Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan ne idegeskedjek így?...

Hogyan ne idegeskedjek így? Mit csináljak, hogy megértsen, és odafigyeljen rám? Miért ilyen velem?

Figyelt kérdés

12 hetes vagyok, veszélyeztetett terhes. A párom nem érti meg, hogy iszonyatosan fáradok, nem tudok annyit járkálni, nem vagyok tip-top mint terhesség előtt, egyből fáj a hasam, ha sokat sétálok. Állandóan bunkó velem mostanában, nem törődik semmivel.


A mai sztorim. Egy tanfolyamra járok, és az órák amik mostanában vannak, elég messze vannak a lakásunktól, nagyon sok gyaloglás. De ha csak oda megyek, még ki is bírom. (A busz nagyon drága, nem járhatok naponta azzal)Tehát ma is óráim lettek volna. De megbeszéltük, hogy minden karácsonyi ajándékot ma én megveszek, és le van tudva. (az ő családjának is). úgy volt, h utána megyek suliba, ami közel van a munkahelyéhez,és megkértem, hogy akkor jöjjünk haza együtt gyalog, de ő mondta, hogy ő biztos nem gyalogol velem, jöjjek haza egyedül. (Tehát ő lusta gyalogolni)De végül negyed 11-től majdnem 2-ig keresgéltem azokat a hülye ajándékokat, és már nem bírtam még onnan elcammogni a suliba. Mikor hazajöttem, nagyon durván leszidott, hogy miaz, hogy nem mentem, nem igaz, hogy nem bírtam elmenni, ki mondta, hogy vegyek ajándékokat... Ráadásul amit helyette vettem a sógoromnak, egyszerűen lesz.rozta... Esze ágában nincs velem vásárolni, egy kenyeret is ritka ha hazahoz. Már úgy fájt a hasam is mire hazaértem, ráadásul cipeltem is 10 fajta ajándékot, amiben benne volt egy jó nagy méretű keretes festett kép is... Ahelyett, hogy megköszönné, hogy fáradtam helyette is, minden rossznak elhord, és úgy viselkedik velem mint a kutyával... :'( Nem érti meg, hogy nem szabad nagyon túlerőltetni magam. Itthon is alig segít valamit, a macskaalom amire megkértem, hogy takaritsa, de már az utolsó sok alkalommal azt is én csinálom, hiába könyörgök neki, a macskát már ellepi a kaka és kénytelen vagyok megcsinálni. Már nagyon kivagyok, nagyon sokat sírok. Kérlek adjatok tanácsokat. Bocsi, hogy hosszú lett, és kusza.


2013. dec. 18. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Hogy vállalhattál egy ilyen emberrel gyereket? Ha megszületik a kicsi, még rosszabb lesz, nevelheted egyedül. A másik, téged sem értelek, ha veszélyeztetett vagy, minek mászkálsz ajándékokért??? Most erre nem nagyon tudom mit lehet írni, ha nem hallgat arra, hogy neked ez így rossz és még a saját gyereke sem érdekli...
2013. dec. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval


Ez az ember valószínűleg eddig is ilyen volt, nem hinném, hogy a baba változtatta meg.

Ha nem fogja fel, hogy a gyermekét hordod a szíved alatt, és rá kell vigyázni, akkor nem hinném, hogy bármit is tehetsz.

Nekem a 25. héten egy ablakpucolás után olyan keményedéseim lettek, hogy a dokim szigorú fekvésre ítélt, a párom ekkor teljesen természetesnek vette, hogy ő jár bevásárolni (bár ez a terhesség eleje óta természetes neki, mert én ne cipeljek), ő főzőtt, ő takarított. Mindezt persze munka mellett.

Most 34 hetes vagyok, csináljuk a nagytakarítást, ő létrázik, súrol, jól leteremt, ha meglátja, hogy a létra tetején állva törölgetem a polcokat, és mindig elmondja, hogy most az a legfontosabb dolgom, hogy vigyázzak a kislányára.


Ezért nekem nagyon furcsa, amit te írsz, fel sem foghatom, hogy egy (leendő) apa hogyan viselkedhet így.

Valószínűleg ő apának is ilyen lesz.


Szóval tanácsot nem nagyon tudok adni. Fogadd el, hogy ő ilyen, vagy add ki az útját, te tudod, hogy erre milyen lehetőséged van (szüleid.. stb), de abban ne reménykedj, hogy meg fog változni


Sajnálom

2013. dec. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Szia,nem szeretnélek kioktatni,de igazat adok az elöttem szólóknak,így nem viselkedhet veled a párod,ha nem változtat a viselkedésén akkor szerintem egyszerűbb ha kiadod az útját,mert ilyen helyzetben már mindegy,hogy egyedül vagy-e vagy nem mert így még csak több dolgod van miatta,mint ha nélküle lennél.Én 20 hkm vagyok,de ha a párom így viselkedne akkor,biztos adnák neki ultimátumot,hogy vagy változtasson a viselkedésén vagy menjen a pi**ba,és a Babának sem tesz jót ha mindig idegeskedsz és sírsz a párod miatt,nagyon sajnállak,hogy ilyen a párod,de szerintem ezt ne tűrd el neki.
2013. dec. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Miért kell mindig azzal jönni hogy "ilyen embernek miért kell gyereket szülni..."???

NEM, nem biztos hogy olyan volt előtte is!

Az én párom a terhesség alatt lett önző és bunkó,és mit tehettem volna? mentem volna abortuszra?

nyilván azért szül neki gyereket a kérdező is, mert szereti, az meg hogy a párja miket csinál ill. nem csinál meg, emiatt kellene kidobni és hagyni a fenébe? Miért akarjátok hogy mindenki aki ezzel a gondokkal küzd egyedül nevelje a gyerekét? Mindent meg lehet beszélni, csak lehet kell hozzá egy kis idő...

Kérdező, Neked azt javaslom hogy sírás helyett állj a sarkadra és legyen egy komoly elbeszélgetés!

Ha így sem változik, akkor ott a b verzió! meg kell mondani hogy ha nem változtat akkor elköltözöl, és így van rá esély,hogy észbekap!

2013. dec. 19. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igaza van a 4-es vállaszolónak. Nem biztos, ogy elötte is ilyen volt. Neki még furcsa ez a helyzet és lehet még nem fogta fel rendesen, hogy baba lessz azt meg pláne nem, hogy veszélyeztetett vagy. Üljetek le és próbáld meg elmagyarázni neki, hogy az Ő gyereke van bent, veszélyeztetett vagy és hogy segítsen neked egy kicsit, mert bármi történhet a babával és Veled is. Ha így sem hajlandó változtatni akkor nincs mit tenni.

Sajnálom.

2013. dec. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon könnyű otthonról a gép mellől leírni hogy hagyja el a párját a kérdező stb., de azért ez nem ilyen egyszerű (főleg terhesen), nem ezzel kell kezdeni.

Én is egy nagy elbeszélgetést javaslok a pároddal. Mondd el neki, hogy ha nem akarja hogy baja legyen a babának (főleg mivel veszélyeztetett vagy), akkor segítsen be ő is. Nehogy már a boltba ne tudjon elmenni! (ez utóbbit nem is értem egyébként) A macskaalomról is világosítsd fel hogy milyen baja lehet a babának ha fertőzést kapsz. Ha ezek sem érdeklik és nem változik, akkor azért elgondolkodnék a helyedben, mert ha megszületik a pici akkor még több dolog lesz és még több mindent kell majd egyedül csinálnod, ami nem állapot.

A macskát szerintem legalább amíg meg nem szülsz add kölcsön egy barátnak/szüleidnek, ha a párod nem hajlandó almot cserélni.

A karácsonyi ajándékokat én a helyedben a netről rendeltem volna meg. Terhesen biztos nem cipekednék és nem gyalogolnék órákat értük.

Az meg hogy elmész-e a tanfolyamra vagy nem, csak a te dolgod, azért ne csesszen le a párod. Felnőtt ember vagy, el tudod dönteni magad is hogy elmész-e rá vagy nem.

2013. dec. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!