Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az AFP vizsgálat eredményéből...

Az AFP vizsgálat eredményéből tényleg megállapítható a baba neme? Ha igen, hogyan? Mely értékekből?

Figyelt kérdés
2008. júl. 15. 09:33
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Ez nem így van. Még senkit sem hallottam, hogy az AFP eredményből megtudta volna a baba nemét.
2008. júl. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Az AFP a korai magzati rendellenességek szűrésére alkalmazott vizsgálat (Down-kór, nyitott gerinc) a magzat neme nem állapítható meg belőle.
2008. júl. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
NEM! Az AFP az alfafötoprotein szintet vizsgálja, mert ha a kóros mértékben van jelen az anya vérében, akkor az különböző rendellenességekre utalhat. A baba nemét majd az UH -on tudják megmondani.
2008. júl. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is hallottam erről valamit. Ha az érték bizonyos szinten van, akkor esély van a fiúra, ha fölötte, akkor lány.

De maga az AFP lényege a genetikai betegségek kizárása.

2008. júl. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen megállapítható, kb. 95 %-os pontossággal. Nekem a nőgyógyász mondta. Az első értéket kell nézni (AFP terhes), ha ez 30 ng/ml alatt van, akkor valószínű, hogy kislány, ha 30 ng/ml, akkor kisfiú. Nekem is és eddig minden ismerősömnek ez bejött.
2008. júl. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A magzat nemet vagy elorehaladottabb allapotban ultrahanggal lehet megallapitani, vagy magzatvizvizsgalattal, amit ugyszinten csak kesobb vegeznek el (asszem a 16. het korul).
2008. júl. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor ez biztos, hogy nem igaz (az utolsó válaszolónak leginkább) mert most elővettem a tavalyi papírokat, 41,9 ng/ml és kislányom lett. :)

De én nekem is rémlik valami, hogy valamelyik vérvételi eredményből megnézhető, de az nem az AFP. Lehet, hogy ezt külön lehet csináltatni.

2008. júl. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az utolso elotti vagyok, es nem ertem, hogy mit irt az uccso valaszolo. Mi nem igy van abban, amit irtam? Sajnos a te eredmenyed nem tudom mit jelent, ugyhogy kerlek ird le, hatha mi is tudunk belole kovetkeztetest levonni.
2008. júl. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

NEm lehet hogy keveritek a magzatvízvétellel??

Az is a fejlődési rendellenességeket vizsgálja, és az az mivel 100%-ra meg tudják mondani mi lesz a pici neme!!

2008. júl. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

10:48-kor írtam és a 10:13-asnak szólt a válaszom. Ő ezt írta, idézem: "Az első értéket kell nézni (AFP terhes), ha ez 30 ng/ml alatt van, akkor valószínű, hogy kislány, ha 30 ng/ml, akkor kisfiú." És én azt írtam, hogy az én eredményem 41,9 ng/ml, tehát a te válaszod szerint fiúnak kellett volna lennie, mert nem 30 alatt van.

Így értettem.


!Bocsi, hogy most nem a kérdésre válaszolok!

2008. júl. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!