Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kisfiam lesz tanácsok?

Kisfiam lesz tanácsok?

Figyelt kérdés

Csak kislányok vesznek körül a családban, nem tudom hogy miben más egy kisfiú. Tanítás, milyen játékok,öltöztetés, fürdés, igények stb

Kicsit megijedtem mert végig kislányra gondoltam, ugye így is összeszokunk majd?


2013. dec. 20. 07:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ne aggódj! Nem sokban tér el kezdetben egy fiú baba egy lánytól. Csak a nemi szervüket kell máshogy takarítani. Pelenkázni kicsit óvatosabban kell, mert nagyobb valószínűséggel pisil hegyeset (lányok is tudnak). Nem bánnak különbözően a fiúkkal és a lányokkal. Mire különbség lesz köztük, teljesen belejösz. Nem babát, hanem kisautót veszel neki majd:D
2013. dec. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Na ezen én is izgulok egy kicsit. Két kislány után most kisfiú van a pocakban :) De majd csak megoldom valahogy. Nem hiszem, hogy lenne használati utasítás a babákhoz ami egységesen jó :) Viszont annak örülök, hogy nem lesz gond, hogy mit vegyek karácsonyra, tényleg megvegyem a 25. babát :) Vehetek újra babruhákat :)
2013. dec. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetben leginkább baba, mint fiú. Nekem legalábbis az volt, csak kisfiamnak neveztem, de nem volt a nemisége mérvadó, annyi, mint már előttem írták, hogy máshogy kell a dolgokat intézni ágyéktájékon, de ezen kívül szinte semmi különbség nincs a kezdeti időszakban.
2013. dec. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül a pelenkázásnál kell figyelni, amikor még nagyon picurkák és éppen leveszed a pelust akkor szeretnek hirtelen pisilni :) Ilyenkor jó h van kéznél egy textilpelus amivel letakarod különben térdig pisis leszel te is :) Én most várom a 2. babámat, ő is fiú, fiút is szerettem volna. Legtöbben annyira beleszeretnek a saját gyermekükbe, hogy következőre is ugyanolyan neműt szeretnének, pedig egyformán aranyosak :) A játékokat majd simán ki tudod találni, az első 7-10 hónapban jók azok amik a kislánynak voltak, a fiam imádja a formabedobót, könyveket, legót, de ezek nem tipikus fiús játékok. Ami fiús az a kisautó, repülő, ezek ráérnek 1 éves kor után. Gondolom a kislányok is szeretnek motorozni, abban sincs különbség. Tanítani is ugyanúgy kell őket szerintem. Naná hogy összeszoktok :))
2013. dec. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég olvastam egy pszichológiai témájú könyvet, miszerint az anyukák ovódás korig nagyjából ugyanúgy nevelik a lányokat, mint a fiúkat (nem a külsőségekre gondolva most, hanem az elvárt viselkedésre) - az apukák pedig már a kezdetektől különbözőképp bánnak velük.
2013. dec. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Jól mondta az első válaszoló! A kórházban megtanítják a kisfiúk pelenkázását, alig más, mint a kislányoké. Kezdetben én egy kis rongyot terítettem a kukacára, mert amíg pici volt, jó párszor lepisilt! Tanítás, játékok? A kisfiam egy éves, még nem érzek különbséget. Az öltözködés: talán kisfiú ruhákból kisebb a választék, de mindent megkapsz neki, tök jó, hogy már a kéken kívül sokféle színű, vagány kis cuccot vehetsz neki! Igazából, nincs is más ötletem, ne aggódj, simán megy majd! A mi családunkban is a kisfiam az úttörő! :)Ja, lehet, hogy hasfájósabb lesz, mint a lányok! Készül fel előre! Sok boldogságot kívánok!
2013. dec. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!