Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik hasonló helyzetben?

Kismamik hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Napok óta szorulásom van és birzaszto erőlködéssel sikerül csak wc.mennem...ez árthat a babàmnak??nem nyomkodom a hasam vagy ilyesmi csak erölködöm. DE A GYÓGYSZEREKTŐL IS FÈLEK!!Ez egész terhesség alatt igy lesz?? 8 hetes vagyok.
2013. dec. 31. 06:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Változtasd meg az étkezésedet.Egyél teljes kiőrlésű kenyeret,rostos dolgokat,gyümölcsöt és igyál sok vizet.Erőlködni és nyomni nem szabad.
2013. dec. 31. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Terhesvitamintól, vastól is lehet.

Ne erőlködj. Előbb-utóbb kijön. Nincs alkotmányba foglalva, hogy naponta kell székelni. Ha 3-4 naponta, akkor 3-4 naponta.

2013. dec. 31. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Az első 14-15 hétben nekem is székrekedésem volt (életemben először, egyébként nagyon aktív az emésztésem, nem is részletezem, ja és az előző terhességemnél nem volt székrekedés csak most), azután magától elmúlt. Ne csinálj belőle ügyet, ne erőlködj, esetleg egyél meg minden nap 2-3 almát, az segít. A gyógyszert nem ajánlom, egyik ismerősöm annyira rászokott hogy már nem is hatásos nála, szerintem csak pár hetet kell átvészelned és rendbe jössz, drukkolok!
2013. dec. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
33 hetes vagyok. Nekem ami segít mindig az aszaltszilva, vagy szilvalekvár, ha meg már nagyon elegem van, akkor ezek mellé iszok egy nagy pohár langyos tejcsit is.
2013. dec. 31. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
A 12. hétig nekem is volt, ha nem tudtam egyik nap, másnap még nehezebb volt. Próbálgasd minden nap, a babának nem lesz baja, erős és kapaszkodik. A 2. harmadban egyik napról a másikra elmúlt, hálistennek, és azóta se jött vissza. A sok folyadék segít, szilvalekvár (utáltam kanalazni, de néha jó volt), bármi ami máskor is meghajtott, de nem puffaszt és gyógynövényes üzletben is tudnak ajánlani természetes dolgokat. A gyógyszert én se szerettem volna. Azzal vigasztaltam magam, hogy a magasabb progeszteron szint okozza, az pedig jó barát ilyenkor, mert a terhesség megtartásában segít. Sok sikert!!!
2013. dec. 31. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
szia! Bő folyadék, ásványvíz, és napi 2-3 alma nálam bevált. az első trimeszterben engem is meggyötört a székrekedés, de ahogy az utolsó válaszadó írta, én is "nyugtattam" magam azzal,hogy a jó oldalát néztem a magas progi szint okozza,az pedig kifejezetten jó az első trimeszterben! 12.hét után elmúlt a székrekedés, most 16.héten vagyunk, és már nincs ilyen panaszom. Boldog babavárást:)
2013. dec. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én erre a Babamosoly nevű, kisbabáknak szánt teát ittam, remekül megoldotta a szorulásos, gázgörcsös problémáimat. Csupa gyógynövényt tartalmaz amit akár újszülöttekkel is lehetne itatni, így biztosan nem árt.

Tescoban is kapható, neg biztos mindenféle bio- meg gyógynövényboltban.

2013. dec. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!