Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 év alatti kismamák! Integrá...

30 év alatti kismamák! Integrált teszt, kombinált teszt?

Figyelt kérdés
27 éves, 12 hetes kismama vagyok. Jövőhéten megyek a 12. heti vizsgálatra, így el kellene döntenem, hogy kérem e valamelyik vizsgálatot. A családban semmiféle rendellenesség nem volt. Első terhességem. Megcsináltatnátok ebben az esetben a tesztet? A sima AFP jó valamire? Ha az AFP-nek nem jók az eredményei akkor van még valami lehetőség a pontosabb szűrésre? Vagy addigra már késő?
2013. dec. 28. 17:05
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
65%
Én 25 éves 33 hetes vagyok. Én is gondolkodtam rajta, de csak ultrahangra mentünk a 12.héten és nem bántam meg. Jó lett az AFP eredmény is. Ha meg nem lett volna jó, még csináltattunk volna egy genetikai ultrahangot genetikusnál. Amúgy hála az Égnek a 12. héten is minden rendben volt. Mi úgy gondoltuk, csak pénzkidobás.
2013. dec. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
AFP-t nálam a 16.heti vérvételnél néztek,addigra már megvolt a kombinált teszt eredménye.Helyetted senki nem döntheti el,hogy kérsz-e ilyen vizsgálatot.Én úgy éreztem,hogy nekem megér 9.000 ft-ot az,hogy kicsivel nyugodtabban aludhassak.Inkább megspórolom és nem veszek 10.000-ért babaágyneműt,de amíg nincs a kezemben a pici,addig minden lehetőséget kihasználok,hogy azt halljam,hogy nem lesz baja vagy esetleg sajnos lesz.
2013. dec. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
én úgy tudom, a kombinált teszt egyedül a down kórt szűri, ezért vannak kétségeim, nem az ára miatt. Tehát mindkét vizsgálatról azt hallottam, hogy csak hozzávetőleges esélyt ad meg, és csak a nyitott gerincre és a down kórra...
2013. dec. 28. 17:17
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
A kombinált teszt az Edwards szindrómát is szűri,az Afp és a genetikai ultrahang együttesen utal a nyitott gerincre.Mást nem tudnak szűrni vérvétellel,a testi fogyatékosságokat az Uh-n nézik.
2013. dec. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
84%
Minden csak hozzávetőleges esélyt ad meg.Az Uh papírodon is rajta van,hogy egyes betegségek rejtve maradhatnak.Ennek ellenére nem értelmetlen sem a vérvételes tesztek sem az ultrahang.100%-os biztonságot szülés után kapsz,addig a valószínűségét mondják meg,még annak is,hogy fiad vagy lányod lesz.
2013. dec. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
én mindkét gyerekemet 30 alatt szültem,és megcsináltattam az integrált tesztet,mert igy sokkal nyugodtabb voltam
2013. dec. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Sajnos az afp nek sem lehet hinni sokszor rossz eredményt ad ezért állítólag meg fogják szüntetni meg már csak Magyarországon csinálják.Az orvos azt mondta hogy a kombinált teszt sokkal pontosabb mint az afp mi meg csináltattuk és a kombinált teszt 3 betegség szűr ki.
2013. dec. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
En 25 vagyok,32hetes.nalunk nem volt kerdes,doki mondta h a 12.hetre jelenkezzunk be az istenhegyire kombinalt tesztre.ugyhogy mi mentunk.es nem bantam meg.igaz,hogy dragak de nagyon jok.mar akkor atkapcsolt 4Dre es kepet,dvdt adtak a vizsgalatrol.afp re is oda mentunk es a 18.heti genetikara is.
2013. dec. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Igaz,hogy én már 30 voltam, de jó, hogy megcsináltattam a kombinált tesztet, mert az AFP-nek nem lett jó az eredménye, de így nem volt miért izgulni. Sokkal megbízhatóbb, mint az AFP.
2013. dec. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

A kombinált teszt tökéletesen elég, hidd el..:) Ha valami baj van, azon is látszik. :)

23 hkm/26 éves 2. babás

2013. dec. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!