Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigy alulműködéses...

Pajzsmirigy alulműködéses kismamák! Nektek a terhesség alatt hányszor kell (ett) mennetek TSH ellenőrzésre?

Figyelt kérdés

Én 12 hetesen voltam utoljára. Akkor minden rendben volt. Legközelebb csak 30 hetesen kell mennem. Nem kellene gyakrabban ellenőrizni ezt?

A dokim azt mondta, hogy 12 hét után már nem annyira fontos.


2013. dec. 9. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:

szia,

Én magánrendelésre jártam endokrinológiára. És kell menni mert növelni kell a dózist. Pontosan a 12. hét után. Több hormon kell a babának.

2500 Ft-ot fizettem magánrendelésen egy konzultációért és nem kellett órákat várnom az sztk-ban.


menni kell! Most vagyok 37 hetes és eddig 4x voltam. Most 100 mg Lthyroxint szedek és 50-el kezdtem. Majd 75 és 100.

2013. dec. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát ha minden ok, akkor valószínűleg nem, nekem havonta kellett mennem, mivel alul működött. Egyébként pont, hogy második trimesztertől számít a babánál, de nálad nincs gáz, ezért nem kell gyakrabban.
2013. dec. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem terhesség előtt rendben volt, viszont pont az első nagylabornál, kb. 10 hetesen derült ki hogy 4,4 a TSH-m. Innentől kezdve havonta nézték az értéket, 1x kellett módosítani a gyógyszer adagolását.

Mondjuk az én nőgyógyászom amúgy endokrinológus, lehet ezért vette ilyen komolyan a vizsgálatokat, de egyébként azt mondta, még ez sem komoly eltérés, abszolút nincs veszélyben a baba.

2013. dec. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Szülés után magától rendeződött a tsh-m, már nem kell gyógyszer sem.
2013. dec. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 8 hetente járok. Valószínűleg azért mondta a dokid a 12. hetet, mert a korai vetélés kockázatát növeli a magas TSH. Később már nem érdekes, főleg a 20. hét után, amikor a pici is elkezd saját magának magának hormont termelni.
2013. dec. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én most vagyok 10 hetes és már a terhesség előtt alulműködésem volt. Az én nőgyógyászom és védőnőm nagyon aggódik e miatt és már a 8. héten mondták, hogy keressem fel az endokrinológust. Beszéltem is vele és ő is azt tanácsolta, hogy minden hónapban ellenőrizzük,mert a babnak is egyre több kell, meg nekem is mert tőlem veszi el. Szóval nekem havonta ellenőrzés, de teszem hozzá, hogy engem tavaly műtöttek és mind a két oldalit eltávolították, szóval nekem csak a gyógyszer van és a mellékpajzsmirigy. Remélem nálatok minden oké lesz!
2013. dec. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!