Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A bolti tej (2.8%, pl. :...

A bolti tej (2.8%, pl. : Mizo) fedezi a kismamák kálcium szükségletét?

Figyelt kérdés
még csak 7 hetes múltam. van hogy megiszok majdnem egy litert hidegen, imádom :) jó kálcium bevitelre? vagy ti mit tettetek hogy jók maradjanak a fogaitok? köszi.
2013. dec. 30. 22:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Inkább mákolaj.
2013. dec. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
mákolaj? hát ilyet még nem hallottam. te azt szedted? és milyen?
2013. dec. 30. 22:12
 3/15 anonim ***** válasza:
71%

én rettenetesen kivanom a tejet de azt mondtak hogy napi fél litert ne lépjem túl.

Joghurtot eszek majd mindennap egyett a densiat remélem jo lesz. eddig nincs gond a fogakkal.30hkm

2013. dec. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

köszönöm kedves első. utána néztem, ígéretesnek látszik :)


utolsó válaszoló, jó hogy mondod a fél litert mert én mindig is nagyon szerettem a hideg tejet, sütikhez, szendvicsekhez, vagy csak úgy magában.

2013. dec. 30. 22:19
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem alapoztam a kálcium bevitelt a bolti tejekre. Vitamint szedtem, teljesen jól bevált.
2013. dec. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
napi fél liternél ne igyál többet és nem elég ennyi Ca. A sok fogromlás épp a ca hiány miatt alakul ki a kismamáknál. Egyik ismerösömnek most született a 4. babája most szedett nagyon jóó minöságű ásványi tablettát és semmi gnd nem volt a fogaival a mostani terhesség alatt. Az elözö 3 terhességre ráment kb 6 foga. porladt szét neki, az orvos mondta hogy igen ez a Ca hiány miatt van mivel a baba csontjaiba ment az egész. Az a baj hogy ekkor már késö volt potólni azoknak a fogaknak már mindegy volt.
2013. dec. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
igen, ezt a fogproblémát ismerem, anyukám és a nővérem megszenvedte. nekem első babám, sose volt komolyabb gondom a fogaimmal. szedem a gravidát meg akkor iszom a tejet, max fél litert egy nap. még mi jó rá?
2013. dec. 30. 22:28
 8/15 anonim ***** válasza:
Én a Gravida mellett Kalciumos narancslevet iszom.
2013. dec. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj a tejjel, hogy a kalciumtartalma nem igazán tud hasznosulni (és annyira savasít, hogy többet von el, mint amennyit adna).

Igyál inkább napi egy sandozt, az nekem nagyon bevált!

2013. dec. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
akkor mindenépp legyen plusz Ca potlás. a tej nem sokat ér.
2013. dec. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!