Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet nem megfelelő helyre...

Lehet nem megfelelő helyre írom a kérdésem, de kíváncsi vagyok a véleményekre. Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Helyzet következő: van egy házaspár, a feleség terhes. Új városba költöztek, nem ismernek senkit. A nő útál egyedül otthon lenni, nagyon rosszul viseli a magényt,az új helyzetet. A férj dolgzik, természetesen nem lehet többet otthon. Mit tennétek, hogy kezdenétek ismerkedni, emberekkel beszélgetni?
2013. dec. 16. 10:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Eljárnék terhestornára, és megkérdezném a védőnőt, van-e hasonló kismama a környéken.

Én is csináltam ilyet anno.

2013. dec. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szomszédok, terhestorna, később baba-mama klub, na meg eljárhat szakkörbe, beiratkozhat valamit tanulni, vagy csatlakozhat közösségekhez önkéntesként, járhat tempomba vagy kutyát sétáltatni :)
2013. dec. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, ezekre én is gondoltam, csak ami mégjobban megnehezíti a helyzetem, hogy külföldön élünk, és a nyelvet sem beszélem túl jól. Néha itthagynék mindent és úgy hazamennék. :(
2013. dec. 16. 10:18
 4/14 A kérdező kommentje:
Én vagyok az az illető akit írtam, csak úgy szégyenlem magma.
2013. dec. 16. 10:18
 5/14 anonim ***** válasza:
Szia, akkor én elkezdenék egy nyelvtanfolyamot, és kismamatornára is mennék, mert oda nem kell sok nyelvtudás. :)
2013. dec. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én is ajánlom a nyelvtanfolyamot és a tornát. Am hol vagytok?
2013. dec. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nyelviskola a legjobb hely ismerkedésre. Vagy keress környékbeli magyarokat az iwiw-en (ha még működik) vagy a facebookon keresztül. Nézz körül a helyi könyvtárban, általában ott szoktak baba-mama klubok lenni.

Egyébként nyugi, az elején mindenki így érzi magát. Mi 6 évet éltünk külföldön - kell jópár hónap, hogy megtaláld a helyed. A honvágy mindig megmarad, de idővel sokkal jobb lesz.

2013. dec. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, aki írt, és a bíztató szavakat. Igen, ebben reménykedem én is, hogy idővel könnyebb lesz. Különben Németországban vagyunk.
2013. dec. 16. 10:50
 9/14 anonim ***** válasza:

Hol laktok pontosan? Mi Berlinben!

Zsuzsa

2013. dec. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mi Kölnben, 2 hónapja vagyunk kint.
2013. dec. 16. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!