Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség missed ab után? Mik...

Terhesség missed ab után? Mik a teendők?

Figyelt kérdés

19 hetes missed ab után a párommal úgy döntöttünk, hogy ismét babát szeretnénk. Első baba lett volna, a kórházban megkapott AFP eredmény alapján (3,61 MoM), szinte biztos, hogy valamilyen rendellenességgel született volna. Mivel nagy terhesség volt, nem altattak, hanem végig kellett szenvednem egy "értelmetlen" szülést, ami lelkileg nagyon megviselt. A testem a dokik szerint nagyon gyorsan regenerálódott, és jók az esélyeim arra, hogy a következő terhességem végén egy egészséges babát szülök. Nagyon félek a következő terhességtől, és az első magzatmozgásig nem lesz egy nyugodt percem, ahogy magamat ismerem. Nem szeretném a túlzásba vitt aggodalommal elrontani a következő terhességemet.


Mit javasoltok, mit tegyek? Kérhetek gyakoribb UH kontrollt? Tényleg jók az esélyeim? Vannak ilyenkor plusz teendők (esetleg vizsgálatok)? Ti mennyire féltetek a második terhesség alatt? Mivel nyugtattátok magatokat?



2013. dec. 9. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon sajnálom, ami veled történt :(


Ha van magándokid, akkor megbeszélheted vele, hogy eleinte gyakrabban nézzen rá a babára.


Én szerencsésebb voltam, mint te, nekem a 8. héten volt missed ab. Bár bennem is voltak kétségek, a dokim megnyugtatott, ugyanazt mondta, mint neked, hogy minden esély megvan egy egészséges babára, így belevágtunk ismét.

A terhesség elején rengeteget paráztam, olykor sírógörcs jött rám, hogy biztos valami baj van...

Nekem a sógornőm volt az, aki felrázott. Kaptam két jó nagy pofont (jelképesen), lehordott a sárga földig, hogy fölöslegesen stresszelem magamat, és a babámat, és hogy térjek észhez, ne gondoljak butaságokat, mert még a végén bevonzom a bajt.

Nekem ez hatott. Eldöntöttem, hogy minden rendben van, és lesz, és ha eldöntöttem, akkor el is hittem.

Aztán vettünk egy szívhangfigyelőt, és amikor jöttek a negatív gondolatok, akkor megkerestem a csöppöm kis szívét, és meghallgattam, ahogy kalapál.

Bár ha nagyon parás vagy, akkor ez lehet, hogy nem jó ötlet, mert nekem ugyan szerencsém volt, és a 12. héten sikerült megtalálni a baba szívét, de nagyon sokan csak később a 16-18. héten hallják vele először, és amíg nem hallják, addig megijedhetnek, hogy azért nem hallja, mert baj van.)


Azóta teljesen nyugodt vagyok, tudom, hogy a kislányommal minden rendben van.

Már alig várom, hogy a kezemben tarthassam.


32 hkm

2013. dec. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Neked pedig gratulálok a másodikhoz! :D Nem tudom, megérné-e megvenni, mert elég vastag a hasfalam, szóval nem biztos, hogy megtalálnám. Egyébként mennyibe kerül?
2013. dec. 9. 18:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Én újonnan vettem a Brendon-ban, kb 10 ezer volt, de lehet venni vaterán, vagy hasonló oldalakon is, ott már 4-3 ezerért is van.


Nekem megérte, amíg nem éreztem mocorogni a kislányomat, addig sokszor megnyugtatott, hogy hallhattam a kis szívét. És apuka is nagyon élvezte :)


A dokim azt ajánlotta, hogy túl sűrűn, és hosszú ideig ne használjuk, de kb 2-3 naponta pár perc, az simán belefér.

2013. dec. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Remélem, nemsokára használhatom!
2013. dec. 11. 08:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Viszont arra vigyázz majd, hogy ha nem találod meg a szívhangot, ne ess kétségbe!!


Sokan nem találják, csak a 16-18. héten. Függ attól, hogy mennyire vastag a hasfalad, hol és milyen helyzetben fekszik éppen a babád...

Ha rögtön beparázol, hogy azért nem hallod, mert tuti baj van, akkor lehet jobb lenne, ha nem is vennél, mert akkor csak többet ártasz vele.


Ami még eszembe jutott, hogy engem eléggé megnyugtatott az, hogy szinte az első pillanattól kezdve beszélgettem a babámmal. Mondtam neki, hogy pihenjen sokat, hogy erősödjön és nagyra nőjön, elmondtam neki, mennyire szeretem én is és az apukája is, és mennyire várjuk, hogy itt legyen... stb, ami csak eszembe jutott.

Nekem jó érzés volt, hogy már az első pillanattól kezdve, mint egy "kis emberke", úgy kezeltem.

2013. dec. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!