Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A sógornőmnek karácsonyra...

A sógornőmnek karácsonyra masszázs utalványt szeretnék ajándékozni, viszont kiderült, hogy kismama. Szerintetek lehet kismamának masszázsra menni? Vagy van valami speciális masszázs esetleg?

Figyelt kérdés
2009. nov. 27. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sima masszázsra tudtommal nem szabad.
2009. nov. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Inkább valami más ajándékot vegyél neki!!!Én biztos nem venném igénybe!Nem ajánlatos ilyenkor a masszázs.

16h

2009. nov. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az első 3 hónapban nem szabad a kismamát maszírozni. Utána is csak óvatosan.

39+4km

2009. nov. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem vesd el az ötletet, mert tudtommal nem szabad. Pedikürösként annyit tudok, hogy tilos kismama lábat masszíroznom. És hidd el, elég egy nem profi masszőr és bajt okozhat a sógórnődnél. Saját példám, de nem terhesen. Derékbecsípődés miatt házhoz jött egy masszőr anno, pár óta múlva olyan brutális hasmenésem lett, hogy a wc-ről kellett telefonáljak a taxisoknak hogy hozzanak gyógyszert, nem bírtam felállni. Nagyon durva masszázst kaptam ami anyagcsereműködés fokozódást okozott és a derékfájásom meg maradt még napokig mellette...
2009. nov. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, akkor más ajándékot keresek.
2009. nov. 27. 10:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom h csak a hasat nem lehet. Engem maszíroz a párom, mert sokat fáj a vállam, és a lapockám. szerintem ez nem árt a babának.

"Kismama masszázs

Mit mondanak a masszázsról terhesség alatt?

Régóta elterjedt és bevett elővigyázatossági tanács, hogy terhesség alatt a kismama nem masszírozható, mert azzal hogy vérbőséget okoz vetélést indíthat el. Pedig a derék, csípő és egész hátizomzat ekkor a leginkább igénybe vett testrésze a leendő anyukának és mindinkább azzá válik az idő előrehaladtával. Mégis sok orvos ma is tiltja és nem javasolja.


Éedekes módon sok nyugat-európai országban viszont már terápiaként is felírják a kismamák számára. A pihentető és célzott lazító gyógymasszázs egy teljesen egészséges terhességgel állapotos kismama számára nem jelent több kockázatot, mint a napi egyéb terhelés, napi tevékenységek.


A masszázs kismamák számára követi a hagyományos gyógymasszázs elemeit, de bizonyos fogások a hagyományos technikák elemeiből elmaradnak, ezt a masszőrnek tudbia kell, mivel nem okoz vérbőséget a kismedencei tájékon - pontosan a magzat védelme érdekében. Tehát a vetélés kockázatát elkerülő masszázsfogásokkal lazítja fel az elnehezült izmokat.


Keress tapasztalt gyógymasszőrt - sokan ma már elfogadnak kismamákat kezelésre. Amikor már a pocakkal már nem tudsz a hasadra fordulni,oldalfekvésben is végig tudnak masszírozni téged, tehát segíteni tud a terhesség 3. hónapja után - ha már a magzatot biztonsággal beágyazódott. Hetente egy-egy jóleső hát- vagy nyak-masszázs mennyei tud lenni."

Itt találtam kismamamasszázst :

[link]

[link]

ez fogyasztó kismamamasszázs [link]

[link]

[link]

2009. nov. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy rendszeres masszázs nem ajanlott, mert ahogy írtátok vérbőség, meg stb. de én egy reggel úgy ébredtem, hogy teljesen le volt blokkolva a hátam, aznap elmentem masszázsra,(persze szakemberhez és mondtam babát várok) 2 napig izomlázz, de azóta semmi bajom,(15 hetes km), egy más alkalommal a lábam dagadt be nagy fájdalmat éreztema talpamból,a férjem megmasszirozta, és csodát művelt.Ezt csak azert írtam, tudom nem ez a kérdés,de nem kell annyira elriasztani az embert, mert olyan könnyen nem indul be a vetélés, ha nincs gond a terhességgel.
2009. nov. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A keleti masszázsok eltérően más masszázs típusoktól, nem az izomzatot mozgatják meg, hanem a test energiapontjait, éppen ezért alkalmazható kismamák számára. Ez a thai kismama-masszázs ami mát már itt Magyarországon is régóta alkalmaznak. Természetesen csak szakemberhez érdemes fordulni, aki tudja, hogy a terhesség egyes fázisaiban milyen masszázs ajánlott.
2013. aug. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!