Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy bírjátok a várakozást és...

Hogy bírjátok a várakozást és bizonytalanságot? 5-6 hetes kismamák.

Figyelt kérdés
5hetes terhesen voltam uh-n, megallapitotta a dokim a terhesseget, lattuk a petezsakot de ugye szívhang meg nem volt. Legkozelebb 3 het mulva kaptam idopontot,amibol hatra van meg 2...de ugy aggodom...ver a szive? Minden rendben van? Rendesen fejlodik...stb. Ti hogy bírjátok ezt a várakozást es stresszt?
2013. dec. 27. 21:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
én 7 hetes terhes vagyok és január elején megyek vissza.. hát van bennem félelem, de hiszem, hogy minden rendben van! :)
2013. dec. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Pozitív hozzáállással és terhesvitaminnal, meg MagneB6-tal. :) Január 8-án minden kiderül :)
2013. dec. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Én januar 14-én megyek...drukkolok Nektek!

Magne b6 a hanyinger ellen???

2013. dec. 27. 22:14
 4/20 anonim ***** válasza:
Sziasztok, én is tiszta para voltam. 23-án egész nap úton voltam, 24-ére rózsaszínű folyásom lett. Bementem az ügyeletre, ott néztek egy uh-t, de akkor a petezsák látszott csak. Orvosom azért behívott 27-én még egy uh-ra és tegnap már volt szívhang! Csodálatos érzés volt! (sírtam) Mindamellett, hogy nagyon izgultam, valahogy azt éreztem, hogy rendben van és lesz minden! Vigyázok magamara és nagyon sokat pihenek és nem parázok :-) Boldog babavárást!
2013. dec. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nálunk elég döcögősen indult a közös élet a babával. Barnázás, vérzés, nem megfelelő beágyazódás, progeszteron pótlás, veszélyeztetett terhesség. 3-4 naponta vizsgálat, hetente UH. 22-én éjjel voltam utoljára sürgősségin. Minden vizsgálat szerint rendben fejlődik a baba és az egyetlen dolog amit én tehetek, hogy pihenek és nem idegeskedem. Egyre jobban megy. Nem akarom elkiabálni, de most úgy érzem, hogy minden rendben lesz. A nyilvánvalón felül (cigi, alkohol, bizonyos ételek, stressz elkerülése) ez az egyetlen amit tehetünk, hogy nyugodtak maradunk és bízunk a legjobban.
2013. dec. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
A progeszteron potlas miert kellett? En IR-es vagyok, de minen honapban volt ciklusom,azonnal osszejott a baba es most sincs semmi gondom, de valaki ramijesztett h kell a progeszteron de en azt nem szedek. Ir kezelve van gyogyszerrel...szerintetek kellene a progeszteron?
2013. dec. 28. 08:42
 7/20 anonim ***** válasza:

Nekem 5+1 naposan még petezsákot sem láttak.

5+6 hetesen volt petezsák, de nem volt szikhólyag.

6+5 hetesen 17 mm petezsák volt szh-gal, de nem volt embrió. Szóba került az elhalt terhesség is.

Gondolhatod...

8+5 hetesen mentem legközelebb, és volt az embrió.


Utána már csak a 12. heti genetikai miatt paráztam, és mikor az is rendben lett, teljesen megnyugodtam.


Sajnos az első hetek ilyen stresszesek a kismamáknak!

Boldog babavárást!


23 hkm

2013. dec. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Szia! Én is IR-es vagyok. Merckformint szedek a 12. hétig. Most 8 hetes vagyok, de a 6. héten elkezdtem vérezni. Elmondani sem tudom mit éreztem...teljesen bepánikoltam, de szerencsére azóta 3 uh-án is voltam, és szépen nő a baba, van szivhang is! :) Utoljára tegnap voltan uh-n, úgyhogy most kicsit nyugodtabb vagyok, de ha elmegyek valahova folyton azt érzem, hogy úristen vérzek! De szerencsére már nem, csak parázok...viszont jövő héten visszamegyek dolgozni..ha úgy érzem nem jó nekem, akkor újra táppénzre megyek. Egyértelműen a baba egészsége az első. A vérzés miatt én is kaptam prog. utánpótlást, de ameddig nem jelentkezett a vérzés, nem kellett szednem. Szóval szerintem nem feltétlenül jár együtt a prog. és az IR. Te szedsz valamit az IR-re? Én félek tőle kicsit, hogy a 12. hét után ha leállitja a doki, nehogy valami gubanc legyen. Azt mondta, hogy terhesség alatt nem ellenőrzi az inzulinszintet, csak a vércukrot terheli, és ha az nem jó, akkor állitja vissza a mercket. Te végig fogod szedni?
2013. dec. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. A progeszteront barnázás miatt kellett elkezdeni szedni. Aztán egyszer friss vér is távozott, akkor nagyon megijedtem. A nem megfelelő beágyazódás miatt volt, a méhösszehúzódásokkal a szervezet próbálja kilökni a babát. Ezért kell magnéziumot szedni. Nekem teljes ágynyugalmat rendelt el a doki, kerek perec úgy fogalmazott, hogy csak wc-re kelhetek fel, mert el fogom veszíteni a babát. 8 hetes terhes vagyok, és január 2-től betegszabadságon leszek. Nem tudom, ha kialakul a méhlepény, meg a köldökzsinór, akkor is problémás lesz-e a dolog, de most abban bízom, hogy az jól fog tapadni és onnantól már nyugodtan telik majd a babavárás. Az az egy nyugtat, hogy van szívhang és szépen fejlődik a baba.
2013. dec. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Utolso elottinek valaszul: en mercformint szedet 2*1000-ret egy nap. A dokival megbeszeltuk h a 12. Hét után elkezdjük lecsökkenteni a gyoyszert, utana mar atveszi a méhlepény a szerepet és nem lesz ra szükség. Az én dokim ezt nagyon reszletesen elmagyarázta nekem amit már nem tudnék neked teljesen visszaadni, de sztem kérd meg a dokidat h magyarazza el neked, nyugtasson meg!

Femibiont szedek, de lehet elkezdem a magne b6-ot is, bar eddig szerencsere nem volt pecsetelo verzesem sem! Mindenkinek nyugodt boldog babavárást kívánok! :-)

2013. dec. 29. 12:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!