Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26 hetes és 4 napos terhesen,...

26 hetes és 4 napos terhesen, a babám minden mérete a korának megfelelő volt. A haskörfogata (AC) 245 mm, ami 28 hetesnek felel meg. Mitől lehet ez? És jelenthet e bármi problémát?

Figyelt kérdés
2013. nov. 23. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy erősen vizesedsz.
2013. nov. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
225 - 230 mm ebben a terhességi korban az átlag haskörfogat. Remélem semmi gondot nem jelent ez kis plusz...
2013. nov. 23. 12:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagy a baba,nekem legtöbbször 1-2 héttel nagyobb volt az uh szerint a kora, de elég pontatlanok időnként a mérések.
2013. nov. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem minden más fejkörfogat, combcsont, mellkasátmérő a kornak megfelelő, csak a hasa nagyobb kb 1 héttel...
2013. nov. 23. 12:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Ebben a terhességi korszakban a baba arányai megváltoznak. Eddig egy hatalmas fej dominált, és a 24. héttől ehhez a fejmérethez kezd hozzá igazodni a test. Lehet hrtelen növekedett, zsírosodott a hasa, számold bele hogy a mérések azért csalnak is pár millimétert, lehet a fejét kicsit kisebbnek, hasát kicsit nagyobbnak mérték. Szerintem amíg az orvos nem mondta, hogy ez probléma, illetve ha nem merevítgette ki 10-szer a fej és haskörfogatot, hogy ellenőrizze, nincsen semmi baj. Még sokat fog változni a kisbaba, hiszen az agya is ezerrel fejlődik, és hízik a teste. Beállnak az arányok :)
2013. nov. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szia. jaj neee :)miért aggódtok mmek miatt? ha nagy baj lenne,szóltak volna hidd el. nem fejlődhet minden baba egy táblázat alapján,hogy pontosan akkora legyen :)ilyen dolgokon felesleges aggódni!!!
2013. nov. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj ezen,semmi problémát nem jelent.Nem egy ütemben fejlödnek a babák.Nekem pár nappal kisebb a haskörfogat,mint a terhességi hét,de ez nem baj.Azt mondták,hogy hosszu-vékony baba lesz.Én is és az Apukája is magasak és vékonyak vagyunk,elég érdekes lenne,ha 4-5kg-os babánk születne :)
2013. nov. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!