Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Orrdugulásra mit ajánlotok?

Orrdugulásra mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Egy hete megfáztam. Már teljesen rendben vagyok, csak az arcüregem van tele, és az orrnyálkahártyám meg van duzzadva.

Alig bírok aludni, mert nem kapok az orromon levegőt, úgy meg nem tudok aludni, ha a számon át veszem.


A sok orrfújástól már fáj a fejem és a fülem is.


A patikus azt mondta, hogy terhesek nem használhatnak orrcseppet, mert felszívódik a nyálkahártyán keresztül, ill. nem használhatnak se mentolosoat, se kámforosat. (Orrstiftek, vietnámi balzsam, stb.)


Inhalálni próbáltam, de a meleg gőztől még jobban bedagadtak az erek és a nyálkahártya, és még rosszabb lett utána.


Van valami tippetek?


2013. nov. 30. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Orvos látott?

Én azon sem csodálkoznék, ha arcüreg gyulladásod lenne. Vagy legalább is hamarosan kialakulna.

Menj el orvoshoz és ő tudni fogja, hogy erre mi a legjobb gyógymód, milyen gyógyszer, amit kismamaként is szedhetsz.

2013. nov. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én párszor végig jártam ezt. Sok mindent nem csinál az orvos. (Fül-orr gégész), Nem röntgenez meg, tehát az arcüreg gyulladást sem igazán tudja megállapítani.

Amik nekem használtak:


-sós vizes inhalátor géppel inhaláltam kb. 2 óránként 10 percet. (Nekünk ilyenünk van: [link]

-orrkenőcs unguentum nasale (mentolos ugyan, de használható terhesen! )

-sinupret bogyó (ez köptető, növényi alapanyagból, én napi 3x szedtem)

-ha nagy gáz volt, én bizony használtam a gyerek orrcseppet, ami 1-6 éveseknek való (Nasivin sanft)


Amennyi ebből bejut a véráramba, az minimmális. 2 terhesség alatt hónapokon át használtam, és egészségesek a gyerekeim.


Amit még próbálhatsz, az az infra lámpa, ha jól esik a meleg (nekem nem esett jól)


Jobbulást!

2013. nov. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jótanácsokat!!! :)
2013. nov. 30. 15:50
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem a védőnő azt mondta nasivin sanft-ot használhatok. Hónapok óta használom és minden Uh-n egészséges volt a babám.
2013. nov. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!