Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire való ez a viselkedés?

Mire való ez a viselkedés?

Figyelt kérdés

Párommal nem terveztük a babát, de mégis úgy döntöttünk, hogy megtartjuk. Összeköltüztünk, jól elvagyunk.

De a babának nem hajlandó semmi új dolgot venni. Használt babakocsi, babaülés, etetőszék, forgó játék stb...hogy

Nem azzal van a gond, hogy használt hanem az, hogy nagyon nagyon használt. Lehet rajtuk látni, hogy már több gyeken is kersztül ment.

Természetesen én is kaptam használt holmit, babaruhákat hempergőt stb. de az mind családtagtól és ismerőstől és nem egy idegen helyről szereztem be, mint ő.

Amivel még kiverte a biztosítékot, hogy már 34. hetes vagyok és még nincs kész a babaszoba. Sem a kiságy nincs beállítva, a pelenkázó meg sincs a kórházi csomagról nem is beszélve. Cumi, cumisüveg, fürdető kád sincs megPedig ideje lenne már ezeknek, mert mi lesz ha előbb beindul a szülés, mint január közepe?

De nem mindenre az a válasza, hogy ráérünk még...

Amivel meg ma kiverte a biztosítékot az, hogy használt kisruhába hozzuk haza a babát. Kijelentettem, hogy már pedig a babát új ruhába hozzuk haza ami még nem volt senkikin, itthon meg úgyis mindegy miben van ha tiszta.

Én vagyok túl hisztis és érzékeny vagy ezt a viselkedését mire véljem?

Ja és nem egy csóró a párom, mert már többször a fejemhez vágta, hogy több milliója van a számlán és a nyáron is 2 autót vett megának.


2013. dec. 6. 19:41
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Bocsánat a hibákért, most visszaolvasva látom, hogy van benne bőven.

Elnézést érte.

2013. dec. 6. 19:43
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
2 autót vett magának? akkor nagyon-nagyon sóher. A babán akar spórolni. Én nem hagynám neki. Oké, hogy nem kell mindenből vadiúj steril. De azért ne legyen már olyan szegény, mint valami kis ágról szakadt, ha már egyszer nem vagytok azok. Magához igazítsa a gyerek kiadásait is, ne őrajta spóroljon. Inkább magán. Mennyire önző már!
2013. dec. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem nagyon értelek, neked nincs kereseted?

Kórházi csomagot én pl még senkitől nem hallottam,hogy azt a férfi rakta volna össze.

Csak jobban tudod mire lesz szükséged meg a védőnővel is te beszélsz?

Üljetek le és beszéljétek meg.

2013. dec. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Tőle kérdezted már? Nem számonkérően, falhoz állítva, hanem tényleg kíváncsian? Lehet, hogy van konkrét ok mögötte, csak esetleg a reakciódtól tartva nem akarja elmondani.
2013. dec. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Azért nem csoró mert vett két autót? Nem lehet, hogy az a két autó is hitelből van amit alig bír fizetni? Azért ennél csak jobban képbe kéne lenni a pénzügyekkel.
2013. dec. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Először is próbálj megnyugodni, a pasik ezt egészen másképp látják mint a nők. A nőben beindul az anyai ösztön ezerrel, érzi a babát, minden gondolata a baba körül forog, mindent meg akar neki adni. (És ez így normális!) A férfi meg csak azt látja/hallja mindenhol, hogy úgyis mindent kinő 2 perc alatt és úgyis minden csak rövid ideig kell. És elkezd praktikusan gondolkodni. Én is hasonló vitákat folytattam le a párommal, pedig nagyon tervezett babát várunk és 2,5 éve együtt élünk. Én persze eléggé érzékenyen reagáltam le, hogy ha nem akart valamit megvenni, vagy jött a ráérünk még dologgal, sírtam, hisztiztem (és nagyon nem vagyok büszke rá!) de végül megértette, hogy én most tényleg érzékeny vagyok és hogy nekem mennyire fontosak ezek a babacuccok, ő még ezt nem érzi testközelből. Ami nekünk segített, hogy mindig mondom, hogy mit csinál épp a baba a pocimban, együtt simizzük, és érzékeljük a mozgását, csuklását, "játszunk" vele. És még ha olvasok valami érdekes gyerekneveléses cikket, akkor elmondom a lényegét, és közösen tervezgetjük, hogy majd milyen lesz a kislányunkkal. Mióta erre tudatosan figyelek ő is jobban magáénak érzi a babavárást. A kórházi pakkot 34. hét végén vettem be és raktam táskába, mert engem is frusztrált már nagyon, hogy nincs még kész. Hidd el, ha a fontosabb dolgok meglesznek megnyugszol kicsit. Mi írtunk költségvetést a babakelengyéhez és a többi kismamához képest egész jól megúsztuk és ezt át is beszéltük, hogy miből fontos az új, miből érdemes nagyon jót venni és miből elég az átlagos vagy kapott, használt cucc és ezeket érvekkel alátámasztottuk.
2013. dec. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak megbántani, nehogy félreérts, de ez az a tipikus eset, amikor valaki olyannak szül gyereket, akit még meg sem ismert igazán. A csomagot te kell, h összerakd, csak jobban tudod, mi kell, a kiságyat pl én szerelte, össze a gyerekszobát együtt csináltuk, már bocs, de szerintem nem kéne mindent tőle várnod, magad is sok mindent megcsinálhatsz. Mondd meg neki, h a babának kell pár új cucc, elmész vásárolni. Ennyi.
2013. dec. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%
Miért nem szerzed be te azokat a dolgokat amikre szükségetek van még? A kórházi csomagot neked kell összekészíteni!
2013. dec. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem értem. Elindulsz egy bababolt felé, és vásárolsz. Vagy beszerzed webes babaáruházból. A kórházi csomagod mindenféleképpen rakd össze.


Csak ő kezeli a pénzt? A tiédet is?

2013. dec. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nézd, nálunk én csináltam mindent. Kiságyat is én raktam össze. A férjem kétbalkezes... Szóval nálunk én szerelek.

Neked nincs semmi pénzed, nem dolgozol?

2013. dec. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!