Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hanyadik héttől nem szabad...

Hanyadik héttől nem szabad magnéziumot szedni, és mi ennek az oka?

Figyelt kérdés
2013. dec. 25. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:

ÉN végig szedtem

ÉS nemhallottam olyat hogy nem szabad

Nekem a dokim javasolta a magne b6-ot mert sokat görcsölt be a lába

2013. dec. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36. hétig lehet szedni
2013. dec. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

36-37 hét.

Van olyan doki, aki 36-ot, van aki 37-et mond.


Oka, hogy már nem kell megakadályozni a méhtevékenységet, ha akar, akkor megindulhat a baba.


Én egyik babával napi egyet szedtem, szintén vádligörcsök miatt, a doki azt mondta, hogy ha megindul egy szülés, akkor nincs az a magnézium, ami visszatartsa, és tényleg, ennyitől simán beindult.


De nagyobb mennyiséget már nem szabad, az igaz, mert gyengítheti a fájásokat.

2013. dec. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. dec. 25. 20:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is érdeklődtem a dokimnál, 36. héten azt mondta, hogy napi egy még mehet (én csak annyit szedtem), de aztán azt is ritkítottam, 38 hetesen azt mondta már ne szedjem, nehogy túlhordás legyen. De igazából szerintem a nagyobb mennyiség az, ami esetleg nem segíti a szülés beindulását.
2013. dec. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én 36 hetesen 3x 400 mg-ot szedek, sokat görcsölök.
2013. dec. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37. hétig szedtem napi 3x1 Magnerotot. Ha a baba meg akar születni, egy kis magnézium nem fogja visszatartani, de talán a szülést megelőző vizsgálatoknál jobban látják méhtevékenységet.
2013. dec. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én végig 6osával szedtem a korai tágulás miatt.37.hétig kellett szednem,és épp azért szedtem,hogy ne görcsöljek,ne nyíljak tovább,szóval hogy vissza tartson(így mondta a doki)de a magnézium mellé pihenés is kell.

37.hét hét után már a baba nem számít koraszülöttnek,ezért is szokták eddig javasolni a magnézium szedését.

2013. dec. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én a 36. hétig 3*1-et szedtem a gyógyszertári magnéziumból mert koraszülés gyanús voltam, utána lassan csökkentettem és a 39. héten még 1-1 szemet vettem be reggelente. 39+3hétre szültem
2013. dec. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!