Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A cukorterheléses vérvételt...

A cukorterheléses vérvételt hogy bírtátok ki, hogy ne egyetek?

Figyelt kérdés
Nálunk úgy van,hogy 7-re mész a vérvételre,leveszik az első vért, 1 óra múlva visszamész meginni a cukros vizet,majd 2 óra múlva megint vérvétel!Szóval ha előző este 9-10-kor vacsizok!,akkor a vérvételes napon jó ha lesz 11-12 mire ehetek!Azért ez már kínzás kismamáknál!
2013. dec. 18. 11:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Épp ma voltam, jól bírtam :)

Közel lakunk a klinikához, aludtam egy nagyot a két vérvétel között :)

A víz egyébként sokat segített.

2013. dec. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
10 után már ehetsz. Ebben nincs semmi kínzás. Egyébként pedig a cukros löttytől nem leszel éhes, mert eltelíti a gyomrod.
2013. dec. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Azért ez nem kínzás. Igazán ki lehet bírni."Szóval ha előző este 9-10-kor vacsizok!,akkor a vérvételes napon jó ha lesz 11-12 mire ehetek" Nem értem az összefüggést.
2013. dec. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk előző este 8 után már nem lehet enni, éjfélig lehet vizet inni, utána már azt sem.

És az első vérvétel után kell meginni a cukros löttyöt, nem egy óra múlva. (nálunk tesznek bele citromot is).


Vidd magaddal a reggelidet, a harmadik vérvétel után még ott meg is eheted. Így ha 7-re mész, akkor 9-kor már ehetsz is.

2013. dec. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem esett nehezemre egyáltalán.
2013. dec. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Lesz nagyobb bajod is annál, hogy éhes vagy.. örülsz ha magadban bírod tartani a löttyöt.
2013. dec. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
15%
Én egyetértek azzal, hogy felesleges kínzás. De nem értem minek várni 1 órát a cukros lötty megivásával? Én 7-re mentem, vérvétel után rögtön megittam a lötyit (forró gyümölcsteában sok citrommal, ízre egész jóra megcsináltam) aztán 2 órát pörögtem tőle, a második vérvétel után hazajöttem és egész nap fel sem bírtam kelni, úgy leesett a vércukrom addigra, páromnak kellett kaját adnia, mert elő sem bírtam venni. Nekem egész terhesség alatt 4 alatt van a cukrom (éhgyomri és terhelt is) így teljesen felesleges volt ez az egész procedúra és egy napra kiütött.
2013. dec. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Én se értem,hogy minek az az 1 óra várakozási idő az első vérvétel után,nekem egy kismama ismerősöm mondta,ő tegnap volt,én meg holnap megyek.Állítólag az első v.vételnek az eredménye akkorra lesz meg,és csak utána lehet meginni a löttyöt.
2013. dec. 18. 12:08
 9/20 anonim ***** válasza:
Nálunk nem így van. Odamész, vérvétel, rögtön a cukor lötty, majd 2 óra múlva megint vérvétel, és ennyi. Bár én negyed óra után kihánytam az egészet, és azt mondták akkor mérjem otthon magamnak vércukorszint mérővel minden főétkezés után egy napig. Még így is barátságosabb volt a dolog, hogy meg kellett vennem 8ezerért a mérőt. Hozzáteszem nálunk nem engednek belerakni semmit, se citromot, se teát.
2013. dec. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van, hogy ujjbegyből vett vércseppből megnézik hogy mennyi az éhgyomri cukrod. Ha normális határon belül van, akkor vesznek vénából is. Utána megiszod a cukros löttyöt, én vittem bele citromot úgy jobb. Aztán 2 óra múlva visszamész és újból vérvétel. Ha hányingered támad 1-2 korty ásványvíz segít.
2013. dec. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!