Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Került már más is ilyen...

Került már más is ilyen helyzetbe párjával? Megoldás?

Figyelt kérdés

Igazából nem tudtam melyik témakörbe írjam végül maradtam itt. Bocs ha hosszú leszek..

Szóval, párommal több mint 3 éve együtt vagyunk, összeköltöztünk, eljegyzett, és van egy másfél éves tervezett babánk!

Terhesség alatt egyértelműen mostam főztem takarítottam, elláttam mindkettőnket. Viszont már akkor sem segített túlságosan, pl. 8 hónaposan a tüzifát én vágtam fel, és hordtam be. Miután megszületett a lányunk, 2 hétig volt tejem, azután elapadt az anyóssal való minden napos veszekedés végett, azóta is mindenért engem hibáztat, megvádolt hogy elloptam a pénzét, jött szó nélkül, és mindent úgy pakolt, ahogy neki jó volt, mindenbe beleszólt. a gyerek ruháit összemosta a konyharuhákkaé stb..szóltam neki szépen, erélyesebben nem értette meg. Rengetegszer kértem párom segítságát ebben, de csak szólt az anyjának, de hiába.

Volt egy időszak év elején, hogy annyira nem csinált párom semmit, nem tette tisztába a kicsit, nem fürdette meg, nem etette meg, nem kelt fel hozzá éjjelente, viszont mégis én voltam a hibás mert nem engedtem,hogy vigye ide meg oda kedve szerint.

Akkroiban annyira megromlott a kapcsolatunk, hogy mondtam, elköltözök. Akkor eléggé megijedt és változtatott a hozzáállásán. Tartott is egy pár hónapig, viszont most megint kezdődik előről. Szeret minket, ez tény, de semmi segítséget, kedvességet nem kapok tőle.

4.ig dolgozik, délben 1 óra ebédszünettel de mire hazajön nincs más dolga csak leül enni, elszívja a cigijét, és befekszik amíg itthon van. Délután a gyerekkel alig foglalkozik, ha a kicsi nyűgös, 1 perc hiszti után már kiabál vele, meg küldi hozzám.

Tiszta ruhája mindig van, sose jön szemétdombra haza, mégis szemrehányást tesz ha 8-9 ig alszom, mert hogy milyen jó dolgom van, egész nap itthon stb...

Múltkori eset, pizzát sütöttem, szeltem rá a paprikát paradicsomot stb. gépezett. kértem tegye a lányt tisztába..fél óra könyörgés után nekem maradt meg a feladat..mert hogy ez az anyja dolga!

Abban az időszakában mikor megváltozott, és minden jó volt, bevállaltuk a második babát, de megint csak az a helyzet mint első terhességnél..sőt, 5 hónaposan azért már van egy kis hasam, és nem esik a szex annyira jól...megjegyezte ha minden nap lenne, akkor nem veszekedne velem annyit!

Anyósommal ha összeveszek ő rögtön megy panaszkodni páromnak, aki jön hozzám, és velem vitázik, hogy mért vagyok bunkó az anyjával. Most a napokban az anyja elkezdett az én családommal veszekedni, engem lehordani minden lustának stb...szóltam neki, hogy csináljon valamit az anyjával, de még arra se voltképes hogy elolvassa amit nekem írt anyósom..

ezen kivül még nála az összebújás, szeretgetés, egyenlő a szexeléssel...Vélemény? Esetleg volt már így valaki? Mit tanácsoltok ?


2013. dec. 2. 13:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
58%
Jesszus, nagyon sajnallak! Ez az ember nem lesz masmilyen, kutyabol sem lesz szalonna. Hagyd ott, amig fiatal vagy, ne legyel egy eleten at a rabszolgaja!!! Hidd el, minden rendben lesz nelkule, sot!
2013. dec. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
61%

Úgy látom, én leszek az ördög ügyvédje...

Nem feltétlen kell szétmennetek, hiszen a leírtak alapján szeret téged és a gyerekeket is a párod. Az, hogy "beéri" összebújással szerintem épp hogy rád van tekintettel, ha egyszer nem esik jól - már ha jól értem, amit írtál.

A legnagyobb gond szerintem is az, hogy túl közel laktok egymáshoz a "mamával". Ha van rá módotok, költözzetek el, de együtt, hogy végre önálló családdá lehessetek. Persze tudom, hogy ez nem egyszerű... de ha szereted azt a férfit, Te is légy megértő. Inkább javítsátok meg a viszonyt, ne szítsátok a tüzet. A szeretet a legfontosabb - sajnos üres frázisnak hangzik, de ez az igazság. Ha szeretitek egymást - márpedig úgy tűnik - akkor ne hagyjátok, hogy egy külső tényező (akár anyós akár gyerek!!) elválasszon titeket.

Drukkolok, hogy jól alakuljon, hála istennek már sok olyan "reménytelennek tűnő" kapcsolatot láttam, amely végül mindkét fél akaratából rendbe jött.

2013. dec. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! Nem jól értetted (sajnos):

"nála az összebújás, szeretgetés, egyenlő a szexeléssel." Vagyis a szexben kimerül minden! Vagy szex, vagy semmi!

2013. dec. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Igen szeret minket és én is őt. Viszont valamiért nem tud vagy nem akar úgy hozzáállni a dolgokhoz ahogy kellene...

Összebújás alatt arra értettem hogy nekem néha csak annyi is jól esne, de ő nem elégszik be ennyivel. és már ha 2 napig nincs köztünk semmi, akkor már megy a piszkálódás...

2013. dec. 2. 14:43
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztóan szerethet benneteket, ha minden más fontosabb, mint a gyereke, és a párja.

Ne haragudj, de te homokba dugod a fejed. Két gyerekkel ez sokkal rosszabb lesz. Beszélj vele, és ha kell fenyegesd meg, hogy elhagyod, mert ha ott lesz még egy pici, akkor hatványozódni fognak a problémák. Készítsd fel a párodat, hogy mivel jár két kisgyerek nevelése, és dóntse el, hogy részt akar e venni benne.

Viszonylag jó helyzetben vagy, ha tudsz hova menni.

2013. dec. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

MIntha az én történetemet olvasnám...egy nagy ház,külön bejáratú lakások...mellettünk anyós aki imád beleszólni az életünkbe,befeketíteni a fia előtt,persze a fiait az orruknál fogva vezeti és ki is használja,mint pénzügyileg mint érzelmileg...párom megváltozott,nem szeretget,nem beszélgetünk szinte semmit,csak nyomja a gépet vagy a telefont.Ha szóva teszem neki ezt meg se hallja,vagy azt mondja hogy neki ez így jó. Fogalmam sincs mit csináljak,de szerintem meg várom ezt a kis időt míg a baba megszületik,hogy változnak e a dolgok,ha nem akkor kénytelen leszek a szüleimhez vissza menni.

Szóval tudom mit érzel,nem vagy egyedül ezzel,gondolj erre,hátha segít egy picit. Kitartást!!

34 hkm

2013. dec. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
54%

Ismét az "ördög ügyvédje" :)

Akkor félreértettem, sajnálom. Csak azt tudom mondani, hogy légy türelmes. Igen, ez a legnehezebb. De ha ennyit stresszeled magad terhesen és még ráadásul most akarsz majd elköltözni, nem biztos, hogy kellemes lesz a folytatás... Beszélj ŐSZINTÉN az anyósoddal is. Emlékeztesd, milyen volt gyermeket várni... és beszélgess a kedveseddel is. Szerintem nem érdemes fenyegetőzni. De ha tényleg úgy érzed, hogy jót tenne kicsit hazamenni a szüleidhez, akkor tedd meg egy hétvégére, pihenj, panaszkodd ki magad és hátha tisztábban látod majd a helyzetet. Sőt, ha ezalatt nem beszélsz a pároddal se telefonon, se máshogy, lehet, hogy neki is leesik a tantusz. Megmondom őszintén, nem könnyű okosnak lenni. Nem csodálom, hogy elkeseredésedben már idegenektől is elfogadnál egy-egy jó tanácsot. De ez a te életed, illetve a tiéd, a gyermekeidé, a párodé... egyikőtök sem lehet "önző", hiszen egy család vagytok.

2013. dec. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal lelépnék.

Ha most ilyen rossz a helyzet, a második gyerek születése után még rosszabb lesz, még több gond, nyűg, tennivaló szakad a nyakadba, totál egyedül leszel.

Mi az, hogy 8 hónapos terhesen Neked kellett a fát hasogatni és behordani?? Meg hogy hazamegy szépen, elcigizget és gépezik???

Ne haragudj, de nagy butaság ezt hagyni, nem vagy a cselédje, meg a házi szexrabszolgája, mi az, hogy ha minden nap lenne szex, akkor nem veszekedne annyit? És ha pl.veszélyeztetett terhes lennél és egyáltalán nem lehetne, akkor meg még többet veszekedne?

A Te dolgod, de kutyából nem lesz szalonna.... nem hiszem, hogy megváltozik.

2013. dec. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
51%

Aha és az miben nyilvánul meg, hogy szeret titeket? Abban, hogy nem látja el a saját gyerekét, inkább a koszos pelenkában hagyja fél óráig? Abban, hogy amíg elmész szülni nem lehet rábízni? Abban, hogy nem segít, csak a saját igényeivel foglalkozik, és még téged olt le?

Ez tényleg az igaz önzetlen szeretet jele, szerintem, ha ilyen áldott jó párod van becsüld meg, maradj vele, és szülj neki még legalább 10 gyereket.

2013. dec. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Igazatok van :/ főleg Neked utolsó!

Az utóbbi idő szinte veszekedéssel telt el..továbbra is rám maradt a favágás, háztartás, gyereknevelés! max. 1-2órát fogllkozik vele.

Szeretnék egy ikerkocsit a gyerekeknek,mivel amikor szülök, még nem akarom az akkor 2 évest gyalogoltatni, viszont neki a motorj előrébb való mint a kocsi...

Egyik nap nagyon összekaptunk, közöltem vele, hazamegyek. De ahelyett hogy meghatotta volna, még neki állt feljebb.

2013. dec. 11. 00:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!