és szülök, de már a babaetetésről szóló könyvet is megvettem, megcsináltam a szülésfelkészítőt és a babaápolási tanfolyamot. 8 hetes terhességi korom óta itt érdeklődök tapasztalt anyukáktól... minden nap! Olyan sok vélemény van és vannak olyan ősrégi dolgok (még a könyvekben is), sőt itt Németországban sok mindent máskép csinálnak, mindenki szelektálva veszi magára a tanácsokat. Unokatesóm könyvből igyekezett "tanulni", nem figyelt az ösztöneire, most egy éves a kisfia és még mindig nem tud a kisbabával úgy bánni mint egy anya. Szerintem nem a könyveken múlik, hogy kiből milyen anya lesz,- bár tény sokat segítenek- de valójában valaki vagy anya akar lenni ösztönösen vagy nem... Pl a szoptatás is, nem csak az anyán múlik, mégis sokan magukat hibáztatják. Miért mondod, hogy sok kismama szerencsétlenkedik az újszülöttével? Idő kell a mamának is és a babának is, hogy megismerjék egymást, ettől még senki sem rossz anya.
2009. nov. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én pont azt látom, hogy túltudományozzák már ezt az egészet.
2009. nov. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

jezusom TE hol elsz mirol beszelsz?Ideges vagy szedjel hangyat!

Hogy gondolod azt hogy magyaran tudatlanak nevezel par anyat,mibol gondolod hogy a konyvekbol lehet csak tanulni?

Egy macska vagy kutya sem olvas ezek utan mivel nem tud es jon magatol ez az oszton!!!!!

nyilvan meg kell szoknia egymast a kis jovevenynek es az anyanak de nem hajt a tatar van ido megtanulni mindent.sokszor egy elet keves hogy megismerjuk a masikat!

Te mibol gondolod hogy jol csinalod?

2009. nov. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van 6 könyvem meg istentudja mennyi anyák lapja,baba magazin meg kismama újságom,el is olvastam mindet,mégis tud a kisfiam 'meglepetéseket' okozni. Ráadásul mindegyik könyv más tanácsokat osztogat
2009. nov. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%

Abban igazad van, hogy sokan nem tudják mit vállaltak. Én értem mire gondolsz de tényleg fura a stílusod. Olyan mintha haragudnál szegény terhes kismamákra. :p

Na, de mindegy...nekem már van egy 9 hónapos kislányom és főleg a "babák" témában szoktam lenni. Hááát, vannak időnként olyan kérdések, hogy a hajam égnek áll! Például, hogy "hogyan szoktassak le egy 3 HETES babát az éjszakai evésről"? Szegény baba! Mit gondolt a kedves édesanya?! Majd este 8-tól 11-ig lusti lesz meg szunyókálás?! Ez durva. Még az én gyerekem is ébred 2x-3x meg eszik is éjjel 1x nem, hogy egy újszülött!

Szóval, igen. Vannak sajnos ilyenek...előbb kellett volna gondolkodni. Sokan azt hiszik, hogy milyen jó a kismamáknak, egész nap otthon hereveréznek meg sétálgatnak. Hát, ez nem így van! Ez a világ legkeményebb melója! De a leghálásabb is, csak nem mindig jut ez az ember eszébe mikor hulla fáradt.

2009. nov. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

szerintem pedig pont fordítva: túl sokat olvasnak készülnek. És a valóság pedig teljesen más és pont ekkor jön a szerencsétlenkedés.

Pedig milyen jól hangzik leírva: hagyjuk a gyereket sírni: lemértem 1 perc a rekordom, és aztán nem bírom tovább. Aztán valóban már húszon hónapos volt mikor először átaludta az éjszakát.

Ne adjunk neki éjjel enni, de mindig az jut eszembe mi van ha sok a gyomorsava és azért kíván enni. És elrágcsálunk egy fél kekszet ilyenkor. egy vagy két hónapig volt ez minden éjjel kettőkor, aztán elmaradt az éjszakai keksz rágcsálás, úgyhogy valószínű, hogy valami baja csak volt. És még sorolhatnám. Könyvből, tanácsokból nem lehet gyereket nevelni, szerintem érezni kell, mert minden gyerek más és más.

2009. nov. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Könyvből pedig hogy tanulsz pelenkázni meg öltöztetni??????????????Áruld már el. Mert pl én soha nem kentem popsi krémet a fenekére mégse volt kiütéses sosem. A pelenkák pedig korszakonként változtak elöször az egyik fajta volt jó aztán a másik, ezt is ki kell tapasztalni.

Az öltözetésnél pedig pl nekünk nagy probléma volt, hogy nagyon nagy a fejük ezért normál fejméretű ruhát rá sem tudtam húzni csak patentos nyakút.

2009. nov. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

És még egy gondolat, ha már könyvből nevelés. Az én gyerekem nem szereti a meséket, de imádja verseket, modókákat, énekeket. Úgyhogy inkább ezeket olvassuk. Na meg képes enciklopédiákat nézegetünk állatokról, országokról, mert azt is imádja. a meséket viszont nem szereti.

És bár ezt egy könyv sem javasolja, de nem ül le tévét nézni sem. Ha be is kapcsoljuk kb két percig nézi maximum 5 percig, mert nem érdekli. Persze most mondhatnám, mi nem engedjük, hogy tévét nézzen, mert az aztán maga fertő, de az igazság az, hogy ha akarnánk se nézné.

2009. nov. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!