Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik voltak hasonló helyzetben...

Akik voltak hasonló helyzetben, érdekelne hogyan alakult?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok,valószínűleg babát várok,már vagy egy 2,5 éves fiam.Van nekem s a páromnak is munkája,egy örökölt lakásunk amit fel kéne újítani,van kocsink is, és júniusban államvizsgázom.a havi bevételünk jelenleg 240ezer,de december végétől munkahelyet váltok ahol a jelenlegi keresetemnek min a 3szorosát fogom megkeresni,szerencsére olyan munkahely ahol nem gond a baba de sok időt fog elvenni.A következő félévben nyelvvizsgáznom is kell,és befejeznem a szakdolgozatom.A baba még nem biztos a jövőhéten megyek dokihoz.Kicsit elbizonytalanodtam,volt olyan körületek akinek ennyi feladata volt és meg tudta csinálni a baba születéséig: pl.:nyelvvizsga,munka,szakdoga,lakásfelújítás,államvizsga,gyereknevelés? Lehet kicsit fura a kérdés,kicsit izgatott vagyok,és megrettentem képes leszek-e ennyi feladatot elvégezni július végéig?
2013. nov. 23. 08:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen. Nálunk a következő volt: szeptemberben tudtuk meg, hogy jön a baba, közben én még egyetemre jártunk (így is terveztük, mindig egyetem alatt akartam szülni), januárban totál felújítottuk a lakást, közben szakfordításokat csináltam + egy elég nehéz vizsgaidőszakot. Most másfél éves a kislány, jelenleg halasztok, de csak azért, mert már kevés az állami félévem, és szeptemberben új szakot kezdek (pszichológusnak tanultam eddig, szülésznő jön mellé), ezen pedig szeretném még elhasználni a maradék féléveimet, amiből 4 van, és ha pszichón leállamvizsgáznék, akkor a szülésznő szakot csak ktsg-esen kezdhetném. Eközben a férjem orvos, sokat volt távol, rengeteget ügyel, nagyon sok munkája van, ráadásul mindkettőnk szülei aktívak, dolgoznak, ezért napközben nem sok a segítség sem. Sokkal nehezebb babával végezni ezeket, bár terhesen meg nekem könnyebben ment a tanulás is és minden, nagyon energikus voltam.
2013. nov. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, és bár januárban totál átépítettük az akkori lakást, most májusban, tehát kicsit több, mint egy évre rá el is költöztünk onnan, és azt újítottuk és rendezgettük, tehát a lakás részt kétszer is abszolváltam. :))) Ráadásul úgy, hogya férjem a költözés közben végig ügyelt vagy ügyelet után pihent szegény. Megoldható, szervezni kell, és amikor lehet PIHENNI!
2013. nov. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha problémamentes lesz a terhességed, akkor semmi gond nincsen. Úgy is csak augusztus vége felé szülnél és mivel addig rengeteg időd van, mindent el tudsz intézni :-) Még az államvizsga is belefér simán. Szerintem ne aggódj! :-)
2013. nov. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :)Jól esik a biztatás
2013. nov. 23. 09:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia én ugyan így vagyok , most vagyok 6 hetes és ez utolsó évem a mesterin, szakdolgozat írás, és még órákra is kell járnom 300km-re. Junius végén van a megvédésem és julius 15 kéne szüljek. Így nem hogy 2 helyt kell laknom de ahol van az egyetem ott se ártana ha lenne egy dokim mert ha baj van nem szaladhatok haza? Én bizakodok hogy menni fog és megoldom, és te is megfogod meglátod majd. Jó baba várást neked.
2013. nov. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi neked is :) Kisfiamnál én is rohangáltam a szülővárosom és a suli városa között,vicces volt még a 39. héten is utazni a dokim a szülővárosomban volt :D
2013. nov. 23. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!